V naší CHS máme, mimo jiné:

- 4x nejvyšší výstavní titul C.I.B. (Mezinárodní šampion krásy - Arezzo, Bagheera, Ice Queen, Largo Luminous Star)

- 3 x Šampion ČMKU (Arezzo, Largo, Ussuri)

- 4x Český klubový Grand šampion (Arezzo, Bagheera, Ice Queen, Largo Luminous Star)

4x Český Grand šampion (Arezzo, Bagheera, Largo Luminous Star, Ussuri)

- 7x Český klubový šampion (Arezzo, Bagheera, Ice Queen, Largo Luminous Star, Thaya Berger, Ussuri, Zouma Happy Kurt)

 

                      

 

COMPLETE HEALTH RESULTS OF OUR PROGENY

DOGS WITH BREEDING LICENCE FROM OUR KENNEL

SUMMARY OF THE ARTAY OF HIGHLAND LITTERS

 

                    

 

Vítáme Vás na stránce naší chovatelské stanice

A r t a y   o f   H i g h l a n d

                                                        Design by Michala Kratochvílová

 

       

 

Zaměřujeme se převážně (sem tam nám nějaký dlouhosrstý "vyskočí") na spojení střednědlouhých / polodlouhých (dříve pojmenovaných jako krátkosrstých) jedinců s přátelskou vyrovnanou povahou, někdy i vlohově pracovním potenciálem (záleží na konkrétním spojení), kvalitní pigmentací (náš krycí pes Arezzo a někteří jeho potomci mají jako jedni zmála jedinců celoročně černou nosní houbu) a hlavně výbornou stavbou těla včetně dobré síly kostry. Samozřejmostí je důraz na zdraví chovných jedinců (všechna naše zvířata jsou vyšetřena nadstandardně na nepovinné zdravotní testy MDR1 a DM, náš Arezzo má "navíc" jako jeden z prvních v ČR zrentgenovány i rameny a páteř, vyšetřené oči, 2x vyšetřené srdce) a výběr co nejideálnějšího chovného páru dle standardu bílého švýcarského ovčáka.

            

Máme letité zkušenosti se psy a to rovnou s několika plemeny psů jako je dobrman, australský silky teriér, německý ovčák, bílý švýcarský ovčák, kokršpaněl.

 

Zakládáme si na co nejméně příbuzenské plemenitbě, proto kryjeme převážně zahraničními liniemi nepříbuzné krve a do České republiky jsme z řad českých chovatelů dovezli za poslední čtyři roky nejvíce importů z různých koutů Evropy (Itálie, Estonsko, Finsko, Dánsko, Srbsko, Německo, Bosna a Herzegovina, Rusko). Ne všechna zvířata samozřejmě dojdou až do zdárného stádia uchovnění, neb genetika a příroda má vždy poslední slovo, ale holt zkoušet se to musí, protože chovat tu dalších 20 let na stejné genetické základně pořád dokola je, zcela určitě, cestou do pekel. Na úzkou příbuzenskou plemenitbu již bohužel doplatilo několik plemen a tomuto bych se ráda vyvarovala.

 

         

 

V naší CHS se momentálně nacházejí již tři generace našich běloušků, z toho jeden náš vlastní odchovanec (Arezzo - Thaya - Artemisia).

Ve čtyřech vrzích jsme doposud odchovali 25 štěňat (16 psů a 9 fen), z toho tři štěňata dlouhosrstá. Všichni naši psi (Arezzo, Artemisia, Bambina, Diandra Areba, DogFire, Ice Queen, Thaya Berger) i odchovy (B, C, D) jsou prostí dědičných onemocnění MDR1 (mnohočetná léková rezistence) a DM (degenerativní myelopatie) - tzn. nejsou ani přenašeči!!! Zároveň všechny naše odchovy jsou, zatím, i plnochrupé a všichni psi mají sestouplá obě varlata.

 

foto: Karin Rohanová

Jako jedni z mála chovatelských stanic evidujeme a veřejně uvádíme i veškeré výsledky potomků našeho krycího psa. Nejenom ty dobré, jako většina. Je to jednoduché - ten, kdo má všechny výsledky excelentní, tak buď toho odchoval hodně málo, nebo prostě jen lže. Můžeme se snažit sebevíc, ale pořád je to jenom genetika a příroda a my nikdy dopředu nevíme, co si na nás připraví.

 

 

Jedinci z vrhů A, B, C, E, H, J, L, M, N mají kompletní chrup.

