-

V této sekci se dozvíte, kde všude jsme

byli vystavovat, závodit, výsledky všech

zdravotních vyšetření, pracovních zkoušek,

jak se mají a co dělají naši potomci, ....

Zkrátka - co všechno je u nás nového :)

 

 

15.03.2018

Na víkend nám hlásí opět mrazy, které by měly padnout až k mínus desíti, ale dnes je bájo a slunečno, tak užíváme. Náš pan důchodce ve věku devíti let a jednoho měsíce. Je to pořád frajer heart

 

A v Brně tak hezky neměli laugh FAIRA AREZAR Danel Sogno - 7 měsíců

 

 

14.03.2018

Dětičky z Atagory rostou a pěkně přibírají. Už se na ně moc moc těšíme, hlavně na žlutého Ehránka juniora heart

  

 

13.03.2018

A dnes vykoukl na svět vrh E v chovatelské stanici "Atagora" ze spojení Ehran van Suthwalda x Bernie´s Bernadeta Atagora - taktéž dcera našeho Bernieho, po matce Usurei Donnevara. Narodilo se osm kousků - tři pejsci a pět feneček.

            

 

12.03.2018

Narodila se další vnoučata našemu panu Bernardovi - vrh B v chovatelské stanici "Pistrimus" (Casper of Merry dream x Bella Nice Forrento - 4 psi a 2 fenky).

 

11.03.2018

Sárinka - ICE QUEEN od Semberije - dnes slaví své druhé narozeniny! A přinesla nám s nimi i krásné slunečné počasí. Včera jsme u nás naměřili příjemných sedmnáct stupňů a celý den svítilo sluníčko. Všichni pesani se na něm pěkně vyhřívali. Dnes odpoledne už se ale počasí kazilo a Sárince začal foukat na narozeninovou baštu silný severák.

Vše nejlepší, Sarito (foto dodáme)

 

06.03.2018

Hlásili kolem nuly a my pořád pod nulou a od včera nám ještě začalo opět padat. Nám to ale nevadí, ve sněhu jsou procházky moc fajn :)

 
 
 
 
05.03.2018
Naše bosňanské děti mají dnes dvacet devět dnů heart
Vrh L "od Semberije" - AREZZO Bohemia Star Moraveč x HARLEY REA od Semberije

        

    

        

 

04.03.2018

BAMBINA White Chocolate dnes slaví své čtvrté narozeniny. Narozeniny vskutku oslavila ve velkém stylu. Více info na stránkách CHS Royal Leader.

 

03.03.2018

Naše Tája se dnes stala poprvé babičkou. V chovatelské stanici Irish Rúth se v Odrách narodilo pět štěňátech - tři pejsci a dvě holčičky - ze spojení BRUCE Artay of Highland a Bianca Rút Danel Sogno.

 

A u nás zřejmě začíná pomalu končit čtrnáctidenní doba ledová, neb teploměr se nám vyšplhal na pouhých mínus pět stupňů celsia devil Radost veliká

 

02.03.2018

Dnes slaví své třetí narozeniny vrh N AKBO-Parchovany /AREZZO x Wendy-Magic AKBO-Parchovany/. Vše nejlepší Tui a Pojuovi.

 

01.03.2018

Dnes byl rentgenován náš další odchov DURANGO AREBA Artay of Highland alias Brit. 

 

28.02.2018

Už jsme si mysleli, že nám za chvíli zaťuká jaro na dveře a ona místo toho začala vládnout pořádná arktická zima, kdy nám na Vysočině klesá teplota přes noc pod magických dvacet stupňů celsia a přes den se nad mínus deset nedostane.

 

26.02.2018

Dnes slaví své třetí narozeniny "G" vrh od Kunovského lesa /AREZZO x CALLY od Kunovského lesa/.

