Tak opět se ukázalo, že plány jsou krásná věc, ale realita je někde zcela jinde.

Na tento rok byly v plánu dva vrhy po Sáře a Coreen. Sára se moc nepředala a dala nám dvouhlavej gang "H", Coreen ta nedala vůbec nikomu nic laugh Uchovnit Bagetu se podařilo, sice místo března až v září, ale nic nám neuteklo, nakryla se ke konci roku dle plánů. Se Zumíkem jsme stihly opravdu jen pár výstav a s Dráčetem pár obran, a to doslova.

No.... a pak přichází to tradiční předsevzetí, že ten nadcházející rok žádný další přírůstek, ať již psí či kočičí. Ha ha, tomu se teď musím fakt jen smát. Začalo to hned v únoru, kdy jsem si domů přitáhla dva nadějné bílé hošíky z Ukrajiny. První u nás zaparkoval, druhý se vydal na další cestu do Rakouska, abych ho zase za dva měsíce vyzvedávala (na hranicích byla docela sranda v době coronové) a až na druhý pokus našla naprosto úžasný domov.

Další radikální zlom byl srpen. Velice náhle umřela jedna dlouholetá chovatelka dobrmanů (v mém životě se postupně objevily tři její odchovy) a já věděla, že tam nemám lízt a už vůbec, že si nemám nic odvážet, jenže..... nemohla jsem tam ty dvě nejstarší holky nechat. A protože každý dobrý skutek bývá po zásluze potrestán, tak jsem přišla o milovanou kočku Mlíko. To byla hodně tvrdá rána. Člověk si řekne pitomá kočka, "spotřební vesnický zboží", ale ona byla tak boží. Tak moc. I v posteli se mnou sem tam spala.

Pak jsem přitáhla v říjnu tři koťata, tak porůznu posbíraná. Z těch zbylo jedno (jedno to zabalilo ani ne po týdnu samo, inu jmenovat se Stromeček asi není pro každýho frajera, druhý nedobrovolně opět za asistence, ne našeho, haf haf; budeme na Tebe vzpomínat Anténko). Jako kompenzaci jsme dostali další dvě (dva bílo černé brášky Kravičku a Mourka), v listopadu přijeli další dvě posily od našich kamarádek (kocourek Garfield a kočička Polštářek). Měsíc a půl jsme o koťata zakopávali poměrně často a všude, ale jen do doby, než jsme zase o dva kocourky náhle přišli.

Někdy mezi příchodama a odchodama různých koťat jsem se zbláznila ještě o krapet víc a koupila si vysněnýho maiňáka, kterého jsem pojmenovala podle postavy z mého oblíbeného filmu RUBY. Je chlupatej a krásnej jako byla Mlíko, taky se mnou sem tam spí v posteli, ale Ruby není Mlíko. Je to prevít, který si dělá co chce a nenechá na sebe ani sáhnout, pokud sám nechce. Je to prostě veličenstvo se vším všudy.

Takže celkový stav plus ani nevím kolik psů a koček (radši) a plány na nadcházející rok 2021? Asi žádné. Heslo zní jen - přežít. Všechno je to takové divné a zvláštní, člověk začíná přemýšlet o spoustě věcí, rozvíjí různé teorie, napadají ho nesmysly. Tak alespoň v naší domácí zvířecí říši se pokusím být realista a domů už nepřitáhnout fakt nic (pouze v otázce života a smrti devil). Letošek byl finančně dost náročný, co se týče veterinární péče seniorů a různých zdravotních vyšetření a testů mlaďochů, takže o přírůstkovou pauzu si to více než říká.

Bernie oslaví za necelý měsíc dvanácté narozeniny, půjdeme s Largem na rentgeny, za necelé dva měsíce nám snad Bagetka přivede na svět své první potomky. Další plán je nakrýt Sáru, uchovnit Zumu, když dopadnou dobře rentgeny pak i Larga, našeho ukrajinského chlapíka. Taky by bylo fajn dojet junior šampiony se Zumíkem a Largem, pokud nám povolí výstavy (bojím bojím o světovou výstavu, která se má konat v říjnu v Brně).

Takže jsem nechtěla nic plánovat, ale zase se něco našlo. Tak se zase za rok necháme překvapit. Tento podivný rok utekl více než rychle.....

 

24.12.2020

Všem přejeme krásné Vánoce a budeme doufat, že rok 2021 bude pro nás všechny alespoň o krapet lepší.

BREADY GREYS Forrento "Avery" - foto Ve Shandor

 

23.12.2020

Dnes slaví druhé narozeniny holandský vrh "fan´t Cosmolân" /Bernie x Hydra/

 

21.12.2020

Dnes byla naše Bagetka (BAGHEERA King of Yukon) nakryta pracovním psem CASPER of Merry dream. Náš plánovaný vrh "I" se, doufejme, narodí v únoru 2021.

Sice jsme měli původně v plánu jet na krytí do Maďarska za krásným dlouhosrstým pejskem, ale momentální, stále špatná, situace skrze Covid-19 mě donutila přehodnotit situaci a najít si vhodného, nepříbuzného psa u nás v Čechách, což si myslím, se velice povedlo.

 

15.12.2020

Dnes jsme byla na rentgenech se dvěma holkama, jedna z vrhu F, druhá z G. Udělali jsme povinné kyčle a lokty a oběma i navíc vyfotit spondylózu, ramena i přechodový obratel, tak v lednu/únoru jsme zvědaví na výsledky.

 

07.12.2020

Dnes nám došla šťastná obálka. Zumička, náš bláznivý ruský ušoplesk, obdržela krásné výsledky rentgenů a má tak výborně nakročeno k uchovnění!!!!