Všichni pejsci-samci z vrhu A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, P mají sestouplá obě varlátka.

Vrhy B, C, D, F, G, H, I, K, L, M, N, O, P, R mají negativní testy MDR1 a DM (po rodičích). Otec vrhu A a J netestován, otec vrhu E přenašeč MDR1, vrhu K přenašeč DM.

Všechny naše vrhy, kromě vrhů H, J, L, O mají v rodokmenu našeho prvního BŠO Bernieho - C.I.B., multi GCh., multi Ch. AREZZO Bohemia Star Moraveč.

 

 

Dlouho jsem přemýšlela, jaký název pro svoji chovatelskou stanici vymyslet. Veškeré použitelné obecné neurčité názvy, které by se mi líbily, už byly zabrány, tak jsem si řekla, že to bude chtít něco, co charakterizuje přímo nás. Protože do budoucna jiné plemeno chovat nehodlám, rozhodla jsem se vycházet z mých běluh. A vzhledem k tomu, že zakladatelkou naší CHS a zároveň matkou prvního vrhu se stala Tája, která je dcerou toho nejúžasnějšího z úžasných, řekla jsem si, že by si oba moji první běloušci zasloužili, aby jejich jména figurovaly v názvu. Zvláště pak, když už veškeré potomstvo, které kdy pod názvem této chovatelské stanice zplodíme, bude mít v rodokmenu téměř vždycky našeho Arezza, potažmo jeho dcerku Táju.

 

 

Zkrátka ARezzo a ThAYa = ARTAY. A jak už všichni víte, tak jsme z Vysočiny, která je po anglicku "Highland" (čti hajlent). Jsme tedy Arezzo a Tája z Vysočiny wink.

Za tvorbu loga, na kterém je vyobrazen náš Arezzo a Thaya (doufám, že jste je všichni poznali cheeky), děkuji Míše Holubové.

 

Naše chovatelská stanice vlastní největší počet jedinců s nejvyšším výstavním ohodnocením C.I.B. - Mezinárodní šampion krásy (dříve Interšampion).

 

NAŠI PSI

C.I.B. AREZZO Bohemia Star Moraveč "Bernie"

HD B, ED 0/0, MDR1 +/+, DM n/n

 

HD A, ED 0, OCD 0, SA 0, LTV/LÜW 0, MDR1 +/+, DM n/n, MH n/n, BAER +/+, FGF5 n/n

 

NAŠE FENY

ARTEMISIA Artay of Highland (dcera Táji, vnučka Arezza, náš vlastní odchov)
HD A, ED 0/0, MDR1 +/+, DM n/n
 
C.I.B. BAGHEERA King of Yukon (pravnučka našeho Arezza, dcera našeho Bruce AoH)
HD A, ED 0/0, OCD 0, SA 0, LTV/LÜW 1, MDR1 +/+, DM n/n, DWARF n/n, BAER +/+, FGF5 n/n
 
BAMBINA White Chocolate (import Itálie)
HD A, ED 0/0, MDR1 +/+, DM n/n
 
Born to Win Warrior DOGFIRE (import Estonsko)
HD A, ED 0/0, MDR1 +/+, DM n/n
 
DIANDRA AREBA Artay of Highland (dcera Arezza, náš vlastní odchov)
HD A, ED 0/0, MDR1 +/+, DM n/n
 
Fieliss AMBRI-PIOTTA (import Rusko)
HD A, ED 1, MDR1 +/+, DM n/n
 
Fieliss ZOUMA HAPPY KURT (import Rusko)
HD B, ED 0/0, OCD 0, SA 0, LTV/LÜW 0, MDR1 +/+, DM n/n, BAER +/+, FGF5 n/n
 
HI ARTAY Atagora "Sorbona" (vnučka našeho Arezza)
HD B, ED 0/0, OCD 0, SA 0, LTV/LÜW positiv., MDR1 +/+, DM n/n, DWARF n/n, FGF5 n/n
 
C.I.B. ICE QUEEN od Semberije (import Bosna a Herzegovina)
HD A, ED 0/0, MDR1 +/+, DM n/n
 
THAYA BERGER Acabo Czech (dcera Arezza)
HD B, ED 0/0, MDR1 +/+, DM n/n

 

Naše áčková, béčková i céčková štěňátka s námi vyrostla doma v rodinném prostředí s malým miminkem. Zásadně je nemáme někde "bokem" odložené a izolované od okolního světa, mají s námi téměř neustálý kontakt a už od ranného věku byla seznamována s dalšími členy naší psí smečky a četnými návštěvami v domě (viz naše alba na rajčeti - vrh B, vrh C).

