T a k o v ý   b y l   n á š   r o k   2 0 1 3 . . . . .

 

 

              

 

23.12.2013

 

 

Arya HP a Tacco AC Vám všem, spolu s námi, přejí šťastné a veselé wink

 

Děkuji paničkám, Alena Kučerová a Zuzana Balážová za krásné fotky!!!

     

 

20.11.2013

Norísek, Nikouš a další jejich sourozenci Nugget, Nadine, Nebraska, Nikky, Nina a Norinda dnes slaví už čtyři roky. Přejeme všem jen to nejlepší a hlavně pevné zdraví.

 

19.11.2013

JCh. Nessie Acabo Czech dnes slaví páté narozeniny. Přejeme naší mamině vše nejlepší, hlavně zdravíčko a pohodičku do dalších let.

A její a Bernáškova dcerunka Threa Acabo Czech oslavila Nelčiny 

narozky ve velkém stylu, dala si další zkoušku. Ve sváteční neděli 17. listopadu zvládla Threuška se svojí šikovnou paničkou Blankou BH a tím mají dveře do dalších zkoušek dle MZŘ otevřené. Letošní sezónu nemohly ukončit lépe a my holkám držíme palce i do té další, ať se i nadále daří.

 

30.10.2013

Máme první výsledky Enzíčkových dětí z Ruska. Minulý víkend proběhla v hlavním městě mezinárodní dvoj výstava, které se v sobotu 19. října účastnila enková dcerka Beautiful Life Nicole Riley - získala VN1 a ocenění nejlepší štěně a v neděli 20. října elkový pejsek Beautiful Life Lucky Show Star, který též získal VN1 a ohodnocení jako nejlepší dorost. Moc gratulujeme k výborným výsledkům a jsme na dětičky náležitě pyšní.

 

28.10.2013

Tak přidávám resty. Naše béčkové děti "Forrento".

                BERRY ROSE - 8. měsíců                                     BOLT CRUISE a BELLA NICE - 9. měsíců

       

A Bernáškova překrásná sestřička ARZAMAS Bohemia Star Moraveč. Moc děkuji majitelce za poskytnutí fotek a jsem ráda, že Arzi po více než 4 letech opět vidím!

         

 

27.10.2013

DANUBE duo CACIB, Bratislava - Incheba, Slovensko 26. - 27. října

ENZO RED SPEED Bohemia Xsantia - třída otevřená 2x V1, CAC; 1x r. CACIB - Enzík tímto dokončil titul C.I.B. - mezinárodní šampion krásy (Interšampion)

            

a Béďův synátor BREADY GREYS Forrento "Avery" nastoupil v sobotu poprvé ve třídě mladých a získal V1, CAJC - stal se tak tímto čekatelem titulu Slovenský junior šampion; my držíme palce do dalších klání, aby titul i zdárně dokončil

            

 

 

15.10.2013

"Riverka", Bernáškova prvorozená ARCTIC RIVER Šamanův trik /Bernie x Tina Turner Miraja "Gaja"/   se 13. října s paničkou a ségrou "Freyou" (Brangwen z Klubíčka) účastnila semináře agility pod vedením Marje Piiroja z Estonska. Sama trenérka jednoho bělouše vlastní a dotáhla to s ním až do profesionální úrovně A3. Holky se naučily další tipy a triky a my jim držíme palce, aby jim to skákalo víc a víc.

 

Foto: www.foto-wami.cz

 

 

14.10.2013

Threa opět vítězí!!!! Majitelé naši dcerunko/sestřičky přihlásili tuto fotku do soutěže a stali se absolutními vítězi o "Krále zvěrokruhu". Tato fotka bude použita na titulní stranu obalu listopad / prosinec.

 

12.10.2013

Flashík je opravdu pašák neb dnes zmákl svoji druhou zkoušku BH (zkouška doprovodného psa dle IPO).

Opět to byla "akce" na poslední chvíli, na zkoušku jsme se nahlásili v sobotu po skončení ZZO. Na to, že nic neděláme, tak spokojenost.

Na pár foto ze zkoušky se můžete podívat na rajčeti v tomto albu.

 

06.10.2013

V hlavní roli opět frajerka THREA Acabo Czech a tento první říjnový víkend se znovu opakoval scénář z prvního zářijového víkendu -   v sobotu nejlepší mladý výstavy a v neděli zkouška. Dnes to byla ZOPka podle kynologické jednoty Brno. A jsem si jistá, že těmito základními zkouškami to rozhodně neskončilo!

 

05.10.2013

Po čtyřech letech jsme dnes chyběli na MVP České Budějovice, ale bez reprezentace jsme nezůstali smiley. Vyjely hned dvě Bernáškovy dcerunky a obě dostaly ve třídě mladých známku výborná:

devíti měsíční BROOKE ANN Forrento /Bernie x Debí/ V2 a o čtyři měsíce starší THREA Acabo Czech /Bernie x Nessie/ již potřetí V1, CAJC, BOJ a tím se prdelka naše stala "Junior šampionkou České republiky"!!! Je to tedy první Béďovo dítko nejen se zkouškou, ale nyní už i s titulem heart.

        

A můj černej brouček FLASHÍK HP dnes v pražských Letňanech složil bez přípravy svoji první zkoušku ZZO.

 

30.09.2013

Další Béďovo dítko má absolvovanou zkoušku z výkonu. Bready Greys Forrento alias "Avery" složil, jen co mu padla věková hranice, ZOPku. Jsme na synáčka moc pyšní a držíme palce do dalších bojů.

          

 

29.09.2013

Dnes se konala v Rakouském Tullnu tradiční mezinárodní výstava, na kterou coby český zástupce dorazila GCh. Tara Chelsey Donnevara (posuzovala Friederike Kappacher, kompletní výsledky zítra). Krom Slovenska to byla její první zahraniční výstava a i tam všem ostatním fenám natrhla zadek. No ale hlavně si krom V1, CACA, CACIB, BOS dovezla i titul C.I.B.!!! "Čelzí" se tedy tímto stala historicky první českou fenou, která tento prestižní výstavní titul získala a jako teprve druhý BŠO v pořadí se zařadila po bok našeho Bédi.

 

17.09.2013

A mám za sebou svůj druhý svod, tentokrát s mademoiselle Tájou. Tajenka se pěkně předvedla, vzorně ukázala zoubky, u měření se ani nepohnula (viz album ze Skalice) a její svodová karta se pyšní samýma nulama (krom světlých drápků - to má většina psů - a šikmé čelní partie). Na svodu se k naší velké radosti ukázala i ségra Trace a bráška Thorr, které jsem viděla od jejich osmi týdnů poprvé a nutno podotknout, že byli ihned k poznání. Ti též prošli svodem bez ztráty hvězdičky. Vrh "T" Acabo Czech je celej jak přes kopírák a z 9 dětí svodem prošly již čtyři.

