Ahóóój roku 2018

 

31.12.2018

Konec každého roku vždy znamená bilancování a vzpomínání, jaký ten uplynulý rok vlastně byl. Přinesl nám pochopitelně jak něco špatného, tak i něco dobrého. Já se řídím heslem - co Tě nezabije, to Tě posílí. A ještě žiju.

Naše smečka se v celku dost rozrostla o dvacet nohou, já si splnila velký dětský sen o černém ovčákovi, a následující rok ukáže, zda správným a úspěšným směrem. Ve svém chovu mám dvě mladá želíska v ohni a docela na ně sázím a pevně jim věřím.

Všem našim přátelům a těm, co nám fandí a mají dobré srdce, přejeme úspěšný rok plný zdraví a naděje. Děkujeme za přízeň, máme Vás rádi.

Moje největší lásky BECKY, Daneček, Adámek a BERNIE

 

28.12.2018

Tak jsem to asi přivolala a Aira dnes přivedla na svět sedm štěňátek - dva pejsky a pět holčiček. Maminka i miminka jsou v pořádku, volné dvě fenečky a jeden pejsek. V případě zájmu o štěňátko nás můžete kontaktovat. CHS se nachází v Kyjově.

 

Adámek se svým oblíbeným pejskem smiley Endička nám krásně roste. Kokršpaněle nakoukané nemám, ale myslím si, že z ní bude moc pěkná fena s dobrou kostrou, rovnou zádí a hlavně neskutečnou povahou. Je to šílený čert, který se ničeho nebojí. Jediný, kdo má na ní nějakou páku, je naše Bagetka.

 

27.12.2018

Dnes má 58. den březosti fenka GAIA Nubika "Aira", která každým dnem čeká štěňátka s naším BRUTTEM Artay of Highland "Sannym".

 

A jeho bráška Brusík roste do čím dál větší krásy a s paničkou si užívá nádherných zimních procházek.

BRUCE Artay of Highland - 3 roky, 7 měsísů /KOTORI vom Terlüner Schloss x THAYA BERGER Acabo Czech/

 

26.12.2018

Náš Andiamo (AMADEUS Almost Normal - AREZZO x ALLIS MIA Forrento) se stane v Americe poprvé tatínkem. Matkou budoucího vrhu je krásná silná pětiletá fena jménem Bristoll.

 

24.12.2018

Všem Vám přejeme šťastné a veselé!!!!!

 

23.12.2018

Dostali jsme předčasný dárek od Ježíška. V Holandsku se našemu Bernáškovi narodilo sedm miminek - 4 kluci a 3 holčičky - vrh B fan´t Cosmolân. Já tipovala 4/4, tak jsem se skoro trefila.wink Dle fotek vidím dlouhou i krátkou srst, tak jsem na konečný poměr zvědavá. 

 

22.12.2018

Dnes má Hydra šedesátý den březosti. Už se nemůžu dočkat na zprávy, kolik štěňátek se narodí a třeba i rovnou pod vánoční stromeček heart

vrh B Fan´t Casmolân- AREZZO Bohemia Star Moraveč x GUARDIAN ANGEL White Angel of Pici

 

19.12.2018

Tak nám dorazily, jako jedny z prvních v ČR, oficiální výsledky rentgenů z americké OFY (vyhodnocování od americké ortopedické nadace OFA bylo odhlasováno na členské schůzi v červnu loňského roku).

DIANDRA AREBA Artay of Highland HD good, ED normal (DKK 0/0, DLK 0/0)

DRAKKA AREBA Artay of Highland HD good, ED normal (DKK 0/0, DLK 0/0)

 

Tímto prohlašuji náš D vrh /AREZZO x BAMBINA/ za více než úspěšný a téměř celý zrentgenovaný (8 zvířat z devíti) - 6x HD A (0/0), 1x HD B (0/1), 1x HD C (2/1). Jsem velice hrdá a pyšná máma.

 

Pokládám za velký chovatelský úspěch, že máme zrentgenovaných, z dosavadních čtyř vrhů, 18 jedinců - z celkového počtu 25 zvířat!!!!
14x HD A (0/0), 3x HD B (0/1, 1/1), 1x HD C (2/1)

V Čechách jsme, s takovým procentem zrentgenovaných odchovů, jistě rarita wink.

Všechna zvířata jsou plnochrupá, všichni pejsci mají sestouplá obě varlátka, vrhy B, C, D MDR1 a DM negativní po rodičích. Moc si přeji, aby se takto dařilo i nadále.

 

12.12.2018

V říjnu k nám přijela na krytí z Holandska krásná, silná, dlouhosrstá fena GUARDIAN ANGEL White Angel of Pici "Hydra". Bernie už je důchodce, se kterým bude krytí už vždycky risk, který však holandská chovatelka podstoupila i navzdory dálce, kterou museli ujet a jsem za ni moc šťastná, že se krytí povedlo a miminka z tohoto perspektivního spojení očekáváme kolem Vánoc.

Hydra pochází od stejné chovatelky jako legendární pes evropského chovu BOSSANOVA von White Angel. Hydra je teprve jejím sedmým odchovem.

Bernie nakryl zatím pouze jednu dlouhosrstou fenku a všechna čtyři štěňátka jsou chlupatá, tak jsem zvědavá na skóre tohoto vrhu. Chovatelka by si ráda z tohoto spojení nechala krátkosrstou fenečku, tak snad se jí poštěstí.

 

10.12.2018

Máme další výsledky rentgenů po našem krycím psovi Berniem.

BAYA Acabo Czech DKK 0/0, DLK 0/0, matka Oppi Acabo Czech.

 

09.12.2018

Dnes se v Dánsku stala maminkou fenka BeDaBlanco GREAT GNOCCHI /AREZZO Bohemia Star Moraveč x BeDaBlanco Brave Beyla/. Tatínkem vrhu je holandský import HINTO van Suthwalda. Narodilo se 6 pejsků, 2 fenky - vrh L BeDaBlanco.

 

O tomto víkendu proběhly letošní poslední dvě mezinárodky v Nitře. Dydy je slovenský junior šampion a na dospělého měla zatím jeden CAC, tak by se hodilo, aby si letos ještě aspoň jeden vyběhala. Plán vyšel nad očekávání dobře a CACe si nakonec dovezla oba dva a k tomu navíc i oba CACIBy.