I jakákoli naše budoucí mimina přijdou samozřejmě do styku i s běžnými činnostmi a zvuky domácnosti, včetně častého cestování autem, kterým jsme jezdili se štěňátky na vycházky do blízkého okolí nebo je brali po dvouch na vycházky s kočárkem. Poznali nejen spoustu cizích lidí, narazili na hromadu nových podnětů, ale seznámili se i s kočkami, koníky, ovečkami.

 

 

Novým majitelům štěňátka předáváme řádně naočkovaná, odčervená, načipovaná (do června 2017 bylo povinné i tetování), s osobním balíčkem do prvních dnů, ale hlavně dle našich možností a nejlepšího svědomí co nejlépe socializovaná a naučená základům čistoty.

Štěňátka, i březí a kojící fenu, krmíme Royal Canin Maxi Starter, posléze Royal Canin Maxi Junior (B vrh jsme odkrmili na anglických granulích Arden Grange).

Chovatelský servis bereme jako samozřejmost a poslání, stejně jako hlídání našich odchovů v době dovolených, nutné hospitalizace, apod..... Pokud se v životě namane už jakýkoliv problém či překážka, který Vám zabrání v dalším starání se o náš odchov, okamžitě jsem schopná vzít si pejska k sobě domů a najít mu nový, vyhovující domov. Už jsme jednou takovýto případ řešili a vyřešili ke spokojenosti všech zúčastněných stran.

V případě zájmu rádi poradíme i v oblasti další socializace, základech výchovy, případně následného výcviku, přípravy na výstavy či svod a následnou bonitaci aneb uchovnění, krmení, ... podáme mnoho užitečných informací o plemeni, našem klubu bílého ovčáka, atd..

 

 

I štěňátka jsou u nás právoplatní členové rodiny, nikoli možnost jak si při/vydělat či způsob k navrácení nějakých vložených investic, jak často slýchám. Mimochodem, to by u nás trvalo opravdu hóóóódně štěňátek a už žádné výstavy, výcvik,.... ;) Proto preferujeme zájemce, pro které bude jejich budoucí pejsek rodinný parťák, společník pro různé aktivity a byli bychom velice rádi za trvalý kontakt s našimi dětmi skrz celý jejich budoucí život. Sama udržuji kamarádské vztahy s chovatelkami mých psů a i některými majiteli, kteří vlastní chlupáče po mém krycím psovi, za což jsem jim moc vděčná a děkuji jim za jejich lásku a kvalitní domovy.

Nikdo nikdy neví, co zrovna z těch jejich překrásných, nejhezčích, nejúžasnějších mimin vyroste. To se vždycky ukáže až časem... My se ale rozhodně budeme snažit o co nejlepší shodu chovného páru, nekrýt "vadu na vadu" a budeme pokorni a moc šťastni za každého zdravého a krásného ovčouna. Pokud z naší chovatelské stanice vzejde nějaký kvalitní chovný jedinec, bude to jen třešnička na pomyslném dortu.

 

 

Pokud uvažujete o některém našem odchovu a v budoucnu zamýšlíte dělat na tomto jedinci "krásné čistokrevné pejsky bez PP", tedy bezpapíráky aneb vořechy, tak se nám, prosím, ani neozývejte, my toto plemeno milujeme!!! Děkuji.

Ale když opravdu nechcete toto ušlechtilé PLEMENO, pouze si chcete koupit jeho napodobeninu - NEKUPUJTE, ADOPTUJTE!!! Koupí psa bez průkazu původu si jen a pouze koupíte velmi drahého křížence, kterého dostanete v dnešní době téměř zadarmo či za nějaký nízký adopční poplatek a ještě budete mít hřejivý pocit, že jste udělali dobrý skutek a pomohli nějakému nešťastníkovi k lepšímu životu. Koupí psa bez PP pouze PODPOŘÍTE MNOŽITELE, protože ti nemají žádný chovatelský záměr, pouze psy rozmnožují za účelem zisku či z vlastní sobeckosti a bohužel často mají tyto chudinky i v nevyhovujících podmínkách, ve větším/velkém množství, neexistují žádné páky ani kontroly na tyto pseudo chovatele. Zároveň Vy nikdy nevíte, co Vám zrozvna z toho Vašeho štěňátka za čas vyroste, zda bude mít standardní povahu a hlavně nikam si nemůžete jít posléze stěžovat, cokoli reklamovat, nikdo Vám nedá slevu ani nevrátí peníze v případě jakéhokoli problému.