 

SVOD ČESKÁ SKALICE v rámci klubového víkendu 14. - 15. září 2013

THAYA BERGER Acabo Czech
/AREZZO Bohemia Star Moraveč x NESSIE Acabo Czech/

- plnochrupá, skus nůžkový, výška 57,5 cm, tmavé oko, klidná povaha

 

THORR Acabo Czech
/AREZZO Bohemia Star Moraveč x NESSIE Acabo Czech/

- plnochrupý, skus nůžkový, výška 64 cm, středně hnědé oko

 

 

TRACE Acabo Czech
/AREZZO Bohemia Star Moraveč x NESSIE Acabo Czech/

- plnochrupá, skus nůžkový, výška 58 cm, tmavé oko, klidná povaha

 

A v sobotu se konala tradiční klubová výstava, které se již po čtvrté účastnil Bernie, tentokrát se předvedl poprvé ve třídě pracovní a dle předpokladů zazářil.

              

C.I.B., GCh., Ch. AREZZO Bohemia Star Moraveč - třída pracovní V1, CAC

To naše téčkové holky měly konkurenci o krapet větší než tatínek, ale i tak se neztratily a vybojovaly ze sedmi zúčastněných fen krásné třetí a čtvrté místo a ještě se známkou výborná a posudky bez jediné výtky. Jsou holt jen takové "užší".

č. JCh. THAYA BERGER Acabo Czech (foto vpravo)
- třída mladých V4
 
č. JCh. THREA Acabo Czech
- třída mladých V3
 
Víkend se nám ve všech směrech vydařil, škoda jen deštivého počasí, které nebralo konce. Příští rok snad na nás tradičně vykoukne sluníčko.

 

08.09.2013

Tak dnešek je opět plný báááááječných novinek. Už v noci jsem s čoklínama vyrazila do vzdáleného maďarského městečka Hódmezövásárhely. Jen pan Flash zůstal doma, neb se léčil ze včerejšího napadení rojem včel.... Schytal více jak 40 žihadel a je až zázrak, že na něm už dnes, krom občasného kviknutí při přesunu, není nic znát. Ale noc ze včerejška na dnešek stála opravdu za to crying....

1/ CACIB Hódmezövásárhely - Maďarsko
AREZZO Bohemia Star Moraveč - třída otevřená V1, CAC, CACIB
ENZO RED SPEED Bohemia Xsantia - třída otevřená V1, CAC, CACIB, BOB

2/ I dnes měla THREA svůj den - složila svoji první zkoušku ZZO yes a rovnou na známku výborně!!!! Jsme na ni a na její paničku móóóc pyšní a zároveň se stydíme, že Tája za ségrou jaksi dost zaostává, páč na ni prdíme.

        

     

        

 

07.09.2013

Na dnešní národní výstavě v Brně nás reprezentovali Threa, Tája a Enzíček a ani
jeden nám ostudu rozhodně neudělal. Ba naopak.

ENZO RED SPEED Bohemia Xsantia - třída vítězů V1, CAC, NV, CAC ČMKU (tímto se stal Enzík čekatelem českého šampiona a šampiona ČMKU)

THAYA BERGER Acabo Czech - třída mladých V2

THREA Acabo Czech - třída mladých V1, CAJC, BOJ (už její druhý CAJC a zase o krůček blíže k českému junior šampionovi)

Fotky a videa budou nahrány zítra. Teď jdeme nabírat síly na zítřejší mezinárodku. Pokud by jste nepoznali, která ségra je která, naše Tája je na obouch fotkách napravo. /Holky vědí, kam patří cheeky/

 

26.08.2013

Klub bílého ovčáka dnes konečně zveřejnil aktuální průběžné pořadí výstavního a pracovního žebříčku uzavřeného k 31.07.2013. Interšampionovi Béďovi uteklo v "missákovi" třetí prvenství v řadě o pouho pouhých 43 bodů s tím, že my máme o tři výstavy méně, tudíž jedna nahlášená výstava navíc a dopadlo by to wink. Ale co nás těší více je, že se nečekaně probojoval i do žebříčku pracovního!!! Skončil na krásném čtvrtém místě a jako jediný má body pouze za zkoušky, neboť jsme se neúčastnili žádných závodů ani mistrovství.

A nesmím zapomenout ani na naši malou krasavici Tajenku, která se v pouhém roce též objevila v žebříčku a společně s maminkou Nessie Acabo Czech obsadila 50. místo (z celkového počtu 62 fen).

Jednotlivé sekce - top výstavní a top pracovní - budu aktualizovat během dneška. Bernie zůstává ve výstavním žebříčku na fantastickém celkovém 2. místě se ziskem 3.576 bodů a během roku jsme si polepšili o více než 1.000 bodů. Thaya zatím dosáhla 218 bodů. Takže ještě 182 bodíků a je z ní "Klubová šampionka".              Celkové letošní prvenství ze psů i fen obsadila famózní TARA CHELSEY Donnevara, která je k nezastavení. Zisk 709 bodů získala z pouhých 10 výstav, první pes se ziskem 634 bodů z 16 výstav.   A co se týče pracovního žebříčku, tam jsme se taky hezky posunuli na celkové 49. místo z celkového počtu 129 psů a fen. Téměř nad námi na 47. místě je již zmíněná Tara Chelsey, která je zároveň v tomto žebříčku NEJMLADŠÍ!!! Zároveň hóóódně povyskočil i náš další kámoš DERIN Nubika, který v sezónní soutěži obsadil druhé místo v makáčovi a celkové 15. místo v žebříčku.

Máme za sebou opět úspěšnou klubovou sezónu, tak se necháme překvapit, co nám přinese ta následující.

 

25.08.2013

Včera na národní výstavě psů v Mladé Boleslavi zazářila naše okouzlující dcerunka THREA Acabo Czech - V1, CAJC, BOJ. Moc a moc gratuluji majitelům Blance a Pavlovi, kteří si to opravdu zaslouží. Fotky vítězky a ostatních psíčků přidám během dneška, stejně jako fota a videa z víkendové Bratislavy z minulého týdne. Tímto se Threunka stala čekatelkou Junior šampionky ČR, stejně jako její ségra, moje Thaya Berger. S tou si to mimochodem "rozdá" 7. září na národce v Brně a další týden na klubové výstavě v České Skalici. Holky si jsou stále neskutečně podobné....