DIANDRA AREBA Artay of Highland - třída otevřená V1, CAC, CACIB, BOS

DIANDRA AREBA Artay of Highland - třída otevřená V1, CAC, CACIB

Tímto jsme letos uzavřely naši výstavní sezónu, která byla velice úspěšná a naše řady jsme rozšířily o mnoho výstavních titulů a šampionátů.

Nyní nás v blízké budoucnosti čekají dva vrhy štěňátek (v Holandsku po Arezzovi, v Bosně po Durangovi) a novou výstavní sezónu zahájíme v lednu na Hanácké výstavě právě s Dydy, Bagetkou a Bruttem.

 

02.12.2018

Dnes proběhla mezinárodní výstava v Praze. Letos se nekonala tradiční dvoj výstava, tak možná proto se nahlásilo rekordních 59 jedinců našeho plemene. Účastnila jsem se opět jako vedoucí kruhu, tak naši pejsci se nevystavovali, ale Bernáškovy dětičky ano. Ve třídě dorostu jsem narazila na téměř devítiměsíčního synka našeho odchovánka Bruce (třída mladých mu nevyšla o jeden den), který se neskutečně potatil a moc se mi líbil. Jsem na něj v budoucnu moc zvědavá.

Ve třídě mladých se poprvé představil frajer z Bosny a Herzegoviny

LATHRELL od Semberije "Haku" - V1, CAJC (z pěti mladých psů)

 

FRANKIE GRIM AREZAR Danel Sogno - třída mladých VD

(na fotu vlevo, vpravo polobráška Lathrell od Semberije)

 

FALCO AREZAR Danel Sogno - třída mladých VD4

 

ANIFE Abejaty - třída štěňat VN3

 

GREYS od Kunovského lesa - třída otevřená V

 

01.12.2018

Dnes by můj Flashík oslavil sedmé narozeniny....

 

30.11.2018

Dnes Bernáškova prvorozená Riverka splnila konečně na výbornou dogdancingovou zkoušku MD-1. Majitelce Lucce moc gratulujeme.

 

29.11.2018

Dnes jsme se s Becky a Berniem vypravili za Soběšice na krásné podzimní focení s Luckou Skopalovou. Už se moc těšíme na výsledek její práce. 

 

20.11.2018

Dnes by NORIS Halit Paša oslavil deváté narozeniny.......

 

19.11.2018

Dnes slaví desáté narozeniny NESSIE Acabo Czech - maminka naší první bílé fenky "Táji" THAYA BERGER Acabo Czech.

 

18.11.2018

Dnes jsme poprvé přivítali v letošním roce sníh. Já moc nadšená nejsem, ale děti a pejskové měli radost velikou.

 

17.11.2018

Dnes slaví deváté narozeniny OPPI Acabo Czech - matka vrhu "B" Acabo Czech, jehož otcem je náš Bernie.

 

14.11.2018

A opět LUCCA a jak jinak, než s něčím v tlamě laugh

 

08.11.2018

Dnes se potvrdila březost u fenky HEIDY od Semberije, která je nakryta naším odchovem DURANGEM /Arezzo x Bambina/. Bude se jednat o vrh "M" v chovatelské stanici od Semberije a v případě zájmu o štěňátko z tohoto spojení, nás můžete kontaktovat. Očekávané narození je kolem poloviny prosince.

 

07.11.2018

Moji oblíbení Američani

WARRIOR LUCCA von Olaf Weise - 13 měsíců /AREZZO x DOGFIRE/

 

AMADEUS Almost Normal "Andiamo" - 3,5 roku /AREZZO x ALLIS MIA/

 

24.10.2018

Dnes se byl rentgenovat náš další odchov, a to rovnou 2x. Tímto máme a budeme mít i oficiálně vyhodnoceno osm štěňat z devíti (D vrh). Toto beru za velkou parádu a vynikající chovatelský úspěch. Zároveň to budou naše první "OFA výsledky".

 

07.10.2018

Naše odchovankyně DRAKKA AREBA Artay of Highland se dneska se svojí paničkou Luckou poprvé účastnila jejich společného oficiálního canicrossového závodu - Hon na Václava. Trasu v délce 4,37 km zdolaly v čase 22:51 minuta a skončily na celkovém 36. místě z 59 účastnic (kategorie žen se psy nad 15 kg).

 

06.10.2018

DENERIS AREBA Artay of Highland dnes složila zkoušku ZM! Máme velkou radost a jsme na Denču i majitelku náležitě pyšní.

Deneris je chovná fena FCI (DKK 0/0, DLK 0/0, MDR1 +/+*, DM n/n*, 61 cm) a na jaře 2019 po ní plánujeme v naší chovatelské stanici dlouhosrstá štěňátka. Tatínka máme vybraného (DKK 0/0, DLK 0/0, MDR1 +/+, 62 cm) a pochází z absolutně nepříbuzné krevní linie (pouze liniovka 5/5 na legendárního Persana).

      

 

A Denerisky bráška, který žije ve Finsku, DAREDEVIL AREBA Artay of Highland "Räntä" dnes složil vstupní zkoušku BH.

Taktéž moc gratulujeme a těšíme se na další pracovní úspěchy.

Räntä je taktéž chovný pes FCI (DKK 0/0, DLK 0/0, MDR1 +/+*, DM n/n*, 64 cm). Zatím je tatínek jednoho finského vrhu.

 

Dnes proběhla v Českých Budějovicích tradiční podzimní mezinárodní výstava. Poprvé jsem se výstavy aktivně neúčastnila se psy, ale pojala ji "z druhého konce" a musím říct, že to bylo pro mne velice přínosné a zajímavé. Těším se na zítra.

 

05.10.2018

Dnes slaví první narozeniny Bernieho děti z chovatelské stanice "von Olaf Weise", naši "bojovníci". Všechno nejlepší, děcka!!!

Foto by Betty Tanner: WARRIOR LUCCA von Olaf Weise

 

01.11.2018

Dnes slaví 4 roky náš první odchov (vrh A: Argo x Thaya Berger) a s ním i naše Míša. Všechno nejlepší i třem bráškům.

 

30.09.2018

Dorazily nám fotky sedmiměsíční krásky Scherry - LAKEESHA od Semberije /AREZZO Bohemia Star Moraveč x HARLEY REA od Semberije/. Moc za ně majitelům děkujeme, budou přidány do jejího alba na rajčeti.

 

Dnes den druhý MVP Tulln, Rakousko

ICE QUEEN od Semberije "Sára" - třída šampionů V4

Sárinka se i dneska krásně předvedla a dostala pěkný posudek, ve kterém jsou pouze dvě menší výtky, a to, že je na rozhodčí trochu delší v těle a mohla by mít trošku lepší hloubku hrudníku.