Stále tápete a nevíte přesně, jaký je rozdíl mezi psem s PP, tedy rodokmenem - průkazem původu, a toho bez PP? Tak pěkný článek si můžete přečíst třeba přímo zde na těchto stránkách CHS HP - "PROČ ŠTĚNĚ S PP?".

 

Stále si nevíte rady, zda pejska s PP nebo bez? Tak pozorně čtěte
 

Vážení zájemci o štěňátka, pro své dobro si prosím přečtěte tento článek z odborného časopisu.

Člověk se rozhodne pořídit si psího kamaráda. Někdo si zamiluje štěňátko voříška od sousedů, někdo zajde do útulku pro nějakého opuštěného psíka... a někdo si vybere své "plemeno psů". Někdo ví rovnou, že chce psa jedině s PP, někdo váhá, někdo ani netuší, jaký je rozdíl mezi psem s PP a bez. A právě ti nejčastěji podstupují, i když nevědomě, riziko a pořídí si štěně bez PP.

Mnoho lidí stále neví, proč by na koupi psa bez PP (průkazu původu) mělo být něco rizikového. Množitelé těchto pejsků jsou většinou mnohem lepší obchodníci, než chovatelé čistokrevných psů, a také je jim většinou jedno, komu štěně prodávají, takže neváhají potencionálním zájemcům nabulíkovat hromadu nesmyslů, jenom aby prodali. (Nechci se dotknout těch slušnějších, kteří své fenky kryjí a odchovávají štěňata "sobě pro radost", ale i ti by se měli zamyslet...)

Rádi bychom vás alespoň na základní rizika upozornili a tak vám pomohli ve vašem rozhodování dříve, než si pejska dovezete domů. Průkaz původu je dokladem, že své peníze zaplatíte opravdu za to, co jste si vybrali. Koupě štěněte bez PP se dá přirovnat k situaci, kdy si koupíte v obchodě novou plazmovou televizi a doma v krabici najdete rychlovarnou konvici - dostanete jiné zboží a ještě zaplatíte přemrštěnou cenu.

Upozornění: Pokud se zde mluví o psech bez PP, pak se jedná o psy vydávané za určitou rasu, ale bez dokladu, že se skutečně jedná o zástupce daného plemene. Nemluvíme o křížencích, kteří jsou jako takoví nabízeni. Ti většinou vzniknou (nešťastnou) náhodou a ne jako produkt cíleného krytí.

Jaká tedy mohou být zmíněná rizika?

Víte, že...

1. ...u štěněte bez PP nikdy nemáte jistotu, že vám z něj vyroste opravdu vaše vybrané plemeno?

Jsou-li rodiče bez PP, mohou sice vypadat jako poměrně typičtí zástupci plemene, ale jelikož nemáte doklad o jejich předcích, nelze nikdy předem vytušit, co ze štěňátka vyroste, jaký předek se projeví.

2. ...je důležité znát zdravotní stav rodičů vašeho štěňátka?

Většina plemen trpí ve své populaci nějakou zdravotní zátěží. Nejznámější jsou např. dysplazie kyčelního nebo loketního kloubu, hluchota, entropium/ektropium... Psi a feny v čistokrevném chovu by měli mít vyšetření na problémy týkající se konkrétně jejich plemene. Jedinci s těžkým stupněm postižení nejsou do chovu pouštěni vůbec, s lehčími stupni jsou chovatelem používáni s větší rozvahou. Bohužel právě ti, kteří se nedostali do čistokrevného chovu pro těžké zdravotní problémy, jsou často právě rodiči oněch "štěňat bez PP po rodičích s PP".

3. ...až na několik málo výjimek (konkrétně vím jen o pointrech a NKO) neexistuje už mnoho let "nadpočetné štěně"?

Ani vysoký počet štěňat ve vrhu, ani případná exteriérová vada u štěněte není důvodem pro nevydání PP. Lži o nadpočetných štěňatech jsou bohužel dodnes častým argumentem množitelů psů bez PP, na který se mnoho lidí nechá nachytat.

4. ...množitelé psů bez PP prodávají velmi často štěňata za ceny blížící se ceně štěněte s PP?