A další naše líbezná dcerunka ARCTIC RIVER Šamanův trik zase agilitila na táboře ve Velkém Slavkově od 19. do 23. srpna. Fotky zde.

 
MVP Bratislava 17. - 18. srpna
Poprvé jsem vyrazila na srpnovou Blavu a vedro nebylo tak strašné, jak jsem si představovala. Naštěstí byl ale kruh běloušů, kde jsme postavili hlavní sídlo, pod stromama, takže to bylo fajné. Na začátku probíhalo děsivé přebíhání mezi silkama a dobroušema, pak dlouho dlouho nic, a na samém závěru výstavy šli na řadu bělouši, kde naši "rodinu" zastupovala Threa Acabo Czech.
ENZO RED SPEED Bohemia Xsantia - VD1; V1, CAC (čekatel slovenského šampiona krásy)
FLASH Halit Paša - mezitřída V3; V1
A naše děti: BREADY GREYS Forrento "Avery" - třída dorostu VN1
THREA Acabo Czech - třída mladých V3; V2

 

13.08.2013

A je to tady. Naše druhá mimina Bernie x Nessie dnes slaví svůj první rok života!!!! Všem našim dětičkám přejeme vše nejlepší a hlavně zdravíčko do dalších let, protože imagevšechno ostatní už mají; včetně nejlepších páníčků, teplého pelíšku a plných bříšek. Mám Vás všechny moc ráda a třeba tyto bílé dětičky jednou i uvidím...  na báječného Tacca narážíme průběžně pořád, na Threu zase často na výstavě (víkend se blíží, děckawink), Tessinku jsme potkali jednou na národní výstavě v Klatovech, s Thorrem a snad i Trace se shledáme v září na svodu v České Skalici a od ostatních máme alespoň fotky, za které jsem moc ráda. Takže náš slavný vrhu "T" ACABO CZECH, krásný narozeninový den!!!! Všechny Vás moc zdraví taťka Bernie a sestřička Tája, ze které je už od neděle dospělačka cheeky.

TACCO

TIRSY

https://www.email.cz/download/i/yaVnZ_XBvU1Hbqti_kYcCX0c84XCMdoUa7sdyRRI4XONxFlIysS1f6Rbbt2w53ppjXOG9fs/P8110030.JPG

https://www.email.cz/download/i/aeYHNNLGd0xm-GUtvjLBWmiThna6mlKd6c0AKj4rEKNYgWIbV9PYjJHkm64d8Ce6mPyzxgY/P8110036.JPG

TOFFEE

https://www.email.cz/download/i/riRKxqs6VlmH3YW5Qb4T6D69dOSpEXU-anm6kvowFIvxvbs_ieWKDGf66TzzBnVIThIBVDg/DSCN0683.JPG

THREA

Měla jsem připravenou hromadu fotek, ale bohužel mi odešel disk, tak to chvilku potrvá, než je sem přidám a to se ještě budu modlit, aby se vše zachovalo... Tak alespoň tady tu trochu, co jsem teď v rychlosti po různu postahovala.

 

30.07.2013

Naše létající plavkyně THREA Acabo Czech /Bernie x Nessie/ - foto majitelé (více foto z koupání naleznete zde - pokud jste uživatelé facebooku)

Někdo vedra přežívá hóóóódně těžce, někdo si je užívá :)

Jinak jsme dnes naše krasavice vážily a holky mají téměř stejně, i když to tak vůbec nevypadá, máme co dohánět: Threa 27 kg (59 cm) a Thaya 24 kg (57,5 cm).

A poslední červencovou neděli jsem jenom s Béďou, který byl přímo nadšen, že je zase po dlouhé době jedináček, vyjela do Brna-Žebětína na krajskou výstavu, kde jsme se sešli s kámoškou Čelzí. Ta klasicky přišla, viděla a zvítězila. Tentokrát ale vymetla totál vše, co jen šlo yes. Představovala jsem si příjemné posezení a hezky strávený den, ale bohužel jsem si neplánovaně vybrala ten nejteplejší letošní den. Už ráno o půl deváté teploměr ukazoval 29 stupňů. Ale naštěstí pan rozhodčí nasadil svižné tempo, aby pejsky moc na slunci netrápil (to však neznamenalo, že by jim něco prominul) a my jsme byli v deset hodin posouzeni a s krajským vítězem hurá domů. Krom nás ještě přijely holky Allis Mia Forrento -  ve třídě mladých V1 a ve třídě otevřené Clea Beluda - VD1. Třetí nahlášená fenka Jasmina White Ancilias nedorazila. Všem tuto výstavu vřele doporučuji, neb se nachází v příjemném prostředí v lese, mají tam výborné jídlo a skvělou organizaci. Příští rok proběhne již 7. ročník. Fotky od Lenky Trajové naleznete na rajčeti ZDE.

image

 

23.07.2013

MVP Mladá Boleslav 20. července: Enzo Red Speed - třída šampionů V2, r. CAC 

Enzíček, coby lesní muž, vymetač veškerého bordelu, si holt chloupky lépe pěstovat nechce a nebude cheeky.

 

13.07.2013

Minulý týden se mi ozvala jedna milá paní, která je majitelkou sedmileté fenečky  "Antigona z Nového Malína"  /Cino Giacomo Elbigi x Alexis of White Glory/.  Hany, jak ji doma říkají, je Bernieho teta. Jsem za to moc a moc ráda, neb o dalšího sourozence, z tohoto velmi povedeného vrhu, víc (z celkového počtu sedmi štěňat jsou uchovněni dva psi a tři feny, čtvrtou by mohla být právě Hany - to je sen a velký úspěch každého chovatele).

Hany je velká bojovnice, ve třech měsících utrpěla velmi vážný úraz čelisti a měla dosti namále. Být u někoho jiného, byla by nejspíš utracena, což bylo majitelce i často doporučováno..... Ale ona se nevzdala, tvrdě bojovala a z Hany vyrostla, i přes velmi vážnou operaci, úžasná bílá slečna, která se dokonce pyšní deseti zkouškami (ZOP, ZPU1, ZZO, ZM, FPr1, FPr2, FPr3, RH-E, ZPS1, BH). Stejně jako její sourozenci, má i Hany polodlouhou, v tomto případě velmi velmi krátkou srst, pěknou stavbu těla a úžasný pigment s tmavým okem. Hany se s paničkou třeba ještě o nějaké další zkoušky pokusí, tak jim držíme móóóóc palečky a mají, jistě nejen náš, neskutečný obdiv!!!!! Více fotek Hany v sekci "rodiče Arezza".

 

09.07.2013

Dnes dorazily výsledky vyšetření kyčlí Nikovi Halit Paša (Norískův bráška) a výsledek je čistý: DKK 0/0. Moc gratulujeme majitelce!