Jinak dneska padly na výstavě nejen "velmi dobré", ale i čtyři dobré, takže naše frajerka dopadla ještě dobře.

 

Dneska na mě padl nějaký splín. Když se tak v posledních letech dívám na ty bílé ovčáky, co běhají na výstavách, které vídám na facebooku, nějak mi poslední dobou přijde, víc jak dřív, že bílý ovčák začíná mizet a nahrazuje ho zcela jiné plemeno, nazvala jsem si ho "bílý chodský ovčák". Toto plemeno má být silné, statné, majestátní zvíře, které vydrží celý den běhat po pastvinách. Některé kostry určitých zvířat by toto fyziologicky ani nemohly zvládnout. Rozhodčí tímto neskutečně utváří to dané plemeno a raději nemyslet, jak budou vypadat za dalších dvacet let, protože před těmi dvaceti, to byli nádherní bílí "němčouři", do kterých jsem se zamilovala. Když člověka porazí krásný pes, řekne si, ty jo, to je fakt krásný zvíře, ten si to fakt zasloužil, je daleko lepší, než ten můj. Když ale rozhodčí přede mě postaví rezavou, rozkydlou, šmatlavou obludu, nechápu nic a přechází mě chuť na vše.

 

29.09.2018

Po měsíci tu máme aktualizaci - což u nás není zvykem laugh Ale práce moc, přivítali jsme podzim, tudíž samé nemoci a zlomy, tak času nazbyt moc není. Vezmu to tedy popořadě od nejnovějších věcí.

 

Dnes jsme se účastnili dvou akcí. Jedné výstavní a jedné sportovní.

Letos proběhl v Sezemicích u Pardubic již jedenáctý speciál BŠO v agility. Letos posuzovala slečna Kateřina Lerlová. V uplynulých ročnících se na startu objevila Bernieho dcerka Arctic River Šamanův trik. Letos poprvé, a pravděpodobně i naposled (i když nikdy neříkej nikdy), se speciálu účastnil i samotný Bernie. Nějak mu něco nesedlo a do Sezemic dorazil v poblitém stavu a nedobré náladě, což se u něj stalo za celý jeho život asi tak dvakrát. Tudíž dnes do třetice. Ale i tak zabojoval a veteránský běh si odploužil až do finiše. Jsem na něj neskutečně pyšná. Sice měl asi tak desetinu energie a drivu co před čtrnácti dny na tréninku v Ratenicích, ale vzhledem k jeho věku a faktu, že to byli jeho první agility závody v životě, navíc poprvé neběžel se mnou, tak před ním hluboce smekám. Plno psů se jeho věku ani nedožije, natož ještě aby tajtrdlíkovali na závodech.

Takže Bernie, díky Ti za vše. Jsi vážně borec.

AREZZO Bohemia Star Moraveč "Bernie" - závod veteránů 2. místo

      

Riverka se letos již neúčastnila, "nahradila" ji její ségra DRAKKA AREBA Artay of Highland. Drakka je mladá dvouletá agilití naděje, která startovala teprve na svých druhých závodech a nevedla si vůbec špatně. V celkovém hodnocení BŠO skončila na čtvrtém místě ze sedmi a ve zkoušce LA1 (zkoušku běhají psi zvlášť podle velikosti i výkonnostní třídy) obsadila dokonce krásné třetí místo a v celkovém součtu agility open (všichni psi stejné velikosti dohromady se "zónovkami") skončily holky sedmé! Před nimi samé borderky. Nebýt diskvalifikace v prvním běhu - jumpingu (všichni psi stejné velikosti dohromady bez "zónovek"), tahle dvojice by celkově skončila hodně vysoko! Držíme palce na příští rok.

 

A ta výstavní akce proběhla v rakouském Tullnu, kde se vystavovala naše Sára a skončila třetí ze tří. A opět, tradičně, jediná krátká fena v kruhu.

ICE QUEEN od Semberije "Sára" - třída šampionů V3

 

16.09.2018

Tato neděle byla ve znamení agility. Já jsem s Berniem běhala agility naposledy před šesti a půl lety a ani by mě nenapadlo, že ještě někdy budu. Ale když jsem viděla, že Lucka Outerská pořádá trénink, na který přijedou tři Bernieho dcerky a jedna vnučka a ještě k tomu na cvičáku v Ratenicích, který vlastní má dlouholetá kamarádka od dobrmanů, bylo o naší účasti rozhodnuto. Berniemu trénink šel a bylo vidět, že nic nezapomněl a pořád ho to strašně baví, tak jsem ho poté nahlásila na bělouší speciál do Sezemic, který proběhne za čtrnáct dnů. Účast nebývá nějak veliká, tak alespoň zvedneme počet běhajících párů.

Více fotek klikni na fotku

 

A náš déčkový vrh plný "D´arebáčků" slaví dnes dva roky /Arezzo x Bambina/. Všechno nejlepší, děti. Moc jste se nám povedly!

Celý vrh plnochrupý, všech pět psů sestouplá obě varlata, po rodičích prosti MDR1 a DM, zatím 6 jedinců hotové rentgeny kyčlí a loktů (2 feny jdou na RTG v říjnu, takže budeme mít zrentgenováno osm zvířat z devíti!!!) s perfektními výsledky, a ať již někteří sportují nebo chodí na výstavy, všichni svým majitelům přináší ohromné štěstí a kupu radosti a lásky.

DAREDEVIL AREBA (na fotu) "Räntä" - DKK 0/0, DLK 0/0, LTV 0, VA 0, 64 cm - chovný pes FCI

DARTHVADER AREBA "Dag" - DKK 0/1, DLK 0/0, 66 cm

DRAGAN AREBA "Nazar" - DKK 0/0, DLK 0/0, 66 cm (bonitace jaro 2019)

DURANGO AREBA "Brit" - DKK 0/0, DLK 0/0, 64 cm - chovný pes FCI

DARIA AREBA "Kerttu" - DKK 2/1, DLK 0/0 (bonitace jaro 2019)

DENERIS AREBA - DKK 0/0, DLK 0/0, 61 cm - chovná fena FCI

DIANDRA AREBA "Didi" - DKK DLK říjen 2018 (bonitace 2019)

DRAKKA AREBA - DKK DLK říjen 2018 (bonitace 2019)

 

LUCCA von Olaf Weise se stal šampionem krásy UKC. Jsem moc ráda, že jim to s paničkou Betty a bráškou Andim společně výborně klape. Je to povahově absolutně úžasný pes, který dělá jen samou radost a strašně rád plave ve svém vlastním bazénku smiley.