Pan Novák potká v parku paní Veselou, mají podobné pejsky, tak se dají do řeči: "Jorkšír?" "Ano, jorkšír." "S papírama?" "Ale kdeže, na co by nám byly nějaké papíry. My máme psa pro radost a ne na parádění!" "To náš je s papírama, chtěli jsme mít jistotu, že to bude opravdu jork." "Ale prosím vás, tolik peněz vyhodit za papíry! Ten náš stál jenom 10 tisíc!" "Hmmm, to ten náš s PP stál 12." A pro paní Veselou jede záchranka...

Ano, je to tak. Velmi často cena štěněte bez PP dosahuje téměř k ceně štěněte s PP. Bohužel se kupující málo zajímají.

5. ...s pejskem s PP nemusíte chodit na výstavy?

Průkaz původu je tady pro vás a ne vy pro něj. K ničemu vás nezavazuje, do ničeho vás nenutí.

6. ...pejsek s PP nevyžaduje žádnou zvláštní péči?

Pes se neptá, jestli má PP nebo ne. Chce stejně jíst, stejně venčit, stejně odčervit a naočkovat, stejnou péči o srst... Pokud je v pořádku. Bohužel je větší předpoklad dědičných nemocí (viz výše) a tudíž i větší "naděje" na častější návštěvy veterináře. Jediná úspora při koupi štěněte bez PP je (většinou) nižší kupní cena. Ta se vám ale může velmi nevyplatit.

7. ...můžete při troše štěstí sehnat štěňátko s PP za nižší cenu, než je pro dané plemeno běžná?

Chce to pátrat, hledat, kontaktovat více chovatelů, třeba si i počkat. Ale určitě to stojí zato.

8. ...i pes se dá koupit na splátky?

Většina chovatelů vám umožní i splátkový kalendář. Dobře totiž většinou víme, jaké to je, když nemáte potřebnou částku právě pohromadě.

9. ...velmi často koupí štěněte bez PP podporuje kupující týrání zvířat?

Ano, valná část štěňat bez PP pochází bohužel z velkochovů, kde se chovají psi jen kvůli zisku - takže feny jen rodí a rodí, neexistuje říje, aby fena nebyla nakryta (ve 4-5 letech jsou zdravotně naprosto odrovnané), a za minimální náklady - tedy bez potřebné péče o rodiče i mláďata. Štěňata jsou prodávána předčasně (dříve než v 7 týdnech by štěně od matky jít nemělo a to i tehdy, když už fena nekojí delší dobu), bez očkování a odčervení a často podvyživená. Ta, která se neprodají tady, putují do výkupů. Koupí štěněte od takového velkomnožitele sice můžete získat "dobrý pocit", že jste jednomu štěněti pomohli (i na to množitel často sází), ale podporujete tak týrání řady dalších.

 

Máte ještě nějaký rozumný důvod pro pořízení psa bez PP?

 

Nejčastější pověry

1. Se psem s PP bych musel na výstavy.
To samozřejmě není pravda. K účasti na výstavách vás PP nijak nezavazuje.

2. Fena s PP by musela mít štěňata.
Ne, žádná fena nemusí mít štěňata, ani PP k tomu nezavazuje.

3. Pes s PP potřebuje zvláštní péči
Ne, pes s PP je stejný jako každý jiný. Nepotřebuje žádné zvláštní očkování oproti psům bez PP, ani žádnou dražší veterinární péči, ani žádné speciální krmivo... V těchto nárocích jsou si všichni psi rovní, jen u těch bez PP někteří majitelé méně hledí na kvalitní krmivo, jiná očkování než proti vzteklině atd. A veterinární péče se vzhledem k tomu, o čem jste se mohli dočíst výše, může u psa bez PP naopak prodražit, takže ve výsledku mnoho lidí peníze ušetřené při koupi psa postupně zaplatí u veterináře.

 

Další pěkný článek k přečtení naleznete ZDE.


 

      

 

Zdravotní výsledky našich odchovů

 

Pokládám za velký chovatelský úspěch, že z dosavadních čtyř vrhů A, B, C, D máme zrentgenovaných 72% zvířat (18 jedinců z celkového počtu 25 zvířat) !!!!