 

08.07.2013

Máme za sebou dvě víkendové výstavy. Včera 07.07. jsme se vydali na národní výstavu do Maďarska do městečka Velence u hlavního města Budapešť. Bylo tam 

tak neskutečné vedro, že až pár psů zkolabovalo. Ono ale není divu, když je jejich majitelé nechali celé dopoledne péct na slunci. Pokud lidé se staršími či takovými "unavenějšími" psy procházeli kolem stínu, který tvořily altánky pro rozhodčí, čoklíni se tam hned vrhali. Není zkrátka nad letní výstavy bez jakéhokoli úkrytu. Na řadu jsme šli až hodně po poledni a to jsem si myslela, jak už tak v jedenáct budeme frčet ku domovu a ono prd. Z Velence jsem vyjížděla až před druhou hodinou a pár kilometrů od domova, na úžasné D1, kde v žádném případě nehrozí kolony či zpoždění, údajně max deset minut, jsme zůstali viset téměř hodinu v mega koloně před zúžením do jednoho pruhu. Nebýt klimy tak zdechnem.
Vezla jsem s sebou tři příšerky a všichni dopadli více než dobře a všichni tři si rozjeli maďarské šampionáty. Tak aspoň že tak. A fenečka Grácia v. d. Adlershügelische Wache /Ginko z Blatenských luk x Vénuszvölgyi-vitéz Gréti/ si v necelých dvou letech dnešním CACem ve třídě vítězů dojela maďarského Grand šampiona. Gratulujeme (a brzy bude mít miminka;)).
 

C.I.B., GCh., Ch. AREZZO Bohemia Star Moraveč - třída otevřená V1, CAC, BOB

Ch., JCh. ENZO RED SPEED Bohemia Xsantia - třída otevřená V1, CAC, BOB

č. JCh. THAYA BERGER Acabo Czech - třída mladých V1, CAJC, BOJ

V sobotu proběhla v Čisté u Horek klubová výstava běluch bez zadání titulu "klubový vítěz". Účast byla mizivá, ale to už tak u letní klubovky bývá pravidelně. Prostřední bylo bez chybičky, za to cesta nejvíc dlouhá a úmorná. Zlaté Maďarsko, které jsem profrčela celé po dálnici. Posuzoval nás pan rozhodčí Ladislav Kukla a bělouše dělal poprvé, takže se dalo čekat prakticky cokoli. Vesměs ale posuzoval věcně.

AREZZO Bohemia Star Moraveč - třída vítězů V1

THAYA BERGER Acabo Czech - třída mladých V2

A po výstavě jsme jen tak cvičně zkoušely měřit Tajenku a od posledně se trošku povytáhla na 57,5 cm. Tak nám holka určitě nepřeroste wink

 

02.07.2013

V sobotu proběhne v Čisté u Horek Klubový víkend běloušů. Akci najdete na adrese Čistá u Horek 16, ubytování penzion ANTONEA, adresa na mapy.cz ZDE

A dnes slaví své krásné sedmé narozeniny Bernáškova maminka Sněženka aneb "Artemis z Nového Malína". Sněžence přejeme hlavně hodně zdravíčka do dalších let a spoustu radosti po boku paničky a své dcerunky Anemony BSM.

 

29.06.2013

Intercanis Brno -  A R E Z Z O  Bohemia Star Moraveč  "Bernie"  - třída šampionů: V1, CAC, CACIB, CAC ČMKU = dokončen titul šampion ČMKU!!!!!! 

Poprvé u nás bělouše posuzovala dlouholetá polská rozhodčí Krystyna Opara (krom první skupiny posuzuje hodně i menší plemena jako pekinéze, westíky, silky, kde je velice zaměřená na chody a horní linie) a opravdu hodně se běhalo a běhalo a zase běhalo.

Tímto je Bernáškova "mise" v České republice úspěšně zakončena. Více titulů tu již získat nemůže (později snad už jen veterán šampiona). Jako první a jediný bílý ovčák se zároveň může pyšnit tituly jako je český šampion, český grand šampion, český klubový šampion, český klubový grand šampion a nově i zmíněný šampion ČMKU (máme tři sezóny, 4x MVP, 4x jiný rozhodčí) - podmínky tohoto poměrně nového titulu (od 01.07.2011) naleznete v sekci Jednotlivé třídy, tituly a šampionáty.

Tento titul jako vůbec první získala fena Gaily z Blatenských luk (14.07.2012), jako druhý pes Flash of Trebons Berger Blanc (03.02.2013). Bernie je tedy třetí zástupce plemene a zároveň vůbec první středně dlouhý (dříve krátkosrstý) bělouš!!!!!!!!

A teď už se můžeme těšit hlavně na naše mladší nástupce a Béďu nyní čekají jen lepší časy namísto "milovaných" výstav. cheeky

Naše Tájenka dnes přihlášená nebyla, místo ní se krásně prezentovala její sestřička THREA Acabo Czech. Ve třídě mladých byla sice nejmladší, přesto vybojovala úžasné druhé místo z pěti vystavovaných fen. Máme obrovskou radost a jsme na ni móóóc pyšní.

Celkově se na této výstavě prezentovali, a to výjimečně, spíše krátkosrstí, tedy středně dlouzí, pejsci, proto i výsledné pořadí (CACIB fena, pes, nejlepší mladý a veterán) obsadili samí "kraťasi". Kompletní výsledky v sekci "výsledky výstav", fotky a videa v tomto albu "Intercanis Brno 29.06.2013".

 

18.06.2013

Naše bílé dětičky jsou poměrně akční, děje se pořád něco, tak alespoň trošku novinek. Riverka /Arctic River Šamanův trik - Bernie x Gaja/ se v sobotu v Liberci s paničkou a "ségrou" Freyou účastnila semináře obedience pod vedením Marka Pavlů. Je to holka šikovná a už teď se těším, až sem za pár měsíců budu psát její sportovní úspěchy wink. Na album z celé akce se můžete podívat ZDE.

            

Takušek /Tacco Acabo Czech - Bernie x Nessie/ zase tento víkend strávil příjemným blbnutím s rodinou v Herolticích u Brna, kde byl již po druhé (na poprvé se zde seznámil se sestřičkou Threou). Jak tak koukám, tak snad jen Tajenka má stále prázdniny smiley.

      

     

      

      

   

 

15.06.2013

Poprvé jsme navštívili národní výstavu psů v Klatovech a tím mám objeté veškeré národní i mezinárodní výstavy v ČR. Cesta více než příšerná a úmorná, ale Tajenka si alespoň dnešním vítězstvím rozjela junior šampiona.