Fieliss ZOUMA HAPPY KURT "Zuma" - HD B (0/1), ED 0/0, SA 0, OCD clear, LTV negativní

 

01.12.2020

Dnes by se můj FLASH Halit Paša dožil deseti let. Byl to super pes heart

 

27.11.2020

Dnes nás navštívili Bernieho dva devíti týdenní synátoři, kteří příští týden udělají pápá za velkou louži (matka CANDLEMAS LADY Atagora), kde je čeká nádherný, milující domov

Ing´s Raven Artay Atagora a I am Majestic Arezzo Atagora

 

25.11.2020

Dnes se ve Finsku rozloučili se sestřičkou našeho Enzíčka, který nás tragicky opustil před čtyřmi lety, také v listopadu.

ELEGANCE PRINCESS Bohemia Xsantia (majitelka Riikka Niinistö, Seinäjoki)

20.01.2011-25.11.2020

 

17.11.2020

Dnes by se fenka OPPI Acabo Czech (maminka Bernáškových dětí vrh "B2" v CHS Acabo Czech, dožila jedenácti let. Bohužel před nedávnem odešla do psího nebe.

 

13.11.2020

Šťastný pátek třináctého!!!! Další nuly po našich dětech:

OSCAR ROX od Semberije (otec BRUCE Artay of Highland x matka ICE PRINCESS od Semberije) - HD A, ED 0/0

 

A stejně tak i další syn našeho BRUCE Artay of Highland a bratr naší BAGHEERY -

BUCK King of Yukon (matka BAZINGA Taien) - HD A, ED 0/0

 

10.11.2020

Krásný dlouhosrstý synek po našem odchovu BRUTTO Artay of Highland byl taktéž na rentgenech kyčlí a loktů:

GUCCI BRUTAR Danel Sogno (matka ARIS z Papouščího ráje) - HD A, ED 0/0

 

08.11.2020

JAMIE Pett´s Wolf, další jéčkový potomek našeho Bernáška byl na rentgenech /AREZZO Bohemia Star Moraveč x UMBERTA UNICUS Taien/:

HD A (0/0), ED 0/0 - hurááááááá

 

06.11.2020

Máme další zdravotní výsledky po našem odchovu BRUCE Artay of Highland:
OZZY KAY od Semberije (matka ICE PRINCESS od Semberije) - HD A, ED 0/0, SA negativní, OCD 0, LTV 0, MDR1 +/+, DM n/n, MH n/n, FGF5 n/M1

 

01.11.2020

Náš první áčkový vrh dnes slaví šest let a s ním i naše Artemisia

 

29.10.2020

Krásný dlouhosrstý synek po našem Bernáškovi - FRANKLIN AREZAR Danel Sogno (matka ARIS z Papouščího ráje).

 

26.10.2020

Kus mého srdce ve Washingtonu, USA

AMADEUS Almost Normal aka Andiamo /AREZZO Bohemia Star Moraveč x ALLIS MIA Forrento/

Vidím v něm nejen našeho Bernieho, ale hodně i jeho dědečka Orfana Donnevara

 

22.10.2020

OCEAN od Semberije aka Zeus - potomek po našem odchovu BRUCE Artay of Highland, matka ICE PRINCESS od Semberije, žijící v Rakousku, ve věku 3,5,7 a 16 měsíců.

 

21.10.2020

Dnes přišly další výsledky rentgenů našeho odchovu:

ESPRIT Artay of Highland /TAJFUN x THAYA BERGER/ - DKK 0/0, DLK 0/0 (HD A, ED 0), LTV 0 (přechodový obratel bez nálezu)

 

Tatínek naší Zumičky před sedmi lety - nejlepší dorost, rozhodčí Ingo Bortel (Německo)

FIELISS JASPER Iz Okeana Udachi

 

20.10.2020

Na jaře focení v sadu, na podzim v lomu. První vlaštovka s naší milovanou Zumičkou

 

10.10.2020

Dnes slaví druhé narozeniny náš novopečený krycí pes FLASHING FUGAZI Atagora alias Snížek. Všechno nejlepší i sourozencům /MURACO x CANDLEMAS LADY/.

 

05.10.2020

Dnes slaví třetí narozeniny potomci po našem Berniem a Fajri (Born to Win Warrior DogFire). Všechno nejlepší!!!! 😘

 

27.09.2020

26.09.2020

Dnes proběhla v autokempingu "Konopáč" druhá letošní bonitace "Klubu bílého ovčáka", kde jsme konečně uchovnili naší Bagetku a Snížka.

BAGHEERA King of Yukon "Bageta" - 60 cm, plnochrupá, skus nůžkový, vyrovnaná povaha, DKK 0/0, DLK 0/0, MDR1 +/+, DM n/n, FGF5 n/n

 

 

FLASHING FUGAZI Atagora "Snížek" - 64 cm, plnochrupý, skus nůžkový, vyrovnaná povaha, DKK 0/0, DLK 0/0, MDR1 +/+*, DM n/n*

 

 

A ještě byla uchovněna Bernieho holčička z CHS Abejaty, matka BAIREEN Danel Sogno

ANIFE Abejaty - 60 cm, plnochrupá, skus nůžkový, vyrovnaná povaha, DKK 0/0, DLK 0/0

 

 

A po našem odchovu BRUCE Artay of Highland, matka BIANCA RÚT Danel Sogno

AMAL RÁCHEL Irish Rút - 60 cm, plnochrupá, skus nůžkový, vyrovnaná povaha, DKK 0/0, DLK 0/0

 

 

12. + 13.09.2020

Klubová a speciální výstava Česká Skalice

LARGO LUMINOUS STAR Royal Dignity - třída mladých V1, CAJC / V3

FLASHING FUGAZI Atagora - třída otevřená VD / VD

Fieliss ZOUMA HAPPY KURT - třída mladých V / VD

BAGHEERA King of Yukon - třída vítězů V4 / V1, CAC

 

Handling:

DILEMMA TO GO Atagora -  třída otevřená V (5-9/23 fen) / V4/14

OSCAR RON od Semberije - mezitřída V1, CAC / V1, CAC

 

Odchovy:

DENERIS AREBA Artay of Highland - třída pracovní V1, CAC (neděle)

ESPRIT Artay of Highland - třída mladých VD4/5 (neděle)

GALADRIEL Artay of Highland - třída mladých V1, CAJC / V1, CAJC

 

Klubová výstava 12.09.2020 přihlášeno 147 jedinců

Nejhezčí pár výstavy z deseti párů:

LARGO LUMINOUS STAR Royal Dignity + BAGHEERA King of Yukon

Měla jsem opravdu velkou, upřímnou radost, vůbec jsem to nečekala. Byl to moc milý závěr výstavy a hlavně si moc vážím, že jsme toto ocenění dostali od paní Tiché. Děkuji všem, co měli radost s námi!