 

08.09.2018

Na letošní klubovou výstavu jsem se opravdu dlouho těšila, měla naplánovaný celý víkend od pátku do neděle, ale jak se říká, člověk míní a život mění. Stačí vteřina a všechno je jinak. A to ještě dopadlo dobře, mohlo být daleko hůř .....

Loni výstava probíhala svižně, rozhodčí komentoval jednotlivé psy a celkově byla taková lepší, příjemnější a veselejší atmosféra. Letos jsem si výstavu vůbec neužila, a to jsme "slavili" dvacet pět let od založení klubu. Byla jsem ráda, že jsem zbonitovala naše dva odchovy a po osmé večerní se ubrala, úplně vyřízená, ku domovu.

 

Výsledky našich psů, odchovů a potomků po Arezzovi (všichni krátká varianta srsti, krom Darthvadera):

AREZZO - třída veteránů V2, účastnil se i soutěže "Nejlepší plemeník"

 

BAGHEERA - třída štěňat VN2

 

DIANDRA AREBA - třída vítězů V4

 

Výsledky našich odchovů:

COREEN - třída otevřená výborná

 

DARTHVADER AREBA - mezitřída výborný 4

 

DURANGO AREBA - mezitřída V1, CAC


 

Potomci Arezza:

BAYA Acabo Czech - třída mladých výborná

GREYS od Kunovského lesa - třída otevřená výborná 3/10

 

THREA Acabo Czech - třída vítězů V2, r. CAC

 

Po výstavě, která skončila až v šílených šest hodin večer, byli zbonitováni:

COREEN AoH "Kara" - DKK 0/0, DLK 0/0, MDR1 +/+*, DM n/n*, 58,5 cm

 

DENERIS AREBA AoH - DKK 0/0, DLK 0/0, MDR1 +/+*, DM n/n*, 61 cm

 

DURANGO AREBA AoH "Brit"DKK 0/0, DLK 0/0, MDR1 +/+*, DM n/n*, 64 cm

 

01.09.2018

BREADY GREYS Forrento "Avery" má za sebou další track. 20 km, převýšení 900 m, v čase 5 h 26 m.

 

27.08.2018

Bernáškova prvorozená /ARCTIC RIVER Šamanův trik/ dnes splnila svoji další zkoušku z dogdancingu DwD-1 na výbornou. Sice prý o fous, ale na to se historie neptá :). Moc Riverce i Lucce gratulujeme.

 

22.08.2018

Naše nejmladší bílá princezna na stupních vítězů

 

19.08.2018

O tomto víkendu bylo u nás více než výstavně rušno a máme další šampionát!!!

Naše nejmladší pětiměsíční bílá kráska se vypravila s Klárkou na dvoudenní mezinárodní výstavu do Bratislavy, kde se v sobotu postavila proti dalším čtyřem fenkám a jasně zvítězila.

BAGHEERA King of Yukon "Bagí" - třída štěňat VN1/5, nejlepší štěně plemene - BOB Baby; v závěrečných soutěžích třetí nejlepší štěně výstavy - Baby BIS III.

V neděli byly fenky jen tři (obě konkurentky dlouhosrsté) a Bagetka skončila coby druhá velmi nadějná.

 

A pro změnu náš nejstarší zase vyrazil do rakouského Innsbrucku, kde dosáhl, na svůj věk, famózního výsledku a konečně jsme po šesti letech dojeli ten zapovězený šampionát, který se nás tolik natrápil..... A když už jel Bernie, tak s ním vyrazila zkusit štěstí i Sárinka a dovezla si svůj druhý CACA a s rezervníma CACIBama už budeme dláždit. V neděli dostala po hodně dlouhé době velmi dobrou (éra VD nás chytla loni na jaře, když jsme jezdily "bez chlupů"), ale vzhledem k tomu, že stejnou známku dnes schytala i včerejší absolutní vítězka BOB, tak netřeba komentovat.laugh

 

Sobota 18.08.2018

AREZZO Bohemia Star Moraveč "Bernie" - třída šampionů V1, CAC, CACIB, BOS - dokončen Rakouský šampion krásy

handling a foto: Alena Šimková, Dreamfinder kennel

ICE QUEEN od Semberije "Sára" - třída šampionů V1, CAC, r. CACIB

 

Neděle 19.08.2018

AREZZO Bohemia Star Moraveč "Bernie" - třída šampionů V1, CAC, r. CACIB

ICE QUEEN od Semberije "Sára" - třída otevřená VD3

 

14.08.2018

Byli jsme navštívit naše nejmladší potomky po Arezzovi v CHS Abejaty. Rostou z nich krásní a milí rošťáci. Fotky naleznete v jejich albu.

 

13.08.2018

TÁJA má narozeniny :) Všechno nejlepší k šestým narozeninám vrhu "T" Acabo Czech. Akorát Toffee zdravíme do nebíčka...

 

12.08.2018

Naše nejmladší bílá kráska Bagetka heart. Tatínek náš odchov BRUCE AoH.

Nejlepší štěně - BOB BABY - Bosny a Herzegoviny, Polska, Slovenska.

Foto: Klára Babová

 

 

10.08.2018

Od včerejška do neděle je v Amsterdamu světová výstava psů. Dnes se vystavovala první FCI skupina a s ní i naši bílý švýcarští ovčáci. Zřejmě vzhledem k prázdninovému načasování se nějak velký počet psů nesešel. Výstavy se účastnil Bernieho syn Moos žijící v Holandsku /AREZZO Bohemia Star Moraveč x HARLEY REA od Semberije/ a vzhledem k tomu, že to byla jeho první výstava v životě, si nevedl vůbec špatně. V dorostu bylo hlášeno pět pejsků, dorazili čtyři a on získal pěkné druhé místo :) A jeho maminka a sestřička naší Sáry HARLEY REA od Semberije /YOLE vom Sutumer Grund x BEAU BEAU/ získala výbornou ve třídě šampionů.

LUQMAN od Semberije "Moos" - puppy class VP2, Vice World Puppy Winner

 

HARLEY REA od Semberije - champion class Excellent

 

06.08.2018

Včera nám došly první holandské výsledky rentgenů. Téměř dvouletá fenka INKY van Suthwalda "Joly" /AREZZO Bohemia Star Moraveč x CHICO van Suthwalda/ je "nulová" - HD A, ED 0. Máme samozřejmě radost i za chovatele a zároveň majitele Joly.