19x HD A (0/0), 3x HD B (0/1, 1/1), 1x HD C (2/1)

24x ED 0

 
Jméno psa
Name of the dog

RTG kyčlí
Hips result

RTG loktů
Elbows result
MDR1   DM 
 vrh A = 4 (3 psi, 1 fena)        
Artemisia
HD A
0/0
0/0 +/+ n/n
 vrh B = 5 (4 psi, 1 fena)        
Bernard
HD A
0/0
0/0 +/+* n/n*
Borgio (CRO)
HD A
0/0
0/0 +/+* n/n*
Bruce (SR)
HD A
0/0
0/0 +/+ n/n
Brutto
HD A
0/0
0/0 +/+ n/n
Buretta (FIN)
HD A
0/0
0/0 +/+* n/n*
 vrh C = 7 (4 psi, 3 feny)        
Caresi
HD A
0/0
0/0 +/+* n/n*
Coraya (FIN)
HD B
1/1
0/0 +/+ n/n
Coreen
HD A
0/0
0/0 +/+* n/n*
Cortino
HD B
1/1
0/0 +/+* n/n*
 vrh D = 9 (5 psů, 4 feny)        
Daredevil Areba (FIN)
LTV 0, VA 0
HD A
0/0
0/0 +/+* n/n*
Daria Areba (FIN)
HD C
2/1
0/0 +/+* n/n*
Darthvader Areba
HD B
0/1
0/0 +/+* n/n*
Deneris Areba
HD A
0/0
0/0 +/+* n/n*
Diandra Areba

OFA good
HD A (0/0)

OFA normal
0/0
+/+* n/n*
Dragan Areba
HD A
0/0
0/0 +/+* n/n*
Drakka Areba OFA good
HD A (0/0)
OFA normal
0/0
+/+* n/n*
Durango Areba
HD A
0/0
0/0 +/+* n/n*
vrh E = 9 (5 psů, 4 feny)        
Esprit
HD A
0/0
LTV/LÜW 0
0/0
? n/n*
vrh F - 5 (1 pes, 4 feny)        
Farka
HD A
0/0
0/0 +/+* n/n*
Freddie
HD B
1/1
spondylosis free
LTV/LÜW 0
OCD 0
0/0 +/+* n/n*
Freya
HD A
0/0
spondylosis free
LTV/LÜW 0
OCD 0
0/0 +/+* n/n*
vrh G - 5 (2 psi, 3 feny)        
Galadriel
HD A
0/0
spondylosis free
OCD 0
0/0 +/+* n/n*
vrh H - 2 (1 pes, 1 fena)        
Highlander
HD A
0/0
spondylosis free
LTV/LÜW 0
OCD 0
0/0 +/+*   n/n*
Hillary     +/+* n/n*
vrh I - 7 (5 psů, 2 feny)        
Ibarr
HD A
0/0
spondylosis free
LTV/LÜW 0
OCD 0
0/0 +/+* n/n*
Inverness
HD A
0/0
0/1 +/+* n/n*
Izvor
HD A
0/0
0/0 +/+* n/n*
Irja     +/+* n/n*
      +/+* n/n*
vrh J - 6 (2 psi, 4 feny)        
Jaira
HD A
0/0
0/0 +/+ n/n
vrh K - 2 (2 feny)        
vrh L - 4 (1 pes, 3 feny)        
Legendary
HD A
0/0
spondylosis free
LTV/LÜW 0
OCD 0
0/0 +/+* n/n*
Lagertha     +/+* n/n*
Lamira
HD C
2/0
spondylosis free
LTV/LÜW 0
OCD 0
0/0 +/+* n/n*
Laritta     +/+* n/n*
vrh M - 3 (1 pes, 2 feny)        
Morty
HD A
0/0
spondylosis free
LTV/LÜW 0
OCD 0
0/0 +/+* n/n*
vrh N - 6 (3 psi, 3 feny)        
Nymeria
HD A
0/0
0/0 +/+* n/n*
vrh O - 12 (9 psů, 3 feny)        
Orest
HD A
0/0
spondylosis free
LTV/LÜW 0
OCD 0
0/0 +/+* n/n*
Orson   0/0 +/+* n/n*
Ory     +/+* n/n*
vrh P - 7 (4 psi, 3 feny)        
Perla
HD B
1/0
spondylosis free
LTV/LÜW 0
OCD 0
0/0 +/+* n/n*

pozn.: * - negativní po rodičích


 

Chovní jedinci z naší chovatelské stanice Artay of Highland

 

ARTEMISIA /Argo of Barrandov´s Alley x Thaya Berger Acabo Czech/

DKK 0/0, DLK 0/0, MDR1 +/+, DM n/n, 58 cm

 