Foto Klub bílého ovčáka Renata Šimandlíková

 

-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  

 

A opět se nám bohužel ve stejný termín sešla klubová výstava bílých ovčáků i dobrmanů, tak náš Dráček tento den strávil s majitelkou svého tatínka /GORO Extra Elite/, která ho krásně vystavila ve třídě mladých a dohromady si vyběhali krásné ocenění V1, CAJC a stal se tak čekatelem na junior šampiona České republiky.

KV Sadská, rozhodčí Štefania Kleinová (Slovensko)

ARASH Paradiso Vita "Drak" - třída mladých V1, CAJC

foto děkujeme Karel Řežábek (dobermann4u)

 

09.09.2020

Máme další výsledky rentgenů po našem Berniem - JOY SANY Pett´s Wolf /Arezzo Bohemia Star Moraveč x Umberta Unicus Taien/ - HD A (0/0), ED 0/0. Majitelům moc gratulujeme.

 

08.09.2020

Náš Largo /LARGO LUMINOUS STAR Royal Dignity/ dnes slaví jeden rok.

 

06.09.2020

Náš odchov BERNARD Artay of Highland se dnes v nočních hodinách stal po třetí tatínkem bílých koulí. V chovatelské stanici "od Kunovského lesa" se narodilo 11 štěňátek (8+3), vrh "I", všechna štěňátka jsou zadána.

 

05.09.2020

Národní výstava psů Floracanis, Olomouc

Poprvé jsem vyrazila do areálu v Olmíku a musím říct, že moc krásného areálu, a poprvé do výstavního kruhu vytáhla našeho mladého ukrajinského fossáka LARGA a docela jsem koukala laugh

LARGO LUMINOUS STAR Royal Dignity - třída mladých V1/3, CAJC, BOJ (nejlepší mladý plemene) - započat junior šampion České republiky

            

 

Fieliss ZOUMA HAPPY KURT - třída mladých V2/6

             

 

A syn našeho odchovu BRUCE Artay of Highland (matka ICE PRINCESS od Semberije)

OZZY KAY od Semberije - třída mladých V2/3

   

 

HARD DOG RACE

A po výstavě, v odpoledních hodinách, proběhl závod HARD DOG RACE v Opatově. Účastnilo se několik běloušů a naše krev brala první a poslední místo v bílých ovčácích smiley Celkem se účastnilo 795 závodníků (595 žen, 200 mužů)

AMANITA Šamanův trik 8,5 roku - čas 41:12:3, celkové 15 místo

 

GALADRIEL Artay of Highland 1,5 roku - čas 1:03:51.8, celkové 374 místo

 

03.09.2020

Naše háčka udělala pápá a vyrazila vstříc své krásné, zářivé budoucnosti

 

A dorazily výsledky RTG pejska JUST ZIGGY Pett´s Wolf /Arezzo Bohemia Star Moraveč x Umberta Unicus Taien/. Na chovnost to bohužel není, jedna noha B, druhá C, ale když nejde o život, panák to spraví.

 

28.08.2020

A přesně jak se říká, že každý dobrý skutek bývá po zásluze potrestán, tak jsme dnes přišli o naší milovanou kočku Mlíko. Ona byla na psy zvyklá. Dobrmanky na kočky ne crying

 

27.08.2020

Konečně po velmi špatném týdnu a několika zlých zprávách něco pozitivního. Naše odchovankyně DENERIS AREBA Artay of Highland /AREZZO Bohemia Star Moraveč x BAMBINA White Chocolate/ dnes složila zkoušku IGP1. Moc moc gratulujeme, jste obě úžasné a pevně věřím, že to nebyla zkouška poslední.

 

24.08.2020

Chovatelka našeho UNGOLIANTA, NORISE, FLASHE
Na Tebe opravdu nikdy nezapomeneme ....... Nusička i Leyla Tě zdraví   heart

 

A ve stejný den odešla v jedenácti letech i maminka naší Bambule /Bambina White Chocolate/, italská kraťanda ASTRID, se kterou jsme se nejednou potkávali v zahraničí na výstavách s naším Arezzem. Po měsících nemoci podlehla leukémii.

 

22.08. + 23.08.2020

2x MVP Bratislava

Poprvé od "akce Covid" jsme se nahlásili na výstavu. Aby teda jako Zuma měla junior šampiona a Bagetka, aby si rozjela letos dospělého. Sranda akce za desítku 🙈🙈🙈 Chytli jsme pěkný kruh pod stromy hned u vchodu a nevedli jsme si vůbec špatně.

BAGHEERA King of Yukon - třída šampionů V1, CAC, r. CACIB / V1, CAC, CACIB, BOB

Fieliss ZOUMA HAPPY KURT  - třída mladých V1, CAJC, BOJ / V1, CAJC

 

A potomek po našem BRUCEOVI Artay of Highland, polobráška naší Bagetky:

OZZY KAY od Semberije - třída mladých VD1 / V1, CAJC, BOJ, BOS

 

21.08.2020

Dnes nám dorazilo oficiální posouzení RTG našeho FREDDIEHO Artay of Highland.

