(aktualizace únor 2011)

image ZASTAVME UTRPENÍ ZVÍŘAT  image

ORGANIZACE ZA PRÁVA ZVÍŘAT A ETICKÉ ZACHÁZENÍ S NIMI

 

image

 

Nejhorší je nečinně přihlížet bezpráví a doufat, že snad pomůže někdo jiný. Každý z Vás může pomoci....jen chtít!

Svět bez zvířat by byl smutným a prázdným místem.

 

Jak můžete pomoci?

Pokud nemáte ke zvířatům láskyplný vztah, víte, že na ně nebudete mít dostatek času, peněz, lásky - vůbec si žádné zvíře ani nepořizujte. Bude jen další z řady chudáků, který skončí v lepším případě v útulku, kde bude mít alespoň naději na dobrý domov.

Nekupujte psy od nezodpovědných lidí, kteří mají své feny jen jako továrnu na štěňata. Když nebudou mít odbyt (tedy Vás - zájemce), nebudou znovu a znovu nakrývat. Většina lidí si vezme pejska od takovýchto "chovatelů" z lítosti, ale tím jim uděláte odbyt a podporujete tak další jejich činnost! Daleko více pomůžete, když takovou množírnu nahlásíte a zveřejníte. Raději si kupte psa s PP od slušných chovatelů nebo dejte šanci těm, kteří měli v životě jen smůlu na lidi a osud - adoptujte si pejska z útulku.

Kastrujte své psi a kočky a předcházejte tak nechtěným štěňatům a koťatům. Mýtus, že kastrace je proti přírodě a pro zvíře je to hrozné utrpení je nesmysl! Sama jsem obě své křížené fenky kdysi nechala kastrovat a za dvě hodiny byly schopné i chodit, druhý den už i normálně žraly. Naopak proti přírodě je přivést na svět nebohá stvoření, které nikdo nechce, nebo které se hned po narození zabijí. A ještě v horším případě jsou později obětmi krutého týrání a neskutečného živoření, které se ani nedá nazývat životem. V neposlední řadě končí v přeplněných útulcích či hladoví, nemocní a zablešení na ulici.

 

image Projekt občanského sdružení Zastavme utrpení. image

Tento projekt vznikl na základě skutečných příběhů týraných (utýraných) zvířat.

Jak nám zvířata pomáhají a jak my se k nim na oplátku chováme.

 

Upozornění: Na konci projektu je krátké video, které není určeno pro citlivější povahy. Mladíci pro pobavení upalují za živa psa. Video lze posunout a pokračovat dál v projekci.

 

Další skutečné příběhy a videa:

 

Továrny na utrpení

 
 
 
Spot - zastavme utrpení zvířat
 
 
 
Příběh jednoho pejska - jeden z milionů

 

 

Množírna - nezodpovědné množení zvířat

(anglicky)

 

Tímto, v současnosti stále vzrůstajícím velkým problémem, se zabývá hodně organizací, spolků, jedinců. Jedním z nich je třeba i slovenský web "Nezabíjejte psi množením!"

 
TOPlist