 

05.08.2018

Panička našeho Sannyho /BRUTTO Artay of Highland/ nám zaslala krásný ranní pozdrav :)

 

Tento víkend proběhla v polském Sopotu dvoudenní mezinárodka. Myslím, že ostudu jsme si neudělali a Sárinka si rozjela svůj šestý šampionát a získala dvanácté prvenství ve třídě.

BAGHEERA King of Yukon - VN1; VN1, Best Baby of Breed

ICE QUEEN od Semberije - V1, CWC; V3

Foto: Biala Furia kennel - Bagetka

Foto: Biala Furia kennel - Sára (vpravo)

 

04.08.2018

Bernieho předposlední mimina /AREZZO x HARLEY REA/ dnes mají půl roku :)

A jeden rok slaví "F" vrh chovatelské stanice Danel Sogno.

FAIRA AREZAR Danel Sogno /AREZZO Bohemia Star Moraveč x ARIS z Papouščího ráje/

 

30.07.2018

Milujeme léto heart

 

26.07.2018

Náš krásný odchovánek JCh. BRUCE Artay of Highland

chovný pes, 64 cm, plnochrupý, HD A, ED 0, MDR +/+, DM n/n

            

 

24.07.2018

Drakka a Riverka /DRAKKA AREBA Artay of Highland, ARCTIC RIVER Šamanův trik/ vyrazily s rodinou do překrásného Slovinska a posílají nám pozdravy :)

         

 

21.07.2018

Přišly nám pozdravy od Luccy. Roste z něj krásný pes

WARRIOR LUCCA von Olaf Weise - 9 měsíců, plnochrupý, 62 cm

          

 

20.07.2018

Drakka, Riverka a Lucka ani v létě nezahálí a pořád trénují - OB trénink ve Vraném.

 

15.07.2018

Dnes jsem si na otočku zajela do Oberwartu na mezinárodní výstavu. Náš pan důchodce Bernie pěkně zaválel, od titulu Rakouský šampion už nás dělí jen jeden jediný titul!!!! heart

AREZZO Bohemia Star Moraveč "Bernie" - třída otevřená V1, CAC, r. CACIB

Sárinka si tento těžký titul naopak rozjela a získala svůj první CACA.

ICE QUEEN od Semberije "Sára" - třída šampionů V1, CAC, r. CACIB

 

A naše nejmladší bílá ovčanda si zajela na prodloužený víkend s Klárkou a Markétkou (DogShowTour) na výlet do Sarajeva na třídenní noční výstavní šňůru

1x CAC, 2x CACIB SARAJEVO, Bosna a Herzegovina

pátek 13.07.2018 BAGHEERA King of Yukon - třída štěňátek VN1, Best Baby

sobota 14.07.2018 BAGHEERA King of Yukon - třída štěňátek VN1, Best Baby

neděle 15.07.2018 BAGHEERA King of Yukon - třída štěňátek VN1, Best Baby

 

14.07.2018

Dnes jsme se rozloučili s posledním štěňátkem YNTREM. Zvláště naší kokřici Pradě bude chybět, neb posledních jedenáct dnů byla štěňata jejímy partnery ve všech lotrovinách a zločinech nejen na našich botách.

      

 

09.07.2018

Včera nám odešla do nového domova poslední holčička, žlutá YORIKA. Bude od nás bydlet nejblíže, takže jí budeme mít často na očích.

O prodlouženém víkendu vyrazily naše dvě dcerky po Arezzovi (ARCTIC RIVER Šamanův trik a DRAKKA AREBA Artay of Highland) na intenzivní čtyřdenní obedience tábor do Studence s Luckou Stemmerovou a Julkou Bukovinskou. Společnost jim dělaly další dvě bílé holky z CHS Danel Sogno, takže bělouši tábor "ovládli".

        

 

My jsme o víkendu sportovaly tak maximálně v kruhu. S Blueberry Altájou jsme si udělaly výlet na dvoudenní mezinárodní výstavu do Vel´ké Idy a strávily večer v příjemné restauraci v samém centru Košic. Všechny tři fenky budily velkou pozornost a všude byly středem zájmu.

Sobota 07.07.2018

BAGHEERA King of Yukon "Bagetka" - VN1, nejlepší štěně plemene

ICE QUEEN od Semberije "Sára" - třída šampionů V1, CAC, CACIB, BOS

Neděle 08.07.2018

BAGHEERA King of Yukon "Bagetka" - VN1, nejlepší štěně plemene

ICE QUEEN od Semberije "Sára" - třída šampionů V1, CAC, CACIB, BOS

 

02.07.2018

💕      Sněženka má narozeniny!!! My máme přání jediný!!!  💕

ARTEMIS z Nového Malína * 02.07.2006

Hodně zdraví, hodně zdraví a hlavně to zdraví!!!

Snížo, moc Ti děkuji, že jsi mi dala tak úžasného syna, našeho pana Bernarda, který vždycky bude ten první a nej.

Škoda, že takových, jako Ty, není víc...

Už jenom kvůli tomu pigmentu!!! 

Máme Tě moc rádi a přejeme Ti ještě alespoň dva roky v té kondici, jakou máš dnes.

 

30.06.2018

Národní výstava psů Klatovy

Letos po čtvrté posuzovala bílé paní rozhodčí Márová, a i dnes ctila své zásady a posuzovala objektivně a precizně, a tak i dnes nezadávala pouze samé výborné, jak je takovou "tradicí" u jiných českých rozhodčí.

DIANDRA AREBA Artay of Highland "Dydy" - mezitřída V1, CAC, Národní vítěz, CAC ČMKU, BOS - nejlepší fena plemene

ICE QUEEN od Semberije "Sára" - třída vítězů V2, r. CAC

ARTEMIS z Nového Malína - V1, BOV - nejlepší veterán

 

28.06.2018

Naše CORAYA Artay of Highland /Dyson x Thaya Berger/ dnes splnila ve Finsku povahový test a stala se z ní chovná fena.

 

27.06.2018

Mimina sobě! Jsou zkrátka kámoši jak hrom heart

    

 

26.06.2018

Na světě jsou další malí Bernardové. V CHS Abejaty se narodili 3 pejsci a 4 fenečky /matka BAIREEN Danel Sogno/. V případě zájmu o štěňátko nás můžete kontaktovat. Odběr štěňátek v druhé polovině srpna.

 

24.06.2018

Štěňátka z CHS AKBO-Parchovany navštívil tatínek MURACO la Blankpapilio "Aki" (společné fotky najdete ve fotogalerii).