DKK B - 1/1 (úhly 104, 107) , DLK 0/0, spondylóza 0 (negativní) 😍

 

20.08.2020

Dnes slaví páté narozeniny ECLEIR von Olaf Weise.

 

19.08.2020

Dnes má náš Dráček /ARASH Paradiso Vita/ první narozeniny!!! Vše nejlepší i sourozencům.

 

GORO Extra Elite a jeho syn ARASH Paradiso Vita

 

15.08.2020

Dnes jsem se zajela podívat na výstavu do Mladé Boleslavi jen jako divák a při té příležitosti vystavila efkový odchov. Fence nic vytčeno nebylo, jen její "hubenost", takže spokojenost.

FARKA Artay of Highland - mezitřída výborná 3

 

13.08.2020

Dnes slaví osmé narozeniny "T" vrh Acabo Czech a s ním naše Tája /THAYA BERGER Acabo Czech/. Otcem vrhu je náš Bernie /AREZZO Bohemia Star Moraveč/, matkou Nelina /NESSIE Acabo Czech/.

 

09.08.2020

Dnes slaví osmé narozeniny a vstupuje tím tak mezi veterány pejsek BEN NEZ of Aiwak´s paradise  - tatínek našeho aktuálního vrhu "H".

 

05.08.2020

Dnes slaví šesté narozeniny fenka BAIREEN Danel Sogno - Bernáškova nevěsta vrh "A" v CHS Abejaty.

 

04.08.2020

Dnes slaví Bernáškovy dětičky z CHS "Danel Sogno, vrh F" krásné tři roky (matka ARIS z Papouščího ráje). Přejeme všechno nejlepší ❤️

foto: FRANKLIN AREZAR Danel Sogno

 

02.08.2020

Nahrány nové fotky ke štěňátkům a doplněny váhy.

 

01.08.2020

Konečně na Vysočinu dorazilo léto a my si užíváme tropický víkend (do tohoto víkendu jsme tu měli jen čtyři teplé, letní dny).

 

31.07.2020

Náš třítýdenní HIGHLANDER Artay of Highland /BEN NEZ of Aiwak´s paradise x ICE QUEEN od Semberije/.

          

30.07.2020

Taková fotka pohladí po duši. Jeden z úžasných synů našeho Bernáška (AREZZO Bohemia Star Moraveč) WARRIOR LUCCA von Olaf Weise.

 

29.07.2020

Dneš přišla na svět štěnátka po našem BRUTTOVI Artay of Highland v chovatelské stanici "Bílá Merci - vrh "M", maminkou je HOPE LADY Bílá Merci, která porodila krásných 10 štěňátek (4+6). Volný jeden pejsek. 

V případě zájmu volejte chovatelce Lucie Madarászová, tel.: 702 048 291 nebo e-mail l.madaraszova@seznam.cz

 

19.07.2020

Dnes proběhl na Nové Živohošti svod dorostu (výsledky a fotky našich odchovů a potomků s fotodokumentací později), kde se sešli tři importovaní kluci a všichni prospěli na výbornou.

zleva MIGHTY MACCAO  a OZZY KAY od Semberije, LARGO LUMINOUS STAR Royal Dignity

            

            

 

10.07.2020

Máme dvě krásná velká štěňátka vrh "H" ze spojení BEN NEZ of Aiwak´s paradise x ICE QUEEN od Semberije "Sára".
Pejsek HIGHLANDER 
💙 a fenečka HILLARY  ❤️

 

09.07.2020

Dnes jsme vyrazili do Brna na BAER test - vyšetření na dědičnou hluchotu. Vyšetření je to nepovinné, stejně jako oči, srdce, MDR1, DM ..., nad rámec povinných zdravotních testů pro chovnost, ale vzhledem k tomu, že jsme "bílí", není toto vyšetření rozhodně od věci. Vzali jsme první partu a u všech jsme dopadli dobře, všichni jsou bilaterálně (oboustranně) slyšící a všichni obdrželi "Certifikát audiometrické testace BAER" s výsledkem: Normální fyziologická odpověď oboutranně, žádné známky dědičné hluchoty.

BAER test s výsledkem +/+

AREZZO Bohemia Star Moraveč "Bernie" - 11,5 let
/FERGUSTON Taien x ARTEMIS z Nového Malína/
 
BAGHEERA King of Yukon "Bagetka" - 2 roky
/BRUCE Artay of Highland x BAZINGA Taien/
 
Fieliss ZOUMA HAPPY KURT "Zuma" - 1 rok
/JASPER FIELISS Iz Okeana Udachi x Fieliss NIKA PERFECTION ITSELF/
 
LARGO LUMINOUS STAR Royal Dignity "Largo" - 10 měsíců
/Born to Win Warrior TITAN x ERIKA-ESCADA Royal Dignity/
 
a dnerka po našem Berniem FAIRA AREZAR Danel Sogno "Fajra" - 3 roky
/AREZZO Bohemia Star Moraveč x ARIS z Papouščího ráje/

               

 

08.07.2020

Naše krásná, báječná a úžasná Zumička - Fieliss ZOUMA HAPPY KURT - dnes oslavila první rok svého života. Zumík je opravdu výborná poslušná hodná a spolehlivá fena, skvělý vyrovnaný parťák pro běžný rodinný život.

 

03.07.2020

Náš odchov BERNARD Artay of Highland, tatínek našeho "F" vrhu, se dnes stal podruhé tatínkem v chovatelské stanici "od Semberije - vrh T". Narodilo se 6 pejsků a 6 feneček, poslední holčička se narodila po delší pauze a už to bohužel nezvládla.

💙 💙 💙 💙 💙 💙  x  ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️

 

26.06.2020

Dnes slaví druhé narozeniny další Bernáškovi děti v CHS "Abejaty" (matka BAIREEN Danel Sogno).

