Výsledky všech RTG v naší CHS naleznete ZDE

 

V naší chovatelské stanici ARTAY OF HIGHLAND plánujeme štěňata z krevně, povahově i exteriérově velice zajímavých, nepříbuzných rodokmenů

Více o našem odchovu ZDE

 

Rezervace přijímáme v průběhu celého roku na e-mail artayofhighland@seznam.cz nebo na telefonu +420 602 656 731

 

Co by jste měli ve své rezervaci uvést?

Zda sháníte pejska-samce či fenku, krátkou nebo dlouhou srst (v naší CHS máme aktuálně pouze chovné fenky s krátkosrstým - polodlouhým genem, tudíž v zájmu o dlouhosrsté štěňátko se musíte obrátit na jinou chovatelskou stanici), jestli chcete štěňátko jenom jako společníka, sport nebo zamýšlíte i jinou činnost. Dále zda máte již s pejsky nějakou zkušenost, kde bude pejsek vyrůstat.....

Všechny vážné zájemce budeme o narození štěňátek informovat, vše bude zároveň prezentováno i na našich webových stránkách.

 

*      *       *       *       * 

 

Plánované vrhy v naší chovatelské stanici ARTAY OF HIGHLAND na rok 2024

 

Na příští rok 2024 plánujeme tři vrhy. Dva bílé a jeden "flekatý".

Všechy naše feny - budoucí matky - mají kompletní rentgeny kyčlí, loktů, ramen, páteře i přechodového obratle, negativní testy MDR1 i DM, všechny nesou pouze krátkou vlohu na délku srsti - veškeří jejich potomci budou pouze krátkosrstí.

Všechny jsou milé, přátelské povahy, mají sklon k aportování, nemají lovecké sklony k honění zvěře; jsou silných koster, rovných obou párů končetin, prostorného pohybu, dobře nesou ocas, celoročně tmavého pigmentu.

 

Všichni tři vybraní krycí psi mají taktéž negativní genetické testy MDR1 a DM, dva mají též i kompletní , negativní rentgeny kyčlí, loktů, ramen, páteře, přechodového obratle.

 

Všechna plánovaná štěňata budou tedy MDR1 i DM negativní po rodičích, pouze krátkosrstá štěňata

 

Samozřejmě, jak je u nás zvykem, bude se jednat o velice málo příbuzné krytí zajímavých krevních linií.

V těchto konkrétních třech vrzích se bude jednat 2x fena z importu, konkrétně ruská chovatelská stanice "Fieliss" a jedna fenka pochází z CHS blízké kamarádky a má v sobě i dost "naší" krve. Jeden samec pochází taktéž z Ruska, žije v Polsku, jeden je náš vlastní odchov a třetí je ze Slovenské CHS a v první generaci se v něm mísí spojení česko-slovensko-dánské krve.

 

Všechna naše štěňátka jsou zvyklá na běžný ruch a provoz domácnosti, na kočky, koně, ovce, ostatní psy v naší smečce a naše dva malé dvounohé raubíře.

 

Bílý švýcarský ovčák

plánovaný vrh "U" - * únor 2024

otec vrhu:

IBARR Artay of Highland (ČR - náš odchov) HD A, ED 0, OCD 0, SA 0, LVT/LÜW 0, MDR1 +/+, DM n/n

matka vrhu:

club Ch. Fieliss ZOUMA HAPPY KURT (import Rusko) HD B, ED 0, OCD 0, SA 0, LVT/LÜW 0, MDR1 +/+, DM n/n, BAER +/+

 

Plánujeme spojení dvou nepříbuzných, nadstandardně pigmentovaných zvířat s celoročně tmavým nosem a naprosto bílou srstí, vyrovnanou povahou. Oba psi vyrostli jako rodinní mazlíčci ve společnosti dětí a dalších psů, koček.

Oba mají kompletní rentgeny kyčlí, loktů, páteře, ramen a přechodového obratle!!!! Oba jsou negativní na genetické testy MDR1 a DM, což znamená, že všechna budoucí štěňata budou čistá - negativní po rodičích.

Narození štěňat cca únor 2024, odběr do nových domovů cca duben 2024.

 

Východoevropský ovčák

plánovaný vrh "A" - * leden 2024

Shlegel BOTROPS (Rusko)

HD A, ED 0, OCD 0, SA 0, LTV/LÜW 0, MDR1 +/+, DM n/n, FGF5 n/n

Fieliss USSURI (Rusko)

HD A, ED 0, OCD 0, SA 0, LTV/LÜW 1, MDR1 +/+, DM n/n, FGF5 n/n

 

Plánujeme spojení dvou exteriérově úžasných zvířat ze země původu plemene, kteří jsou kompletně prorentgenovaní nad rámec chovných podmínek a oba mají vyrovnanou, přátelskou a učenlivou povahou, zkoušky z poslušnosti.

 Narození štěňat leden 2024, odběr do nových domovů konec března 2024.

 

otec vrhu: HD A (kyčle 0), ED 0 (lokty 0), OCD 0 (ramena), SA 0 (spondylóza), LTV 0 (přechodový obratel), MDR1 +/+ (léková senzitivita), DM n/n (degenerativní myelopathie), MH (maligní hypertemie), lengh coat n/n (pouze krátký gen)

matka vrhu: HD A (kyčle 0), ED 0 (lokty 0), OCD 0 (ramena), SA 0 (spondylóza), LTV 1 (přechodový obratel), MDR1 +/+ (léková senzitivita), DM n/n (degenerativní myelopathie), lengh coat n/n (pouze krátký gen)

pouze krátkosrstá štěňata (polodlouhá srst jako německý ovčák)

            

 

Bílý švýcarský ovčák

plánovaný vrh "V" -  jaro (březen) 2024

otec vrhu:

JCh., CAJC, BOJ, CAC, res. CACIB, BOS BENJAMIN Alba Patronus (Slovensko) HD A, ED 1, OCD 0, MDR1 +/+, DM n/n, DNA

matka vrhu:

CAJC, BOJ, CAC, res. CACIB  HI ARTAY Atagora (ČR) HD B (1/0), ED 0, OCD 0, SA 0, LVT/LÜW pos.,  MDR1 +/+, DM n/n

 

Plánujeme spojení dvou nepříbuzných, nadstandardně pigmentovaných zvířat s celoročně tmavým nosem a naprosto bílou srstí, vyrovnanou povahou. Oba psi vyrostli jako rodinní mazlíčci ve společnosti dětí a dalších psů, koček.

Oba mají  nadstandardní rentgeny, jsou negativní na genetické testy MDR1 a DM, což znamená, že všechna budoucí štěňata budou čistá - negativní po rodičích.

Narození štěňat březen 2024, odběr do nových domovů květen 2024.

 

*   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *

 

 

Pro více informací nás můžete kontaktovat.

 

TOPlist