      

      

      

 

18.06.2018

Dnes nás přijela navštívit maminka našeho Bernieho. Za pár dnů oslaví dvanácté narozeniny, ale pořád jí to krásně běhá a je to stále krásná fena!

ARTEMIS z Nového Malína

 

16.06.2018

Dnes proběhla v Čisté u Horek letní klubová výstava bez zadání titulu "klubový vítěz". Ve výstavním kruhu se proběhlo pět Arezzových potomků, mezi nimi i naše Tája. Všichni si vedli dobře s krásnými výsledky.

THAYA BERGER Acabo Czech "Tája" - třída vítězů V1, CAC

 

DARTHVADER AREBA Artay of Highland "Dag" - mezitřída V1, CAC

 

LATHRELL od Semberije "Haku" - třída štěňat VN1

 

BERRIS Acabo Czech - třída mladých V2

 

AGATHA Almost Normal - třída otevřená V

 

15.06.2018

Na návštěvu k nám přijela téměř kompletní chovatelská stanice Danel Sogno laughFotily jsme, povídaly jsme, a zase fotily.

 

14.06.2018

Máme vyšetření na MDR1 a DM i naší Míši. Nyní se můžeme opravdu kompletně pochlubit, že všichni naši psi, včetně odchovů B, C, D jsou prosti MDR1 i DM!!!!

Ch. ARTEMISIA Artay of Highland - vyšetření MDR1 +/+, DM n/n

 

Dnes jsme se byly s kamarádkou z CHS ATAGORA podívat na naši budoucí holčičku PRADU heart Tento přírůstek bude snad letos poslední laugh Moc se těšíme.

 

Náš Brixík /DILEMMA TO STAY Atagora/ slaví společně se svými dvěmi sestřičkami první rok. Všechno nejlepší, děti!!!!

 

07.06.2018

Nové fotky na rajčeti ve znamení "4"

    

               Daneček 4 roky, Yasper 4 týdny            Kubík 4 měsíce, Ygritte 4 týdny           Daneček 4 roky, Yasper 4 týdny

        

 

06.06.2018

Dnes by ses dožila osmi let, Legri ..... hodně často na Tebe vzpomínám, byla jsi láska..... Pozdravuj našeho Brixíka

 

02.06.2018

Naše bosňanská mimina /AREZZO x HARLEY REA/ dnes mají čtyři měsíce a všichni krásně rostou a prospívají. Děkujeme majitelům za péči a krásné fotky

 

31.05.2018

Třítýdenní miminka /MURACO x NIAGARA/ už překračují dvoukilovou hranici a dneska dostala nové obojky wink

 

27.05.2018

Ve finsku se dnes vystavoval náš déčkový odchov a odnesl si vítěžství ve své třídě a celkové druhé místo za nejlepšího psa plemene

NVP Rauma, Finsko - JCh., č. Ch. DAREDEVIL AREBA Artay of Highland "Räntä - mezitřída EXL, CQ, BM2, CAC

 

Naše Míša se zase vystavovala v Srbsku a udělala moc moc velkou radost. Stala se srbskou šampionkou, čekatelkou na interšampionku a v sobotu dokonce porazila i CACIB psa a stala se tak nejlepším jedincem z plemene heart

26.05.2018 CACIB Ada, Srbsko ARTEMISIA Artay of Highland "Míša" - třída otevřená V1, CAC, CACIB, BOB

27.05.2018 CACIB Subotica, Srbsko ARTEMISIA Artay of Highland "Míša" - třída otevřená V1, CAC, CACIB

 

26.05.2018

Naše nová láska. Deseti týdenní BAGHEERA King of Yukon /BRUCE Artay of Highland x BAZINGA Taien/.

Tato holčička, kterou jsme si přivezli přesně před čtrnácti dny,  je pro mě více než srdcová. Pochází ze spojení mého odchovu BRUCE Artay of Highland. Brusík je pro mne prototyp pořádného, poctivého ovčáka. Mohl by mít lépe nasazený ocas, ale žádný pes není dokonalý, že. V Bruceovi se kloubí moje srdcovky - Arezzo, Kotori, Thaya, Bossanova.

Maminka naší Bagetky pochází z chovatelské stanice Taien, ze které byl i tatínek našeho pana úžasňáka Bernieho, celý vrh je absolutně nepříbuzný, tažený pouze liniově 5/5 na úžasnou fenu GARA z Veselé rodiny. Celý vrh dokonalého pigmentu, černých bříšek, z větší části i drápů, takže nebylo o čem....... Navíc má Bagí neskonale akční, milou a průzkumnickou povahu a je to fantastická parťačka na všechny možné blbiny, vycházky a honění s našimi kluky.

 

23.05.2018

Dnes slaví osmé narozeniny dánská fenka BeDaBlanco´s BRAVE BEYLA /Kappelgaard´s Tyson x  Egeborg´s White Buffy/ - matka Bernieho dětí v Dánsku - vrh G kennel BeDaBlanco.

 

22.05.2018

Dnes slaví první narozeniny B vrh Acabo Czech /AREZZO x OPPI Acabo Czech/. Všechno nejlepší třem chlapečkům a dvěma holčičkám.

 

21.05.2018

A dnes třetí a poslední výstavní den v Maďarsku a Bernie opět získal titul ze třídy otevřené a o rezervního caciba i dnes porazil tříletého psa ze třídy šampionů.

AREZZO Bohemia Star Moraveč - třída otevřená V1, CAC, r. CACIB

 

20.05.2018

Tak jestliže jsem včera měla obrovskou radost a byla na Bernieho neskutečně pyšná, tak popravdě dnes jsem totálně v šoku!!!! Bernie si dnes v Szilvásváradu vyběhal CACIB a nominaci na Cruft´s!!!! Porazil nejen tříletého šampiona, jako včera, ale dnes i krásného dvouletého psa z mezitřídy a dokončil tím tak svůj ČTRNÁCTÝ ŠAMPIONÁT heart

AREZZO Bohemia Star Moraveč - třída otevřená V1, CAC, CACIB, Cruft´s nominace - dokončen šampion Maďarska

Bernie se bude vystavovat ještě zítra, ale to už bude "jen tak", protože šampiona už máme splněného. Opravdu neskutečné. Hlásit devítiletého psa do otevřenky mezi chlupaté mladé psy je šílenost, jak jsem ze všech stran slyšela, ale já to prostě "riskla". Pořád mě mrzelo, že mámě šampiona z roku 2012 rozjetého. Moc jsem si přála, aby si z těch tří dnů dovezl alespoň dvakrát CAC a takový úspěch by mě ani ve snu nenapadl. Je to prostě frajer a o to horší to ale je, jak stárne, protože takového psa už nikdy mít nebudu......