C.I.B., GCh., Ch. AREZZO Bohemia Star Moraveč - poprvé třída pracovní  V1, CAC

THAYA BERGER Acabo Czech - třída mladých  V1, CAJC ->  čekatelka Junior šampiona České republiky

Sestřičce TESSIE Acabo Czech (na obrázku vlevo) se příliš nepovedlo vystavení a ukazování zoubků, ale doufáme, že si to vezmou páníčci k srdci a příště už to bude na jedničku. A mimochodem, moc rádi jsme Vás poznali ;).

A beruška Tajenka si dokonce na výstavě našla novou malou tříletou kamarádku Evičku, která si ji odchytla a již nepustila :). Na všechny fotky a videa se můžete podívat klasicky na našem rajčeti v tomto albu (fota dole s Dartie z BL).

          

         

 

21.05.2013

Naše krásná a sportovně založená dcerka Riverka začíná agilitit cheeky

   

 

19.05.2013

Včera proběhla v Maďarsku další výstava, tentokrát "Světová klubová výstava FBBSI", které se opět účastnila Bernieho dcerka BERRY ROSE Forrento. Jsme na naši Berrynku moc pyšní a děkujeme za fotky, které potěšily a pohladily na srdci.

Třída štěňat - VN1, nejlepší štěně

      

          

 

15.05.2013

Úžasná zpráva k nám dorazila z maďarské Budapešti, kde se dnes konala "Budapest Grand Prix Show" - CACIB spojený se světovou výstavou, která se uskuteční již tuto neděli 19. května. Vůbec poprvé se na této výstavě předvedla ve třídě štěňat Bernáškova dcerka BERRY ROSE Forrento (matka Debonar Free Meroxen) a získala nejlepší možné ocenění - velmi nadějná a nejlepší štěně plemene!!! Majitelce Berry - Cynthii - moc děkujeme za předvedení našeho potomka a ještě jednou gratulujeme k výsledkům i jejích ostatních chlupáčů, kteří se předvedli ve třídě mladých, mezitřídě a třídě otevřené a získali všichni Exc. 1, CA(J)C!!! :) .

í

14.05.2013

Enzíček je zpátky doma z ruské Moskvy - smečka kompletní smiley

I téměř po roce je to pořád ten starý dobrý "Enzo Ferrari", malý neohrožený rakeťák, kterého je všude plno, s každým je hned kámoš, žádná fenka tomuto malému milovníkovi neunikne a když se mu něco nelíbí či něco chce, dá to hned patřičně najevo. Hned nás všechny poznal a z nové slečny ve smečce byl více než nadšen. Je vidět, že se měl s Tatianou v Moskvě více než dobře.

Poslední jeho "ruské děti" (Enzíčkovo čtvrté krytí) se narodily fence Beautiful Life Elizabeth Star. Dne 20.04.2013 vykoukly na svět čtyři silkáčí miminka.

 

11.05.2013

Klubová výstava Sadská (bez zadání titulu "klubový vítěz")

FLASH Halit Paša - mezitřída V1, CAC

 

Chovatelská skupina HALIT PAŠA - 1. místo

Zleva: Flash, Querella, Freya, Cherrie a Kimm

image

A dnes ještě naše webové stránky slaví již dva roky své působnosti!!! Za tu dobu jsme zaznamenali celkem již 84706 přístupů, přičemž za poslední rok 73039.

 

08.05.2013

Hurááá máme zkoušku ZM yes (stopa, poslušnost, obrana)

Kynologický klub Jihlava, rozhodčí pro výkon Slavomír Bořuta

AREZZO Bohemia Star Moraveč dnes složil další zkoušku (svoji první tří oddílovou) dle národního zkušebního řádu, díky níž již můžeme nastoupit do třídy pracovní wink (na výstavách speciálních, klubových a národních).

Na stopu jsem přicházela s totál nažhaveným psem a brzdila i očima, málem zapomněla na hlášení a poté, co jsme došli k naší vlaječce s nášlapem, už jsem jen vlála za psem, jenž nasadil zběsilé tempo, kterému jsem stačila jen díky klusu. Kdo to viděl, tak si musel říkat, že lom, který byl našlápnutý doprava, zcela jistě proběhne. Vítr foukal zprava doleva, takže na lomu přibrzdil, zvedl hlavu doleva (za to nám byl stržen jeden bod), pak dal čumák doprava a opět nahodil mega rychlost a zastavil se až u předmětu, který mi zalehl bezchybně, ale s malou prodlevou (za to šly dolů tři bodíky). Takže celkové skóre je krásných 46 bodů. Před jedenáctou pak přišla moje nejvíc obávaná část poslušnost, kterou jsme zmákli na 40 bodů (Bernie zřejmě nikdy neslyšel povel vstaň a pět bodů v háji, nechtěl pustit aport a body odletí ani člověk neví jak). Já jsem ale za tento výkon přešťastná, největší zlatíčko!! Obrany dopadly přesně dle očekávání na 44 bodů. Proč by pan bílý běhal někam, kde není figurant, že? Takže -5 bodů za první maketu, jinak vyštěkání, ochrana psovoda a odolnost psa proti úderům za plný počet bodů. Celkově jsme tedy ze 150 možných bodů získali bodů 130, což si myslím, že vzhledem k mému ne/tréninku, je moc pěkný výkon (zvlášť u rozhodčího, který píská mistráky).

A když bych to měla shrnout, Bernie je sportovně velice nadaný pes, který by byl s aktivnějším psovodem ve svých čtyřech letech někde zcela jinde. Ale uvidíme, třeba paničku dnešní výkon nakopne k lepším zítřkům....

P.S.: A pak, že si člověk musí vybrat: buď výstavy, nebo cvičení. Jak vidíte, nejen my jsme zářným příkladem, že lze s úspěchem obojí :)

 

04.05.2013

Mezinárodní výstava psů Praha

AREZZO Bohemia Star Moraveč - třída šampionů V

THAYA BERGER Acabo Czech - naposledy třída dorostu VN2

a naše dcerunko - sestřička THREA Acabo Czech - třída dorostu VN1

Kompletní výsledky výstavy x fotky a videa z výstavy

Béďa s dcerunkama: vlevo Threa, vpravo Thaya

 

27.04.2013

Famózní dvouletá blondýna Čelzí "Tara Chelsey Donnevara" dnes dopoledne složila jako teprve pátá fena zkoušku dle nároďáku ZVV1. Celá smečka fandila a klaplo to wink. Máme obrovskou radost a velká gratulace i chovatelce. Takové zvíře se nerodí každý den...