BERNARD /Kotori vom Terlüner Schloss x Thaya Berger Acabo Czech/

DKK 0/0, DLK 0/0, MDR1 +/+*, DM n/n*, 64 cm

Progeny:

*10.03.2019 vrh F Artay of Highland 1+4, matka Ice Queen od Semberije

*03.07.2020 vrh T od Semberije 6+5, matka Fieliss Ambri-Piotta

*07.09.2020 vrh I od Kunovského lesa 8+3, matka Haidi od Kunovského lesa

*09.03.2021 vrh D Elijami 3+8, matka Heyley od Kunovského lesa

 

BRUCE /Kotori vom Terlüner Schloss x Thaya Berger Acabo Czech/

DKK 0/0, DLK 0/0, MDR1 +/+, DM n/n, DNA, 64 cm

Progeny:

* 03.03.2018 vrh A Irish Rúth 4+2, matka Bianca Rúth Danel Sogno

* 16.03.2018 vrh B King of Yukon 8+5, matka Bazinga Taien (z tohoto vrhu máme naší Bagheeru)

* 11.06.2019 vrh O od Semberije 7+3, matka Ice Princess od Semberije

* 2022 vrh A Jufalka

* 22.01.2023 vrh P Artay of Highland 4+4, matka Fieliss Zouma Happy Kurt

* 16.02.2023 vrh X Bílá Merci 1+0, matka Gira Bílá Merci

* 2023 vrh C Alba Patronus 4+6, matka Aurora Alba Patronus

 

BRUTTO /Kotori vom Terlüner Schloss x Thaya Berger Acabo Czech/

DKK 0/0, DLK 0/0, MDR1 +/+*, DM n/n*, 66 cm

Progeny:

* 23.10.2018 vrh C Černý květ 2+2, matka ALDA z Nového Lichtenbergu

* 28.12.2018 vrh A Shades of White 2+5, matka GAIA Nubika

* 13.03.2019 vrh G Danel Sogno 3+3, matka ARIS z Papouščího ráje

* 29.11.2019 vrh C z Opálenky 2+2, matka ZASU Taien

* 29.07.2020 vrh M Bílá Merci 4+6, matka HOPE LADY of Bílá Merci

* 04.06.2022 vrh B od Emina zámku 5+3, matka FEZRA Pett´s Wolf

 

COREEN /Snowpatrols Dyson x Thaya Berger Acabo Czech/

DKK 0/0, DLK 0/0, MDR1 +/+*, DM n/n*, 58 cm

 

CORTINO /Snowpatrols Dyson x Thaya Berger Acabo Czech/

DKK 1/1, DLK 0/0, MDR1 +/+*, DM n/n*, 64 cm

Progeny:

* 10.08.2023 Triskel of Dannat litter "A", matka ANABELLE of Star Cor Caroli - 6 psů, 3 feny

 

DAREDEVIL AREBA /Arezzo Bohemia Star Moraveč x Bambina White Chocolate/ - Finsko

DKK 0/0, DLK 0/0, MDR1 +/+*, DM n/n*, 64 cm

Progeny:

* 2019 Finsko

* 2019 Finsko

 

DENERIS AREBA /Arezzo Bohemia Star Moraveč x Bambina White Chocolate/

DKK 0/0, DLK 0/0, MDR1 +/+*, DM n/n*, 61 cm

Progeny:

*16.03.2019 vrh G Artay of Highland 2+3, otec GOMER la Blankpapilio

* 03.06.2021 vrh K Artay of Highland 0+2, otec IRON de l´Esprit du Sud

 

DRAGAN AREBA /Arezzo Bohemia Star Moraveč x Bambina White Chocolate/

DKK 0/0, DLK 0/0, MDR1 +/+*, DM n/n*, 66 cm

Progeny:

 

DRAKKA AREBA /Arezzo Bohemia Star Moraveč x Bambina White Chocolate/

DKK A (OFA good), DLK 0/0 (OFA normal), MDR1 +/+*, DM n/n*, 62 cm

Progeny:

* 12.05.2020 vrh A Lonepack 4+4, otec ARCHIE della Lupa Bianca

 

DIANDRA AREBA /Arezzo Bohemia Star Moraveč x Bambina White Chocolate/

DKK A (OFA good), DLK 0/0 (OFA normal), MDR1 +/+*, DM n/n*, 62 cm

Progeny:

* 09.07.2020 vrh C Royal Leader 4+3, otec FLASH of Trebons Berger Blanc

 