 

24.02.2018

Další Bernáškův potomek v USA roste do krásy. Jsme na Luccu moc pyšní a těšíme se na každou jeho další fotku heart

WARRIOR LUCCA von Olaf Weise - 4 měsíce

 

21.02.2018

Je to až k nevíře, ale první Bernáškovi dětičky už slaví ŠEST LET!!! (vrh A v chovatelské stanici Šamanův trik, matka TINA TURNER Miraja)

Milá Amanitko a Riverko. Přejeme Vám ještě hodně (minimálně dvakrát tolik) šťastných a hlavně zdravých let po boku Vašich úžasných paniček. Máme Vás moc rádi.

 

18.02.2018

WinterDogShow Budapest, Hungary - 4x CACIB, February 15-16-17-18

č. Ch., JCh. ICE QUEEN od Semberije "Sára" - mezitřída 4x CAC, 4x r. CACIB

Sárinka je nyní čekatelkou šampionky Maďarska.

 

17.02.2018

Náš devítiletý pan Bernard je stále ve skvělé kondici a dokonalého pigmentu heart

 

14.02.2018

Šestnácti měsíční DAREDEVIL AREBA Artay of Highland alias "Räntä" navštívil ve Finsku opět svojí "dvorní" fotografku a zaslal nám pozdravy, za které moc děkujeme

        

 

12.02.2018

Miminka v Bosně nám rostou a všem se daří moc moc dobře a začíná to vypadat sem tam na nějakého chlupáče, tak se necháme překvapit wink

vrh L od Semberije - 1 týden

        

 

11.02.2018

Nitra, Slovensko - 2x CACIB show

JCh. ICE QUEEN od Semberije "Sára" - mezitřída V1, CAC - dokončen titul "Junior šampion Slovenska"

Sárinka měla dnes poslední příležitost dokončit slovenského šampiona mladých, neboť přesně za měsíc už dovrší dva roky a národní výstavu v Bratislavě jsem již nehlásila. Risk naštěstí vyšel a my máme po Bambině druhou bílou junior šampionku, doma první heart

 

Cluj Napoca, Rumunsko - 2x CAC, 2x CACIB show

Ch. THAYA BERGER Acabo Czech "Tája" - třída otevřená 4x CAC, 2x r. CACIB - šampion Rumunska

Tája má od podzimu stále formu, má pěknou bohatou srst a výbornou kondici, tak jsem toho využila a Tajenku vyslala na výlet, ze kterého se vrátila coby novopečená šampionka. Jsme na holku naši moc pyšní, neboť ve světě středně dlouhá varianta našeho plemene nemá moc šancí na vítězství (bohužel) ...... 

 

04.02.2018

Situace se nám doma stabilizovala, tak jsme dnes vyrazily na výstavu, kde konkurence byla opravdu veliká a pěkná. O to větší radost je z krásného umístění v nabitých třídách pod zkušenou rozhodčí a znalkyní plemene, které nic neunikne.

JCh., č. Ch. DIANDRA AREBA AoH "Didi" - mezitřída - V1/7, CAC, r. CACIB

 

č. JCh., č. Ch. ICE QUEEN od Semberije "Sára" - třída otevřená - V3/10 (pouze dvě středně dlouhé feny ve třídě, druhá obdržela VD)

 

Naše odchovy a Bernieho děti (fotky dodáme)

DRAGAN AREBA AoH - třída otevřená V2, r. CAC (a opět lepší výstavní kultura a mohl být minimálně CAC)

FAIRA AREZAR Danel Sogno - třída štěňat VN4

FEEBEE AREZAR Danel Sogno - třída štěňat VN3

Na výstavu přijela na jukantu i sestřička FRIXIE, která je od třetího dne moje slabůstka angel

 

                 +     

A další zpráva dne je, že přiletěl zase čáp a Bernášek je novopečeným tatínkem!!!! V domovské chovatelské stanici naší Sáry /ICE QUEEN/ "od Semberije - vrh L" se dnes narodilo osm malých uzlíčků, ze spojení C.I.B. AREZZO Bohemia Star Moraveč x C.I.B. HARLEY REA od Semberije. Když jsem Reu viděla jako malé štěňátko na fotkách na FB a chvíli si pohrávala s myšlenkou si ji koupit (to jsem nevěděla, že není na prodej, protože zůstává v rodné CHS), netušila jsem, že to jednou bude naše nevěsta a nakonec budeme mít doma její sestřičku "ledovou královnu". Jsme na tento vrh moc a moc zvědaví. Tak miminka naše; pěkně papejte, spinkejte a nabírejte energii na budoucí báječnej psí život a třeba tam bude nějaká "L"ove for me od Semberije devil