Zítra stejná zkouška čeká i další bílou slečnu, tak držíme palce!

 

24.04.2013

V pátek 19. dubna vyšlo nové květnové číslo měsíčníku PES PŘÍTEL ČLOVĚKA. Toto číslo je obsáhle věnováno plemeni Bílý švýcarský ovčák a krom plno krásných fotek běloušků a zajímavých informací o nich, naleznete v časopise i náš článek s mini fotem Bernáška wink. Na titulní stránce je frajerka Dona "Celina Nubika". Dále je uvnitř krásné povídání od majitelky Artyho "Ahepjuk Whiteline Czech", který se nesmazatelně zapsal do klubových žebříčků svými pracovními a výstavními úspěchy, náš kamarád Derínek "Derin Nubika", který se již prosadil a jistě ještě hodně prosadí na poli pracovním, moc krásná štěňátka z CHS Taien a její tři zástupci a mnozí další. Časopis pořídite za 52 Kč a seženete jej do půlky května v každé trafice.

 

14.04.2013

Včerejší národní výstavy v Ostravě se zúčastnila i naše chlupatá dcerunka AMANITA MUSCARIA /Bernie x Tina Turner Miraja/ a opět si odnesla známku výborná. Amanitce to moc a moc slušelo. Za foto děkuji Lence - CHS Moravia Traj. Více fotek naleznete ZDE.

 

13.04.2013

Dnes má naše princeznička Tajenka 8 měsíců.

     

 

04.04.2013

Tak jsem se trošku probrala a tím pádem se konečně dostávám ke slíbeným výsledkům svodu Bernáškových potomků a jak jsme dopadli na speciálce. Jinak víkendové výstavy stály opravdu za to. Radovala jsem se, jak budeme v Budějicích v teplé hale, místo toho tam bylo téměř stejně jako venku (krom větru). Odměnou mi je príma teplotka, tolik oblíbená rýmečka a jako bonus antibiotika...

Vzhledem k naší sobotní absenci na svodu jsou veškeré níže uvedené fotografie dílem Blanky Přepechalové (majitelky Threi Acabo Czech), Lenky Trajové (Tara Chelsey Donnevara), Lenky Hoffmannové (Alda z Nového Lichtenbergu) a Leoše (Eila od Kunovského lesa). Všem paparazzi moc děkuji.

A "Klub bílého ovčáka" zároveň o tomto víkendu oslavil 20. let svého působení (p.s. nás tam nehledejte, venčili jsme s Riverkou a její rodinou).

Neděle 31. března - speciální výstava bílého švýcarského ovčáka

Velmi dobře a věcně posuzovala bývalá prezidentka klubu Oldřiška Plšková, která navíc s několika běloušema složila nejvyšší zkoušky (CHS z Veselé rodiny; Gara z Veselé rodiny je babička Bernieho, Angie pak jeho prababička).

Bernie - třída vítězů V3 - výtka na náznak volnějšího koutku a nepatrně delší v bedrech, vše ostatní ohodnoceno výborně - čtyřletý pes, správného rámce, velmi samčí hlava, ideální dolní linie, správná srst

               

Tajenka - třída dorostu VN2 - sedmiměsíční fenka, ideálních proporcí, velmi dobře se vyvíjející, jemná ušlechtilá hlava, rozhodčí vyzdvihuje správné postavení a úhlení končetin, v pohybu ne zcela standardně nesen ocas, v dolní třetině náznak kroužku, vzhledem k věku lehce nejistá povaha, avšak velmi dobře předvedená

                        

Sobota 30. března - svod mladých + bonitace

Na svod byly přihlášeny čtyři naše dětičky. Jediný zástupce chlapů THORR Acabo Czech se ale bohužel nedostavil, tak se nakonec předvedly tři děvčátka.

 

AMANITA MUSCARIA Šamanův trik /Bernie x TINA TURNER Miraja "Gaja"/
skus nůžkový, plnochrupá, výška 63 cm

ARCTIC RIVER Šamanův trik /Bernie x TINA TURNER Miraja "Gaja"/
skus nůžkový, zdvojená stolička M3 (bohužel zřejmě první pes s tímto zubem navíc, většinou pejskům spíše schází), výška 61 cm

 

THREA Acabo Czech /Bernie x NESSIE Acabo Czech "Nela"/
skus nůžkový, plnochrupá, výška 58 cm

                

        

Tajenka se svodu nezúčastnila, čeká ji až na podzim v Rozkoši u České Skalice, ale základní info známe:

THAYA BERGER Acabo Czech /Bernie x NESSIE Acabo Czech "Nela"/
skus nůžkový, plnochrupá, výška 56 cm

 

30.03.2013

Dnes se Tajenka po třetí proběhla ve výstavním kruhu (VN v dorostu) a aby se nebála, vzala si na pomoc svého ostříleného taťku (CAC ve třídě šampionů). Setkali jsme se tam se spoustou známých a hlavně náš kamarád Derínek dokončil ve třídě otevřené šampiona České republiky wink. Fotky a videa z dnešní výstavy nahrány v tomto albu.

 

Zároveň dnes probíhal ve Svojanově u Borušova, kam ještě dnes večer taky zamíříme, svod dorostu, kde jsme měli naše tři dcerky Amanitu, Riverku (matka Tina Turner Miraja) a Threu (matka Nessie Acabo Czech). Ještě byl nahlášen synátor Thorr, ale ten bohužel nedorazil. Threa Acabo Czech prošla svodem s

čistým štítem - skus nůžkový, chrup kompletní, výška 58 cm. Velké díky majitelce za prezentaci na svodu a zároveň gratulace, že vše je zatím tak, jak má být. Zbytek a bližší info se dozvíme zítra.
 
29.03.2013
Na fotografii vlevo je naše krásná osmi týdenní dceruška z prvního krytí Enzíčka "Beautiful Life Kiara Klein", která pobývá v Moskvě.
 
28.03.2013
Včera konečně došlo k dlouho plánované návštěvě u Bernieho maminky a sestřičky v Moravči. Radost ze shledání byla veliká a fotek je více než dost, ale práce ještě více, tak chvilku strpení, než je naleznete ve fotogalerii na rajčeti. Tady je prozatím závdavek, kde se můžete pokochat úžasnými březnovými pigmenty všech zúčastněných wink.
 
Tři generace běloušů, zleva:

ANEMONA Bohemia Star Moraveč (4. roky), ARTEMIS z Nového Malína (téměř 7. let), THAYA BERGER Acabo Czech (7. měsíců), AREZZO Bohemia Star Moraveč (4. roky)

 

15.03.2013

Trocha času nazbyt, tak dodatečně přidávám Flešíka z tréninku obran z minulé neděle 5. března, neb já mám pouze videa. Za tyto krásné fotky ještě jednou moc děkuji Oldovi Pavlovi, kterému se opravdu podařily.