 

25.06.2020

Dnes slaví čtvrté narozeniny náš finský vrh v CHS "Riot Leader´s" (otec náš krycí pes AREZZO Bohemia Star Moraveč, matka Snowpatrols GISSA).

 

21.06.2020

Navštívili jsme sedmitýdenní štěňátka a polosourozence naší Bagetky v CHS King of Yukon - vrh "C". Ještěže byla všechna zadaná, jeden pejsek byl moc moc krásný 😍😍😍

 

20.06.2020

Máme první výsledky rentgenů po našem Sannym (BRUTTO Artay of Highland) - ANGIE Shades of White /matka GAIA Nubika/, která navíc úspěšně 6.6.2020 prošla svodem mladých

DKK 0/0 (HD A), DLK 0/0, spondylóza (SA) 0 - negativní, ramena (OCD) - nepostižen heart

 

Dnes slaví náš "malý Rusáček" PappelPark DARKHAN třetí narozeniny. Darkhan je úžasný, hodný, pohodový pes, zrozený dělat společníka u báječné rodinky z Kladna. 😍😍😍

 

19.06.2020

A opět nám z laboratoře Genomia dorazily úžasné, báječné, fantastické zprávy laugh

Tentokrát pro naše dvě mladé importované naděje z Ruska a z Ukrajiny.

Fieliss ZOUMA HAPPY KURT "Zuma" - MDR1 +/+; DM n/n; FGF5 n/n

 

LARGO LUMINOUS STAR Royal Dignity "Largo" - MDR1 +/+; DM n/n; FGF5 n/n

 

V překladu to znamená, že oba dva nejsou přenašeči lékové senzitivity na Ivermectin (multidrug resistence gene) ani degenerativní myelopathie a navíc ani jeden nenese dlouhosrstý gen, tzn. že pokud někdy v budoucnu budou mít potomky, všichni budou vždycky jen polodlouhé srsti (krátkosrstí) i kdyby se spojili s dlouhosrstým partnerem.

Tento test je oficiálně veden pod označením FGF5 a náš výsledek je tedy n/n. Všechny možné výsledky jsou:

• V případě výsledku N/N – pes nenese žádnou variantu specifickou pro dlouhou srst – pes je krátkosrstý 

• V případě výsledku N/M1, N/M3, N/M4, N/M5 – pes přenáší dlouhosrstost – pes je krátkosrstý, ale při vhodném křížení může dát dlouhosrsté potomky 

• V případě výsledku M1/M1, M3/M3, M4/M4, M5/M5 – pes nese dvě stejné varianty v genu FGF5 – pes je dlouhosrstý 

• V případě výsledku M1/M3, M1/M4, M1/M5, M3/M4, M3/M5, M4/M5 – pes je dlouhosrstý (složený heterozygot, zdědil každou variantu od jiného rodiče)

 

10.06.2020

Dnes nám dorazila úžasná, báječná, fantastická novinka z laboratoře Genomia. Naše Bagetka /BAGHEERA King of Yukon/ nenese dlouhosrstý gen, tzn. že všechna štěňátka po ní budou vždycky jen polodlouhá (krátkosrstá) i kdyby jsme nakryli s dlouhosrstým psem či s "kraťákem", který dlouhosrstý gen vlastní (těch je většina).

Tento test je veden pod označením FGF5 a náš výsledek je n/n. Kompletní možnosti výsledků jsou:

• V případě výsledku N/N – pes nenese žádnou variantu specifickou pro dlouhou srst – pes je krátkosrstý

• V případě výsledku N/M1, N/M3, N/M4, N/M5 – pes přenáší dlouhosrstost – pes je krátkosrstý, ale při vhodném křížení může dát dlouhosrsté potomky

• V případě výsledku M1/M1, M3/M3, M4/M4, M5/M5 – pes nese dvě stejné varianty v genu FGF5 – pes je dlouhosrstý

• V případě výsledku M1/M3, M1/M4, M1/M5, M3/M4, M3/M5, M4/M5 – pes je dlouhosrstý (složený heterozygot, zdědil každou variantu od jiného rodiče)

 

07.06.2020

Bonitace Jedovnice

CORTINO Artay of Highland - chovný pes FCI, 66,5 cm, plnochrupý, skus nůžkový

 

06.06.2020

Svod mladých Jedovnice

FLASHING FUGAZI Atagora "Snížek" - kompletní chrup, nůžkový skus, 64 cm

 

Fieliss ZOUMA HAPPY KURT "Zuma" - kompletní chrup, nůžkový skus, 61 cm

 

A ještě bylo odsvodováno pět Bernáškových potomků:

matka BAIREEN Danel Sogno

ADINE Abejaty - plnochrupá, 59 cm

 

matka UMBERTA UNICUS Taien

JETHRO TAO Pett´s Wolf - 65,5 cm, nadpočetná LHI1

JUST ZIGGY Pett´s Wolf - 65,5 cm, plnochrupý

JESSIE Pett´s Wolf - 61,5 cm, nadpočetná LHP1

JOY SANY Pett´s Wolf - 61 cm, plnochrupá

 

Dnes by se jedna úžasná fenka dožila deseti let. Pořád na Tebe, Legri, vzpomínám, i na našeho Brixíčka broken heart

 

25.05.2020

"Naše" veteránka AMANITA Šamanův trik. Fenečka z prvního vrhu našeho Bernáška (maminka TINA TURNER Miraja). Na svůj věk (8 let, 3 měsíce) vypadá pořád stejně luxusně jako její tatínek.

 

Dnes by měl náš Brixík teprve čtvrté narozeniny.