DURANGO AREBA /Arezzo Bohemia Star Moraveč x Bambina White Chocolate/

DKK 0/0, DLK 0/0, MDR1 +/+*, DM n/n*, 63 cm

Progeny:

* 25.08.2019 od Semberije litter "P", matka HAIDI od Semberije - 1 fena

 

FARKA /Bernard Artay of Highland x Ice Queen od Semberije/

DKK A, DLK 0/0, MDR1 +/+*, DM n/n*, 61 cm

Progeny:

* 02.07.2022 from the Bird Valley litter "A", otec ADWIN Donnavara - 5 psů, 5 fen

 

GALADRIEL /GOMER la Blankpapilio x DENERIS AREBA Artay of Highland/

DKK A, DLK 0/0, OCD 0, SA 0, LTV/LÜW 0, MDR1 +/+*, DM n/n*, 58 cm

Progeny:

* 2023 vrh T Artay of Highland, otec HERCULES OZZY od Semberije

 

HIGHLANDER /Ben Nez of Aiwak´s paradise x Ice Queen od Semberije/

DKK A, DLK 0/0, OCD 0, SA 0, LTV/LÜW 0, MDR1 +/+*, DM n/n*, 60 cm

Progeny:

* 16.03.2023 Artay of Highland litter "R", matka HI ARTAY Atagora - 7 psů

* 15.06.2023 Donnevara litter "J2", matka HEAVENLY NICO Donnevara - 7 psů, 3 feny

 

IBARR /Casper of Merry dream x  Bagheera King of Yukon/

DKK A, DLK 0/0, OCD 0, SA 0, LTV/LÜW 0, MDR1 +/+*, DM n/n*, 65 cm

Progeny:

* matka KAIRA Pett´s Wolf

* 22.04.2023 White Ann litter "D", matka SASSEY STAR z Ranče Montara - 3 psi + 1 fena

* 08.08.2023 White Ann litter "E", matka BASSEY White Ann - 5 psů + 3 feny

* 2024 Artay of Highland, matka Fieliss ZOUMA HAPPY KURT

 

JAIRA /ANAKIN Hvězdná záře x Ice Queen od Semberije/

DKK A, DLK 0/0, MDR1 +/+, DM n/n, 60 cm

Progeny:

 


 

ARTAY OF HIGHLAND´s litters

 

* 02.05.2023

/HERR MARLEY Atagora x  BAGHEERA King of Yukon/ 

 

* 16.03.2023

/HIGHLANDER Artay of Highland x HI ARTAY Atagora/

 

* 22.01.2023

/BRUCE Artay of Highland x Fieliss ZOUMA HAPPY KURT/

 

* 13.05.2022

/JURÁŠEK z Veselé rodiny x ICE QUEEN od Semberije/

 

* 02.04.2022

/BROWNIE of Chocolate Ice x BAGHEERA King of Yukon/

 

* 01.12.2021

/OZZY KAY od Semberije x Fieliss AMBRI-PIOTTA/

 

* 01.10.2021

/DUBSTEP of Trebons Berger Blanc x Fieliss ZOUMA HAPPY KURT/

 

* 03.06.2021

/IRON de l´Esprid du Sud x DENERIS AREBA Artay of Highland/

 

* 02.04.2021

/ANAKIN Hvězdá záře x ICE QUEEN od Semberije/

 

* 14.02.2021

/CASPER of Merry dream x BAGHEERA King of Yukon/

 

* 10.07.2020

Pedigree Database

/BEN NEZ of Aiwak´s paradise x ICE QUEEN od Semberije/

 

* 16.03.2019

Pedigree Database

/GOMER la Blankpapilio x DENERIS AREBA Artay of Highland/

 

* 10.03.2019

Pedigree Database

/BERNARD Artay of Highland x ICE QUEEN od Semberije/

 

* 09.03.2019

Pedigree Database

/TAJFUN Biale Wzgorza x THAYA BERGER Acabo Czech/

 

* 16.09.2016

Pedigree Database

/AREZZO Bohemia Star Moraveč x BAMBINA White Chocolate/

 

* 26.04.2016

Pedigree Database

/Snowpatrols DYSON x THAYA BERGER Acabo Czech/

 

* 18.05.2015

Pedigree Database

/KOTORI vom Terlüner Schloss x THAYA BERGER Acabo Czech/

 

* 01.11.2014

Pedigree Database

/ARGO of Barrandov´s Alley x THAYA BERGER Acabo Czech/

TOPlist