          

          

          

            

 

13.03.2013

Naše dorostenkyně Tája (Thaya Berger Acabo Czech) má dnes 7. měsíců. Všem našim bratříčkům a sestřičkám z vrhu "T" Acabo Czech, současně i našim dětičkám, zasíláme na dálku podrbání a pusinku na čumáček wink.

        

        

    

 

09.03.2013

Po dnešní procházce jsme vskutku nevypadali jako bílí ovčáci :)

 

08.03.2013

ARTEMIS z Nového Malína "Sněženka" /Cino Giacomo Elbigi x Alexis of White Glory/ - pohoda na parkovišti (fotky bohužel jen z mobilu).

 Sněžence bude 2. června 2013 krásných sedm let a kdo ještě, i přes jasnou podobu :), tápe, je to maminka Bernáška a babička Tajenky. I přes svůj pokročilejší věk je fena ve výborné kondici a dokonalý pigment (a to je březen!) by ji mohly závidět i leckterá dvouletá zvířata. Aby mi Sníža zapózovala se fakt nepovedlo. Plácla s sebou před auta a vše jí bylo buřt. Maminku flegmatický Bernard opravdu nezapře wink.

 

05.03.2013

Dnes odjel z Morašic do Ostravy s novými pánečky krasavec BARNEY. Byl poslední nezadaný a nakonec odjel jako předposlední. Teď už zbývá u maminky poslední hnědý kluk BREADY, kterého čeká tento pátek cesta na Slovensko. Všechna mimina byla tedy pryč více než rychle...

 

04.03.2013

Dneska odpoledne, kdy mají mimina 8. týdnů, si přijela nová rodinka pro BOLTA. Držíme palečky, ať se co nejdříve sžijí a vzájemně si dělají radost. To slečna BROOKE ANN alias Běluška už se plně zabydlela, seznámila se nejen s psími kamarády a plně si užívá křupajícího sněhu a prvních slunečních paprsků.

Odkaz na fotky na rajčeti ZDE.

        

Enzíček se stal včera po třetí tatínkem. Narodil se jeden chlapeček, jeho čtvrtý syn - vrh L, kennel BEAUTIFUL LIFE. Maminkou je "Bellisima Sunyday Silky".

 

03.03.2013

Zítra mají bílá mimina (Bernie x Debonar Free Meroxen) kalendářně rovné dva měsíce a s maminkou Debí je oslaví už jen zbylá tři štěnda, a to konkrétně kluci: 

BOLT (světle modrý), BREADY (hnědý) a poslední volný klučík BARNEY (tmavě modrý).

V pátek 1. března odjel do nového domova BODY LEE (černý pejsek) a chvíli po něm odfrčela růžovka, z tohoto spojení naše prvorozená, BELLA NICE.

A dnes, první březnovou neděli, vyletěla z rodného hnízda třetí a poslední slečna - fialová BROOKE ANN. Ta bude dělat společnost koníčkům a ostatním zvířátkům na ranči "Dubská Hajnice". Zde určitě budeme průběžně nacházet zprávy, jak se naší dcerunce daří.

Jména Brooke a Bernie byly jen takové návrhy a o to víc mě těší, že se tyto jména natolik zalíbila a Lucka tak dětičky opravdu pojmenovala. Děkuji wink.

 

25.02.2013

Tak miminka už pomalu začínají opouštět rodnou CHS Forrento. Včera odjel jako první do Hodonína náš oblíbenec "oranžový" BERNIE JR. a dnes se vydala na dalekou cestu do Německa slečna "červená" BERRY ROSE (viz foto) - CHS White Spirit of Dreams. Oba středně dlouhé srsti. A teď jen doufat, že se s miminama ještě někdy uvidíme...

 

21.02.2013

Neskutečně to letí, ale je to tak. Dnes už je to rovný rok, co na svět vykoukla naše první bílá medvíďata v CHS Šamanův trik. Našim holčičkám Amanitce a Riverce (Amanita Muscaria a Arctic River) přejeme jen to nejlepší, ať dál rostou do krásy, aby je paničky moc nezlobily a doufám, že se uvidíme ve Svojanově wink.

Kterak první roček slavila Riverka, tak to se můžete podívat v tomto albu.

 

20.02.2013

Tak... a bělouškové to mají za sebou. Je natetováno, naočkováno, jména jsou definitivně rozdána a někteří jsou i očipovaní. Všechny dětičky byly moc a moc statečné a už počítají dny, kdy si pro ně přijedou budoucí páníčci.

* * * JE VOLNÝ POSLEDNÍ TMAVĚ MODRÝ CHLAPEČEK "BARNEY STINS" A FIALOVÁ HOLČIČKA "BROOKE ANN" * * *

Kontakt: lluucc@centrum.cz

 

13.02.2013

Fotky a videa miminek z naší nedělní návštěvy

Madam Bergerová a ostatní "akabáci" dnes prožívají první sladký půl rok svého bezstarostného života. Někdo si užívá s paničkou příjemné chvíle a někdo nemá na práci nic jiného, než terorizovat taťku a okusovat strejdu Flashe.

   

 

11.02.2013

Máme další báječnou zprávu a další dětičky!!!! Včera se v Rusku v chovatelské stanici "Grace Fresco" narodili další malí Enzíčkové!!!!! Fena Volitans Grace Fresco porodila dva zdravé kluky a jednu holčičku - vrh "M". Enzíček si tedy potomky pěkně zaokrouhlil na tři kluky a tři holky wink.

 

10.02.2013

Hurááááá. Dnes jedeme na návštěvu za Debí a našimi bílými pěti týdenními miminky. Dětičky těšte se wink.

Fotky dodáme, jen co bude chvilka času.

 

09.02.2013

Tak naše náročná srbská cesta nakonec došla více než uspokojivého výsledku v podobě sedmi chlapečků a tří holčiček (všichni neskuteční cvalíci > 500 gr.), kteří se včera během pozdního večera narodili v chovatelské stanici "od Kunovského lesa". Cally vše zvládla perfektně sama a o štěňátka se stará více než vzorně.

 

06.02.2013

Dnes slaví své šesté narozeniny Princezna Halit Paša - maminka Noríska, Nikýska a ostatních enkových sourozenců. Posíláme velkou pusinu a podrbání wink

 

03.02.2013

Naše úžasná psí kámoška Čelzí "Tara Chelsey Donnevara" nás dnes vystřídala na postu nejvyšším a krom BOBa si ještě odvezla obrovský pohár za fantastické druhé místo v FCI I. skupině - titul BIG II. (komplet výsledky na stránkách).