 

19.05.2018

Mezinárodní výstava v Litoměřicích je pro mě osobně jednou z nejhezčích výstav u nás. Mám to tam moc ráda už jenom k lokaci a celkové atmosféře výstavy. I kruhy jsou pro naše plemeno dostatečně velké a na trávě se se psem běhá opravdu hezky. A že jsme to dneska potřebovali laugh S Dagem jsem si v otevřence zaběhla pěkných patnáct koleček. Bonusem je i dostatečně velké parkoviště v těsné blízkosti za pouhých, v dnešní době nezvyklých, padesát korun. Před čtrnácti dny v Praze jsme platily třeba stovku. Možná i proto si odtud vozím vždy pěkné výsledky wink

 

JCh. DARTHVADER AREBA Artay of Highland - třída otevřená V3/8

 

JCh., č. Ch., club Ch. DIANDRA AREBA Artay of Highland - mezitřída V1, CAC

 

Ch., club Ch. BLUEBERRY Altája - třída otevřená V1, CAC, r. CACIB - dokončen šampion ČR (4x CAC z MVP!!!)

 

A úplně nejlepší zpráva dnešního dne k nám dorazila z maďarského městečka Szilvásvárad. Náš pan úžasňák se vydal s naší kamarádkou na třídenní CACIB show a první den si spolu ve třídě otevřené vyběhali r. CACIB!!! Porazili dokonce i o dvě třetiny mladšího dlouhosrstého psa ze třídy šampionů. Jsem na našeho Bernieho opravdu moc pyšná a hrdá. Nejen, že je stále moc krásný a v kondici, ale i v jeho věku dokázal vybojovat takový úžasný výsledek!

AREZZO Bohemia Star Moraveč - třída otevřená V1, CAC, r. CACIB

 

18.05.2018

Dnes slaví třetí narozeniny náš B vrh Artay of Highland /KOTORI vom Terlüner Schloss x THAYA BERGER Acabo Czech/

 

13.05.2018

Novopečený tatínek MURACO la Blankpapilio dnes složil zkoušku APr2 a Bernieho pětiletý synátor BREADY GREYS Forrento /AREZZO x DEBONAR Free Meroxen/ zkoušku BH/VT. Moc oboum gratulujeme.

 

11.05.2018

Dnes mají naše stránky www.sampionizvysociny.cz již SEDM LET od svého založení. Hodně věcí se za tu dobu u nás změnilo. Krom Bernieho jsme obměnili kompletní zvířecí smečku, jen naše zapálení a láska k našim šampionům zůstala...

 

10.05.2018

Další Bernáškova dcerka dnes porodila štěňátka (5 pejsků a 4 fenečky).

CHS AKBO-Parchovany vrh Y ze spojení MURACO la Blankpapilio x NIAGARA AKBO-Parchovany. Všechna štěňátka jsou krátké srsti s předpokladem výrazného pracovního potenciálu. Vhodné zejména pro aktivní lidi či zájemce o sport.

 

05.05.2018

Dnes tu máme čtyři události a z toho tři narozeninové :)

Dnes slaví třetí narozeniny vrh "B" v CHS Almost Normal - matka ALLIS MIA Forrento. Všechno nejlepší čtyřem holčičkám a dvoum klukům.

Všechny fenky jsou odsvodované v ČR, plnochrupé, dvě jsou chovné - Anny Kessie se nedávno stala maminkou (vrh A v CHS White Brilliant *15.03.2018), Abigeil možná v brzké době také bude. A jeden kluk je rodinný pejsek a druhého můžeme sledovat na fotkách Betty Tanner, která žije v městečku Kelso ve státě Washington. Oba jsou taktéž plnochrupí.

Foto: zleva oslavenec Andiamo, uprostřed "Šrek" Lucca a nejstarší Journey

 

Sedmé narozeniny má fenka ARIS z Papouščího ráje - matka Bernieho dětí v CHS Danel Sogno. Všechno nejlepší Aris!

 

A dnes se také narodil druhý vrh naší fence BAMBINA White Chocolate. Otcem štěňátek je srbský pes TOM JONES Ice Lilien a Bambi přivedla na svět úplně stejnou sestavu jako předloni s Berniem - 5 chlapečků a 4 holčičky. Jsou volní dva pejskové.

 

MVP Praha

JCh. DARTHVADER AREBA Artay of Highland - mezitřída VD1

JCh. DIANDRA AREBA Artay of Highland - mezitřída neúčast

č. Ch., club Ch. BLUEBERRY Altája - třída otevřená V1, CAC

 

04.05.2018

Bernáškovi synové v americkém Washingtonu:

tříletý ANDIAMO a sedmiměsíční LUCCA

 

02.05.2018

Dnes slaví páté narozeniny fenka Snowpatrols GISSA - matka našich finských štěňátek. A v těchto dnech je akorát po druhé maminkou.

 

30.04.2018

Náš malý LUCCA roste do krásy :). Tady bych mu dala pětikorunu laugh

 

26.04.2018

Přejeme všechno nejlepší našemu "C" vrhu /Dyson x Thaya/.

                         CORTINO Artay of Highland                                         CORZAR Artay of Highland "Eli"

 

 

24.04.2018

Dnes by se dožila devátých narozenin fenka CALLY od Kunovského lesa - maminka Bernieho dětí v CHS od Kunovského lesa - vrh G.

 

22.04.2018

Dnes se dožívá sedmi let fenka USUREI Donnevara "Surei" - maminka Bernieho dcerek v CHS Atagora (Bernie a Bria).

 

21.04.2018

Dnes proběhla čtyřicátá sedmá mezinárodní výstava psů v Českých Budějovicích. Posuzovala Petra Márová, která je známá svou "láskou" k perfektním chodům, dobrému pigmentu, rovným končetinám, výborné textuře srsti s výstavní úpravou.

DIANDRA AREBA Artay of Highland - mezitřída V1, CAC, CACIB, CAC ČMKU, BOS - započat šampion ČMKU

Bráška DARTHVADER AREBA měl bohužel absenci. Člověk míní a dětí mění. A to jsem se tolik těšila.....

A i mladší Bernieho senátor ve třídě mladých se bohužel nezúčastnil - FALCO AREZAR Danel Sogno /Arezzo x Aris/.