 

A náš novopečený tatínek je ode dneška zároveň i oficiálně novopečený veterán šampion České republiky (podmínky splněny 05.11.2017 v Praze).

 

03.02.2018

Dnes proběhla druhá česká výstava, mezinárodka v Brně.

DIANDRA AREBA AoH "Didi" - mezitřída - neúčast

ICE QUEEN od Semberije "Sára" - třída otevřená - neúčast

 

Naše odchovy a Bernieho děti

DRAGAN AREBA AoH - třída mladých V1

FAIRA AREZAR Danel Sogno - třída štěňat VN1

FEEBEE AREZAR Danel Sogno - třída štěňat VN2

 

V Estonsku se vystavoval náš další odchov "Räntä" a dokončil titul "Junior šampiona Estonka"! Majitelce Suvi moc gratulujeme!

DAREDEVIL AREBA AoH - třída mladých V1, CAJC, BOJ, BOB (JUN EXL1 CQ BM1, JUN CAC BOB JUN BOB)

 

31.01.2018

Máme první výsledky dánského krytí v CHS BeDaBlanco /AREZZO x BeDaBlanco BRAVE BEYLA/ a nemohly být lepší!!! Moc gratulujeme chovatelce a spolumajitelce Gnocchi Betině!

BeDaBlanco Great Gnocchi - HD A, ED 0, OCD fri, DM +/+, MDR1 +/+

 

29.01.2018

Éra našich dobrmanů se dnes, nejspíš definitivně, uzavřela.

Odpočívej v pokoji, Norísku, měli jsme Tě moc rádi.....

 

26.01.2018

Dnes nám došla zpráva o potvrzené březosti páru BRUCE AoH x BIANCA RÚT Danel Sogno - vrh A v chovatelské stanici "Irish Rúth". Pro oba to budou první potomci a naše Tája se stane poprvé babičkou.

 

Budoucí mamince, zatím posledních Bernieho dětiček, došel dnes oficiální diplom za mezinárodního šampiona krásy. Gratulujeme krásné Ree a tímto je budoucí vrh L od Semberije oficiálně spojení dvou "Interšampionů".

 

25.01.2018

Béďa má narozeniny. Už deváté!!!

Vypadá pořád skvěle, má krásnou srst, super kondici, černý nos a hlavně elán a chuť do blbin.
I přesto, že v uplynulých týdnech mizí z našeho světa čtyřnohých kamarádů více než dost, my Bernáškovi věříme ještě minimálně na další čtyři roky (hlavně si to moc přejeme).......

 

24.01.2018

Zítra má deváté narozeniny áčkových vrh "Bohemia Star Moraveč", tak jsme se jeli podívat na maminku tohoto vrhu, jedenáct a půl let starou ARTEMIS z Nového Malína, alias "Sněženku". Snížu už trošku začínají zlobit nožičky, ale jinak je na svůj věk pořád v kondici a veselá.

 

23.01.2018

Užíváme sněhu co to jde, neboť je jasné, že opět dlouho nevydrží.

 

22.01.2018

Zřejmě špatné období či co, ale dneska nám umřela další Bernášova "nevěsta" (vrh G od Kunovského lesa). Měla nedožitých devět let. Byla mladší o tři měsíce co náš Bernie...... 

CALLY od Kunovského lesa *24.04.2009 - †22.01.2018

 

16.01.2018

Dnes slaví sedmé narozeniny Snowpatrols Dyson, tatínek našeho C vrhu. Všechno nejlepší a ještě pár let ve zdraví!