Alespoň tento víkend patřil střednědlouhým běloušům!!!!!!! Je to těžký a nerovný boj, ale my se nevzdáváme cool

 

02.02.2013

DUO CACIB BRNO: Bernie získal svůj osmý BOB a Flashíček první BOJ - v čerstvých čtrnácti měsících dokončil titul Junior šampion České republiky!!!! A to ještě oba kluci získali nominaci na Cruft´s 2014. Sebrali jsme, co jsme mohli laugh. Ještě teď to nechápu, co se to vlastně stalo.....

  

A nejmladší členka našeho týmu Tajenka (Thaya Berger Acabo Czech) obdržela ve štěňátkách VN2. Porazila nás naše milovaná sestřička Threa, která je přesnou kopií naší maličké. Moc Vám to přeji a ještě jednou gratuluji wink

AREZZO Bohemia Star Moraveč je historicky první bílý švýcarský ovčák v České republice, který dnes splnil podmínky pro udělení nejvyššího výstavního titulu C.I.B. (mezinárodní šampion krásy, dříve Interšampion)!!!!!!!!! Máme CACIBy z České republiky, Slovenska, Polska, Rakouska a Chorvatska. Jupííííííííííí!!!!! Ta radost se popsat nedá, je převelikáááááááá........... Oficiálně budeme mít šampionát cca za rok a půl či později. V současné době mám doma teprve dva potvrzené CACIBy z Českých Budějic (říjen 2011) a z Kielce (listopad 2011).

Více info a fotek později, musím to vydýchat :)

heartDalší naše dcerunka Amanita Muscaria Šamanův trik (zatím naše jediné dlouhosrsté dítě) se představila ve třídě mladých a odnesla si ocenění "výborná".

A aby toho nebylo málo, můj milovaný malý "Rusáček" - Enzo Red Speed Bohemia Xsantia - se dnes stal hrdým tatínkem svých vůbec prvních dětiček :). Fenečce Beautiful Life Tea Amarizh De Caprice se narodili se dvě holčičky a jeden chlapeček!!!! Na silky je toto průměrný, krásný vrh.

Chovatelce Tatianě Titové - kennel Beautiful Life - moc gratulujeme!!!!

Tomuhle se zkrátka říká "A PERFECT DAY" !!!!! wink

 

25.01.2013

Můj nejdražší chlapeček  ♥ ♥ ♥ Bernie ♥ ♥ ♥ ♥  dnes slaví čtyři roky.

Zdravíme všechny naše sourozence z "Bohemia Star Moraveč": brášku Altíka a Askana; sestřičky Akélu, Akivashu, Arzamas a nezbednici Moninu (Anemona) a zároveň moc děkuji taťkovi Ferdžínkovi a mamce Sněžence za tak úžasného andílka a nejbáječnějšího psa, co jsem kdy poznala...

 

22.01.2013

Fotky miminek z osmnáctého ledna.

      

 

21.01.2013

Naše malé uřvané myšičky :)      VIDEO ZDE

 

20.01.2013

Můj malý "Rusáček" heart/multi Ch., JCh. Enzo Red Speed BX/ dnes slaví už druhé narozeniny!!! Posíláme móóóóc pusinek do daleké Moskvy a zdravíme bratříčka Era do sousedního Německa a našim čtyřem princeznám zasíláme pozdravy do Čech (Žili), Finska (Ela a Enya) a na Slovensko (Tara).

 

16.01.2013

Našim malým forrenťákům se dnes začínají rozlepovat očička :). Všichni více než dobře prospívají a mamka Debí se stará o osm, stále nenažraných kilo a půl těžkých, mrňat. 

Fotogalerie ZDE

 

07.01.2013

Dnes tomu jsou již tři roky, co nás nečekaně opustil Haluška (Ungoliant Halit Paša). Stále vzpomínáme....

 

06.01.2013

Národní výstava psů Brno (VIII. Hanácká)

FLASH Halit Paša - třída mladých V1, CAJC

Tak jsme Vám tu medajli přivezli :) Fotky tentokrát nemám, páč jsem byla ráda, že jsem vůbec dorazila a to dopoledne nějak přežila aneb pařit před výstavou silně nedoporučuji. Fotky Flešíka přidám později. Pokud tedy přestane pršet...

Mimina vrh B Forrento - třetí den

 

05.01.2013

Krásné ráno všem smiley Naše rodinka heart

   

   

 

04.01.2013

Narození našich třetích štěňátek - CHS FORRENTO.

     

22:30 Lucka je báječná. I přes celkové vyčerpání ještě dokázala čerstvouše vyblejsknout :) Moc se těším na slečnu růžovou, je prej děsně ukňouraná a ukecaná. Že by nová naše madam Bergerová? cheeky

A tímto "Pan Bílý" přivedl na svět 20 překrásných potomků: 10 úchvatných, dech beroucích slečen a 10 nádherných, udatných chlapců. Všechna štěnda, až na medvídka Amanitku, středně dlouhé srsti.

20:14 Obdrželi jsme zprávu, že počet osm je konečný. Debonka je skvělá, vše zvládla absolutně bez zaváhání a sama za neuvěřitelné 3,5 hodiny!!! Běloušci mají za sebou už i kontrolu veterináře, a maminka i všechny miminka jsou v pořádku yes V případě zájmu o nějaké mimino můžete kontaktovat mne či Lucku (e-mail: lluucc@centrum.cz). Předběžně to vypadá, že všichni jsou středně dlouhé srstí (krátkosrstí). Fotky a bližší info dodáme zítra. To už teď po holkách, po tak skvělém výkonu, nemůžeme chtít :).

16:45 Byli jsme v lese a mezitím se děly věci!!! Už je na světě 8 prcků - 5 kluků a 3 slečny. Béďa teda umí početné vrhy smiley

13:45 Jupíííí, máme další bílou slečnu

13:25 Holčička. Skóre vyrovnáno na 2:2 cheeky

13:05 Další kluk jako buk

12:25 Máme prvního kluka !!!!!!!!!

12:10 Rodíííííííme!!!!!! Máme první holku heart

 

Náš milovaný bráška Nikýsek na dnešní vycházce. Vskutku lednové počasí cheeky

 

03.01.2013

Debonka /Debonar Free Meroxen/, která bude každou chvíli rodit, dnes slaví své třetí narozeniny. Vše nej, Debčo, hlavně zdravíčko a sílu při porodu!!! Necháme se překvapit, zda si sama sobě nadělí dárečky :).

 

TOPlist