 

22.05.2020

Dnes slaví třetí narozeniny "B2" vrh Acabo Czech. Všechno nejlepší přejeme a hlavně zdraví. Chovnost má z celého vrhu jen BAYA, která v minulých dnech odchovala svůj první vrh v chovatelské stanici u Táborského dubu (2+7).

 

19.05.2020

Roční GUCCI BRUTAR Danel Sogno /BRUTTO Artay of Highland x ARIS z Papouščího ráje/ je prostě model.

            

 

18.05.2020

Dnes slaví náš "B" vrh už páté narozeniny!!!! Letí to letí, všichni se mají báječně, zrají do krásy a i jejich potomci krásně prospívají a  všichni si stále drží luxusní pigment.

BRUCE (na fotu) - otec 3 vrhů; BRUTTO - otec 4 vrhů; BERNARD - otec jednoho vrhu a druhého možná na cestě

 

17.05.2020

Navštívil nás krásný jedenácti měsíční potomek našeho odchovu OZZY KAY od Semberije /BRUCE Artay of Highland x ICE PRINCESS od Semberije/. Plnochrupý, 62 cm.

 

16.05.2020

Roční dcerka našeho Bernáška JESSIE Pett´s Wolf /AREZZO Bohemia Star Moraveč x UMBERTA UNICUS Taien/.

 

15.05.2020

Bernášková dvouletá bosňanská dcerka LAKEESHA od Semberije aka CHERRY žijící na Slovensku.

 

14.05.2020

Bohoušek (BOLD King of Yukon) - krásný bráška naší Bagetky, který žije také na Vysočině, kousek od nás /BRUCE Artay of Highland x BAZINGA Taien/

 

12.05.2020

Dnes se narodila další Bernáškova vnoučátka. Fenka z našeho "D" vrhu dnes porodila krásnou vyrovnanou nadílku čtyř chlapečků a čtyř holčiček. Všechna štěňátka jsou zadána.

CHS Lonepack - litter A - ARCHIE della Lupa Bianca x DRAKKA AREBA Artay of Highland

 

11.05.2020

Naše webové stránky mají dnes již 9 let od svého založení. Za tu dobu jsme zaznamenali téměř 554.000 přístupů, což si myslím, je hodně slušné číslo. Všem Vám moc děkujeme, že se k nám rádi vracíte.

 

05.05.2020

Dnes má "A" vrh z chovatelské stanice "Almost Normal" krásných 5 let!!!! Tatínek Bernie /AREZZO Bohemia Star Moraveč/ přeje vše nejlepší svým dětičkám.

AMADEUS Almost Normal aka ANDIAMO žijící ve státě Washington

 

02.05.2020

Dnes slaví sedmé narozeniny fenka Snowpatrol´s GISSA, se kterou má náš Bernášek čtyři štěňátka ve finské chovatelské stanici Riot Leaders.

 

26.04.2020

Dnes slaví už čtvrté narozeniny náš "C" vrh /Snowpatrols DYSON x THAYA BERGER Acabo Czech/. Všechno nejlepší děcka!!!!

 

18.04.2020

Dnes jsme se vypravili na báječné jarní focení v sadu. Hlavními modely, krom našich dvounohých chlapečků a mě, byli naše áčková zlatíčka Ambri a Arezzo.

První ochutnávka, foto: Lucie Skopalová - www.okemlucie.cz

 

14.04.2020

Tak nám dnes začal hárat Zumík a včera, na Velikonoční pondělí, i její dvě sestry. Tak takovou synchronizaci vrhu jsem ještě neviděla laugh

 

13.04.2020

Dnes slaví už páté narozeniny naše krásné holčičky z Atagory - BERNIE´S BERNADETA a BERNIE´S BRIA /AREZZO Bohemia Star Moraveč x USUREI Donnevara/.

 

12.04.2020

Naše krásná holandská nevěsta CHICO van Suthwalda /matka vrhu "I" van Suthwalda/ dnes slaví krásné kulatého desáté narozeniny!!!! Všechno nejlepší holčičko a hodně zdraví. Ať jste tu s Bernáškem s námi co nejdéle.

 

Náš krásný chlapák CORTINO Artay of Highland, téměř 4 roky. Corťas je odsvodovaný, zrentgenovaný, ale už dva roky čeká na bonitaci, která mu vždycky vnějšími okolnostmi již třikrát utekla a momentálně to nevypadá ani letos lépe 🙈🙈🙈

     

 

04.04.2020

THORR Acabo Czech /AREZZO Bohemia Star Moraveč x NESSIE Acabo Czech/, bráška Thayi, synátor Bernáška, se pomalu, ale jistě prohajánkovává do veteránského věku (už 7 let a 7 měsíců). Je to nízký silný pes s dokonalým pigmentem. Bohužel taťkou se stal pouze jednou (vrh "A" v CHS Elijami).

 

03.04.2020

Aktuální fotky naší čtyř a půl leté Artemisie Artay of Highland.

              

        

 

02.04.2020

Dnes slaví páté narozeniny vrh "H" od Semberije /stejné spojení jako naše Sára "I" vrh/. Heidy i její sestra Heaven si akorát v těchto dnech užívají po druhé své mateřské povinnosti (vrhy S a R v chovatelské stanici "od Semberije").

 

31.03.2020

Tak nám bohužel štěňátka nevyšla ani po Artemisie, ani po Coreen. Další pokusy už ani s jednou zkoušet nebudeme. Holt co se má stát, se stane. Možná je to škoda, možná ne. Ona kolikrát příroda ví sama dobře nejlíp a nejvíc. Tudíž z letošních jarních tří plánovaných "Artajáckých" vrhů vůbec nic. I to se stává. Ale znáte to. Když nejde o život......devil

 

28.03.2020

Dlouhosrstý potomek našeho BRUTTA Artay of Highland alias Sannyho - GUCCI BRUTAR Danel Sogno - stár jeden rok. Celému vrhu "G" všechno nejlepší.