 

15.04.2018

V Americe se dnes vystavovali dva Bernáškovi synové (St. Helens, Oregon).

GCh. AMADEUS Almost Normal "Andiamo" - champion class 2x BOB, Group IV, Group III

 

WARRIOR LUCCA von Olaf Weise - puppy class - best puppy

 

13.04.2018

Dnes slaví narozeniny další dvě Bernáškovy dcerky - vrh "B" v chovatelské stanici ATAGORA. Naší Bernie a Brii přejeme vše nejlepší a ať mají krásný dlouhý aktivní život po boku milujících paniček.

Bernie´s Bernadeta Atagora se stala přesně před měsícem poprvé maminkou. Narodili se jí tři chlapečci a pět holčiček - vrh "E" Atagora. Na její štěňátka se můžete podívat v tomto fotoalbu.

 

12.04.2018

Dnes slaví vstup  mezi veterány holandská fenečka CHICO van Suthwalda - maminka Bernieho dětí - vrh "I" van Suthwalda.

 

08.04.2018

Dnes slaví dvanácté narozeniny TINA TURNER Miraja "Gaja" - maminka úplně prvních Bernáškových dětí - dcerek Arctic River a Amanity Šamanův trik.

 

Včera a dnes proběhla v Nitře dvoudenní mezinárodní výstava. Naštěstí jsem minule nic nezakřikla a naše Dýdý opět zvítězila.

JCh. DIANDRA AREBA Artay of Highland "Dýdý" /AREZZO Bohemia Star Moraveč x BAMBINA White Chocolate/

- sobota 07.04.2018 mezitřída V1, CAC, r. CACIB - dokončen titul "Junior šampionky Slovenska"

- neděle 08.04.2018 mezitřída V1, CAC, CACIB, BOS - zahájen šampion Slovenska a Interšampion

Dita vystavovala po oba dny i fenku naší kamarádky z CHS "Atagora"

CANDLEMAS LADY Atagora "Stázi" /KOTORI vom Terlüner Schloss x USUREI Donnevara/

- sobota 07.04.2018 třída otevřená V1, CAC, CACIB, BOS - započat šampion Slovenska a Interšampion

- neděle 08.04.2018 třída otevřená V2, r. CAC

 

Dnes proběhl třetí ročník speciálu v Obedience, který organizuje Lucka Outerská - majitelka dvou Bernáškových dcerek, se kterými i dnes k závodům nastoupila.

ARCTIC RIVER Šamanův trik - Riverka soutěžila v kategorii OB-2 a ze čtyř závodníků skončila na třetím místě, bohužel nehodnocena

DRAKKA AREBA Artay of Highland - Drakka dnes splnila zkoušku OB-1, coby nejmladší závodník úplně celého závodu (18 měsíců)

 

Fotky z celého speciálu naleznete zde

 

07.04.2018

Národní výstava psů Ostrava

BLUEBERRY Altája - třída otevřená V2, r. CAC/5

Ale my toho šampióna jednou dojedeme laugh

Náš odchov DENERIA AREBA Artay of Highland - mezitřída V1, CAC

 

06.04.2018

Dnes se narodila štěňátka ze spojení KODA z Blatenských luk x BROOK ANN Forrento (Bernieho dcerka). Na svět vykouklo deset kousků - 5 pejsků, 5 feneček. Jedná se pouze o dlouhosrstý vrh v CHS "z Dubské Hajnice".

 

03.04.2018

Dnes slaví své třetí narozeniny maminka našich, zatím posledních, Bernieho dětiček - Harley Rea. Vše nejlepší celému vrhu "H" od Semberije.

 

01.04.2018

Svod mladých a dorostu Dětřichov 2018

Naše odchovy:

CORTINO Artay of Highland - plnochrupý, skus nůžkový, 64 cm

DRAGAN AREBA Artay of Highland - 

Arezzovi potomci:

FAIRA AREZAR Danel Sogno - plnochrupá, výška 60 cm

FALCO AREZAR Danel Sogno - plnochrupý, obě varlata sestouplá, výška 64 cm

FEEBEE AREZAR Danel Sogno - 2x chybějící dolní P2, 55 cm

FOREST ARBÍ Danel Sogno - plnochrupý, sestouplé 1 varle, 64 cm

FRANKIE GRIM Danel Sogno - plnochrupý, obě varla sestouplá, výška 63 cm

FRIXIE AREZAR Danel Sogno - plnochrupá, výška 59 cm

 

31.03.2018

Dnes slavíme s Berniem našich devět společných let

NAŠE PRVNÍ SETKÁNÍ

 

Ani se mi tomu nechce věřit. Pamatuji si to, jakoby bych si ho dovezla včera.

Ta malá bílá devíti týdenní chlupatá kulička s jedním uchem dole žila do té doby na zámeckém statku v Lukách nad Jihlavou, kde chovali koně. Poprvé jsem ho spatřila den předtím a okamžitě jsem se zamilovala. Celou noc z pondělí na úterý jsem nemyslela na nic jiného, než na něj, celé úterní dopoledne jsem v práci gúglila plemeno bílý švýcarský ovčák (v té době na mě vyskakovali samí krásní, silní, podsadití středně dlouzí jedinci) a okamžitě se zamilovala. Hned po práci se pro něj jelo. Brzy ráno samozřejmě proběhl telefonát chovatelce, ať ho paní za žádných okolností neprodává, že si pro něj určitě dneska po práci přijedeme.

Byl úterní podvečer, něco málo po šesté hodině. Dvaceti minutou cestu domů prořval v kufru v kennelce (co se v mládí naučíš) a poté jsme byli společně vysazeni kousek od našeho paneláku, protože přímo domů jsem nemířila. Šla jsem ho ještě plná nadšení a hrdosti ukázat strejdovi, který bydlel na sídlišti naproti, a pak jsme šli teprve poprvé společně domů. Když už jsme těsně míjeli vchod do našeho tehdejšího obydlí, Bernie se z ničeho nic rozeběhl na pole, sedl si doprostřed jeho vršku a začal výt.

M

 

(bohužel o začátek tohoto roku jsem přišla při kopírování)

 

04.02.2018

Dnes se v Bosně narodila další Bernáškova štěňátka. 6 pejsků, 2 holčičky - vrh "L" v CHS od Semberije.

 

22.01.2018

Dnes nás po dlouhé nemoci opustila Bernieho nevěsta a matka jeho dětí (vrh G od Kunovského lesa) CALLY od Kunovského lesa v nedožitých devíti letech.

TOPlist