 

A jak už to bývá, život dává, ale i bere. Dnes jsme se dozvěděli moc smutnou zprávu. Maminka Bernieho štěnátek v CHS "vom Kettengrund" (vrh B) CANTHIKA von der Bayernwache v pátek podlehla krátké, těžké nemoci..... Je mi to neskutečně moc líto Legri, moc jsme Tě milovali. Byla jsi pro mne jednou z nejlepších, které jsem kdy viděla. Nikdy nezapomenu a jsem moc ráda, že jsem Tě mohla potkat a poznat. Pozdravuj tam všechny ty naše lásky, co šli napřed.....

R.I.P. LEGRI *06.06.2010 - †12.01.2018

 

13.01.2018

"Hanácká" národní výstava psů v Brně byla tradičně první naší letošní výstavou a sešlo se na ní docela slušné množství Bernardových holčiček a jeden synátor.smiley

Dydynka si rozjela titul dospělého šampiona a Tajenka se na výstavě ukázala ve svých 5,5 letech po dvouleté výstavní pauze a myslím si, že ostudu nám rozhodně neudělala a dokonce jsme neskončily ani poslední s velmi dobrou, jak jsem si myslela, že skončíme, takže spokojenost i s krásným posudkem wink

DIANDRA AREBA Artay of Highland - mezitřída V1, CAC (5 fen)

THAYA BERGER Acabo Czech - třída otevřená V3 (4 čtyři)

    

 

DRAKKA AREBA Artay of Highland - třída mladých VD3

 

FAIRA AREZAR Danel Sogno - třída štěňat VN4

FEEBEE AREZAR Danel Sogno - třída štěňat VN2

FRANKLIN AREZAR Danel Sogno - třída štěňat VN1

FRIXIE AREZAR Danel Sogno - třída štěňat VN3

 

Na výstavu dorazil za sourozenci i Forest Arbí, takže se zde sešlo pět dětí z celkových osmi. Moc všem děkujeme za účast a těšíme se na svod v Dětřichově, kde by se mělo sejít, tuk tuk, všech osm "kousků".

Další zprávou dne bylo, že za Brusíkem (JCh. BRUCE Artay of Highland) dnes přijela třetí nevěsta z Čech, tak držíme palce, at se mimina zadaří.

A další Bernášova dcerka má dnes za sebou "den D" - své druhé krytí - vrh B v CHS Pistrimus. Pokud se děti povedou, můžeme se těšit na moc pěkné spojení dvou pracovních rodokmenů, kde hned několik jedinců má mnoho výkonnostních zkoušek, včetně samotných rodičů - CASPER of Merry dream x BELLA NICE Forrento.

A do třetice včera proběhlo v Holandsku krytí dvou středně dlouhých jedinců, a jak jinak, jedná se opět o dcerku našeho Bernieho a zároven jeho jmenovkyni. Zde zase očekáváme exteriérově silná pěkná zvířata s excelentním pigmentem a pohybem (vrh E v CHS Atagora).

 

05.01.2018

Dnes slaví tři roky Fajrinka - Born to Win Warrior Dogfire. Posíláme spoustu pozdravů, ať se Ti daří, holčičko, minimálně tak, jako doposud.

 

04.01.2018

A dnes, o den později, Debonar opět slaví - je to již pět let od narození svých druhých potomků. Všem našim béčkám přejeme vše nej a i letos se můžeme těšit na potomky dvou "bé" holčiček - BELLA NICE (CHS Pistrimus) a BROOKE ANN (CHS z Dubské Hajnice).

Foto: BREADY GREYS Forrento "Avery"

 

03.01.2018

Dnes vstupuje mezi veteránky DEBONAR FREE Meroxen - maminka našich druhých dětí - vrh B chovatelské stanice Forrento.

 

02.01.2018

První zpráva letošního roku ze světa bílých k nám dorazila z Bosny a Herzegoviny. Harley Rea od Semberije má potvrzenou březost, tak v únoru se můžeme těšit na další Bernáškovu nadílku malých mimin v CHS "od Semberije".

TOPlist
TOPlist