 

24.03.2020

Dnes porodila Bernáškova dcera FAIRA AREZAR Danel Sogno (AREZZO Bohemia Star Moraveč x ARIS z Papouščího ráje) svoje první štěňátka - 4 kluky a 4 holky. Jedná se o vrh "H" v chovatelské stanici Danel Sogno. Všechna štěňátka jsou zadána.

 

Náš ROY dnes slaví první narozeniny.

 

23.03.2020

Bernáškovi poslední dětičky dnes slaví první rok - vrh "J" v CHS Pett´s Wolf.

foto: JAMIE, JUST ZIGGY  a JIPSY LUCKY Pett´s Wolf

   

   

   

 

16.03.2020

Dnes slaví své druhé narozeniny naše úžasná a báječná Bagetka /JCh., Ch., club Ch. BAGHEERA King of Yukon/.

foto dodáme

 

Dnes také slaví první narozeniny náš celochlupatý "G" vrh /GOMER la Blankpapilio x DENERIS AREBA Artay of Highland/. Všechno nejlepší, zdravíčko a stále tak úžasné a hodné pánečky.

Nádherné video od majitelů GALADRIEL Artay of Highland

 

13.03.2020

V chovatelské stanici "od Semberije" se narodila esková miminka po českém psu AIOLOS RIVER Atagora a fence HEIDY od Semberije.

 

12.03.2020

Vzhledem k současnému nouzovému stavu, nejen v naší zemi, jsme se rozhodli krytí naší Sáry odložit na její další hárání. 

Možná jsme se ukvapili, možná ne, ale riskovat cokoliv v této situaci nehodlám a do Německa stejně nyní nemůžeme..... Děkujeme potencionálním majitelům za pochopení a snad jsme Vám všem našli adekvátní náhradu. A těm, co se rozhodli počkat s námi, o to větší děkujeme heart

Více o plánovaných vrzích ZDE

 

11.03.2020

Dnes slaví naše Sára /ICE QUEEN od Semberije/ své čtvrté narozeniny.

Foto: ISA PAYTAH od Semberije "Bacco" - Sarita´s brother

                    

 

A "O" vrh od Semberije po našem Brusíkovi slaví dnes vstup mezi mladé psíky.

Foto: OCEAN od Semberije "Zeus" - 9 months  /BRUCE Artay of Highland x ICE PRINCESS od Semberije/

 

10.03.2020

Dnes slaví náš "F" vrh /Bernard Artay of Highland x Ice Queen od Semberije/ své první narozeniny!!!!

Nemůžu si stěžovat, že bych měla nějaký problém s majiteli svých odchovů, že jsem zvolila špatnou rodinu. Někdy zůstaneme ve vztahu chovatel-kupující, někdy to přeroste v přátelský, až hodně osobní vztah. U téhle efkový partičky se sešla opravdu bílá luxusní rodina. Moc Vám všem děkuji heart

FREDDIE            FAIRY heart           FARKA heart          FERRERA heart          FREYA heart

                                    

 

09.03.2020

Dnes slaví náš "E" vrh /Tajfun Biale Wzgorza "Misza" x Thaya Berger Acabo Czech/ své první narozeniny.

Foto: ESCOBAR Artay of Highland "Šimi"

 

04.03.2020

Dnes má šampionka a junior šampionka BAMBINA White Chocolate (matka našeho vrhu "D") 6 let heart Všechno nejlepší i sourozencům.

Foto: bráška BENIAMINO White Chocolate

 

26.02.2020

Bernieho potomci z vrhu "G" chovatelské stanice od Kunovského lesa dnes slaví už páté narozeniny. Náš Adámek čtvrté. Letí to, letí....

 

22.02.2020

Dnes nám dorazily výsledky rentgenů, za které jsme moc moc rádi.

BAGHEERA King of Yukon - HD A (0/0), ED 0 (úhly 107 a 105)

FLASHING FUGAZI Atagora - HD A (0/0), ED 0 (úhly 106 a 105)

 

A výsledky potomků po našich krycích psech:

AMAL RÁCHEL Irish Rúth (otec BRUCE Artay of Highland) - HD A (0/0), ED 0

BAGHEERA King of Yukon (otec BRUCE Artay of Highland) - HD A (0/0), ED 0

ADINE Abejaty (otec AREZZO Bohemia Star Moraveč) - HD A (0/0), ED 0)

 

21.02.2020

Dnes naše prvorozené holčičky Arctic River a Amanita vstupují oficiálně mezi veteránky.   První vrh po našem Bernáškovi /AREZZO Bohemia Star Moraveč/

*21.02.2012, matka TINA TURNER Miraja

AMANITA Šamanův trik - 8 years

 

20.02.2020

Dnes, v brzských ranních hodinách, odešla jedna naše bílá kamarádka Adinka /ADELHEID Aiwak´s of Paradise/ v nedožitých deseti letech. Byla to temperamentní akční fenka, co dýchala pro aportky. Bylo to nečekané, rychlé, ale alespoň se netrápila dlouho.

Měli jsme Tě moc rádi a budeme vzpomínat broken heart

 

19.02.2020

Coreen i Sára už nám hárají, tak teď jen - děj se vůle boží

 

04.02.2020

Dnes slaví své druhé narozeniny elkový vrh "od Semberije" - AREZZO Bohemia Star Moraveč x HARLEY REA od Semberije.

Přejeme všechno nejlepší cheeky

LUDACRIS od Semberije "Lord"

 

LATOYA od Semberije "Lyra"

 

01.02.+02.02.2020

Mezinárodní výstava psů BRNO - DUOCACIB

Brněnské výstavy máme moc rádi, tak jsme si ani tu "zimní" letošní nemohli nechat ujít. Nahlásila jsem pro nás rekordní počet čtyř psů, ale nakonec vyrazili jen tři, neb Bagetka nám zase hárala. Sára si těsně před výstavou natáhla nohu ve snaze být první u klacíku, tak nám kruh bohužel odpajdala. Ale jinak jí vytčeno nic nebylo. Dokonce byla na své poměry i v krásné zimní srsti. Toho jsme se snažili využít a domluvili si "výstavní" focení s naší dvorní fotografkou Luckou.

Foto Zuma a Sára - www.okemlucie.cz

Fieliss ZOUMA HAPPY KURT "Zuma" - třída dorostu VN2/5; nadějná

 

ICE QUEEN od Semberije "Sára" - třída šampionů V3 (sobota 01.02.)

 

ARASH Paradiso Vida "Drak" - třída štěňat nadějný; VN1

Pro Dráčka to byla výstavní premiéra, se kterou se popral moc pěkně.

 

27.01.2019

Náš Dráček roste jako z vody. Má už 5 měsíců a všechny žuby laugh

            

 

26.01.2019

Bernie - den druhý po velkých narozeninách. A to by nesměl mít pošuka paničku, aby mu něco neprovedla. Po skoro pěti letech vyrazil na obrany. Na video se můžete podívat ZDE.

 

25.01.2019

Dnes je slavný den!!! Náš nejstarší se dožívá krásných jedenácti let. Láska naše, bílá blbka, koza bílá, náš andílek. Žádný další nebude jako on, on je prostě božan, klasa, osobnost. Bohužel první narozeniny bez maminky Sněženky a sestřičky Anemony ....

AREZZO Bohemia Star Moraveč  "Bernie"  *25.01.2009

          

          

          

 

 

21.01.2019 

Bernáškův synátor FOREST ARBÍ AREZAR Danel Sogno /AREZZO Bohemia Star Moraveč x ARIS z Papouščího ráje/ - docela hodně věrná mladá, dvou a půl letá, kopie svého tatínka

 

20.01.2020

Krásný sedmiměsíční dlouhosrstý synek po našem Bruceovi a bosňanské ledové princezně - OCEAN od Semberije "Zeus" /BRUCE Artay of Highland x ICE PRINCESS od Semberije/.

            

 

17.01.2020

Naše dcerunka alá modelka wink BAYA Acabo Czech /AREZZO Bohemia Star Moraveč x OPPI Acabo Czech/ - budoucí maminka svých prvních štěňátek (otec INDIANA Nubika) - CHS u Táborského dubu vrh "A" - kontakt: Marcela Mansfeldová, Tábor, tel.: 773 475 758

          

 

16.01.2020

Dnes slaví 9 let tatínek našeho "C" vrhu - Snowpatrols Dyson.

 

11.01.2020

Hanácká národní výstava psů

První výstava letošního roku pro nás nezačala úplně nejlépe, ale zase byla úplně na pohodu a pěkně jsem si jí užila. Ráno jsem zaspala, takže jsem v rychlosti nabalila jen jednoho psa místo tří a přijela jen tak tak. Potkali jsme se tam s mnoha známými a k vidění bylo i mnoho potomků po našich krycích psech.

 

Fieliss ZOUMA HAPPY KURT "Zuma" - třída dorostu VN4/8

Zumičce nebylo vůbec nic vytknuto, krom jejích radarů, do kterých snad doroste laugh

(půlroční fena, hlava standard, ucho větší, tmavý pigment ok, nůžkový skus, silná kostra, výborná linie, d. úhlená vzadu i vpředu, vyrovnaná povaha)

          

            

 

FREDDIE Artay of Highland - třída mladých - neúčast

ICE QUEEN od Semberije "Sára" - třída vítězů - neúčast

 

Potomci po našem Arezzovi:

FRIXIE AREZAR Danel Sogno - třída otevtřená V2, r. CAC

JUST ZIGGY Pett´s Wolf - třída mladých - nenastoupil, posouzen mimo pořadí (přišli pozdě)

                      

 

JOY SANY Pett´s Wolf - třída mladých V3

 

Potomci po našem Bruttovi:

GENEVIEVE BRUTTAR Danel Sogno - třída mladých V2

        

 

Potomci po našem Bruceovi:

OZZY KAY od Semberije - třída dorostu VN1

 

AMAL RÁCHEL Irish Rúth - mezitřída VD4

          

 

08.01.2020

Náš Zumík dnes slaví půl roku /Fieliss ZOUMA HAPPY KURT/, váha 24,3 kg.

 

05.01.2020

Dnes slaví páté narozeniny estonská kráska Born to Win Warrior Dogfire alias Fajrinka.

 

04.01.2020

Dnes slaví již sedmé narozeniny Bernieho druhé děti z CHS "Forrento". Všem našim "béčkám" přejeme jen to nejlepší, hlavně zdraví. A klasicky přidáváme fotky Averyho alias BREADY GREYS Forrento, který dostal domů kámoše.

 

03.01.2020

Dnes slaví již 10 let fenka DEBONAR FREE Meroxen - maminka Bernieho druhých dětí (vrh "B" v CHS Forrento). Přejeme hodně zdraví!

 

02.01.2020

A druhý letošní příspěvek ze dne číslo dvě patří mé extra srdcové záležitosti - dvěma krásným fešákům po našem jedinečném Arezzovi žijícím v americkém Washingtonu.

WARRIOR LUCA von Olaf Weise (2 roky, 2 měsíce; matka Born to Win Warrior DogFire) a AMADEUS Almost Normal alias Andiamo (4 roky, 7 měsíců; matka ALLIS MIA Forrento)

 

01.01.2020

První letošní příspěvek na našich stránkách věnuji mé bílé smečce, která bez újmy přečkala tu šílenost, kterou nazýváme Silvestr. Všichni pejsci a celkově ostatní zvířátka však takové štěstí, bohužel, neměli...... Zvláště v tomto období jsem vděčná za naši poklidnou vesničku. 

TOPlist